3D EKSPERT Graphisoft Help Center TASUTA objektid BIMx Videod Artlantis SOLIBRI ArchiFrame ArchiLogs logi sisse
3D EKSPERT

BIM tarkvara arhitektidele - projekteerijatele

ARCHICADSOLIBRIArtlantisBIMxOpen BIMBIMcloudKasutajadKoolitusAbikeskusAllalaadimised
vahejoon

Artlantis 7

Ć¼levaadekasutajaliidesƵppejuhendidtellimine
Artlantis 7
Reaalajas valguskiirguse (radiosity) eelvaade
Reaalajas valguskiirguse eelvaade
Artlantise produktiivsus baseerub reaalajas toimival eelvaate kontseptsioonil. Olenemata vaates toimunud muutusest (materjalid, valgused, keskkond) täiendatakse eelvaadet hetkega. Aega raiskamata kontrollite te oma tööd, kinnitate enda tehtud muutusi ja teostate kõrgresolutsioonis arvutusi lõpliku ilupildi nimel.

Vaatepunktid
Vaatepunktid
Artlantise poolt pakutav vabadus tuleneb võimalike vaatepunktide rohkusest, mida te võite piiramatult juurde luua, salvestada ja organiseerida. Iga vaatepunkt võimaldab teil luua vaate reaalset uuringut: kuupäev, valgusallika muutus, kaamera objektiivi muutus, tausta lisamine - muutke ja salvestage vaadete nimekirjas parameetrite kombinatsioone, mis on teie jaoks olulised. Ekraanipinna optimiseerimiseks kuvatakse vaadete nimekiri fikseeritud kohas ekraani vasakus servas samuti nagu on fikseeritud kohas nüüd ka eelvaate aken.

Häälestuse töövahendid (Inspectors)
Häälestuse töövahendid
Häälestuse töövahenditega, mis paiknevad nüüd ekraani ülaosas, saab muuta materjalide, objektide, valguste, päikese ja perspektiivide (vaated, panoraamid, VR objektid ja animatsioonid) parameetreid. Artlantise tegelikuks selgrooks on just see selge ja intuitiivne tööriistariba võimaldades minimaalsete hiireklikkidega ligipääsu maksimaalsele arvule Artlantise omadustele ja häälestustele. Te võite teostada häälestusi, parandusi ja anda viimast lihvi oma vaadetele ja näha teostatud muutusi hetkeliselt - ilma oma pilku eelvaatelt tõstmata.

2D vaade
2D vaade
© Natalia Malinowska
Joonistage maha kõverjoonega kaamera teekond, määrake objekti kõrgus, liitke kokku erinevaid iVisit 3D panoraame... Mõndasid ülesandeid on keeruline teostada perspektiiv-vaates. Artlantise kasutajaliides on ergonoomiline mitte ainult 3D visualiseerimisel vaid ka 2D vaates ja võimaldab 2D aknas parimate võimalustega töötamist.

Postkaardid
Te kulutate aega iga projekti juures materjalide välja timmimiseks... Postkaardid on ideaalne lahendus igal ajal suvalise materjali salvestamiseks ja taaskasutamiseks isegi teises projektis. Postkaardi salvestamisel salvestatakse lisaks pildile materjali kõik parameetrid. Postkaardid on lihtne kuid efektiivne töövahend isiklikuks materjalide kollektsiooni loomiseks, mida kasutada erinevate lahenduste proovimiseks projektides.

Artlantis kataloog

Organiseerimine
Kataloogi organiseerimine
Selguse ja lõpetatuse vahel tasakaalu saavutamiseks on kataloog organiseeritud kategooriatesse ikoonide ja alamkategooriatesse nimetuste abil. See struktuur võimaldab teil kergesti leida kataloogist igat elementi ja samuti lisada sinna organiseeritud viisil oma materjale, kas olemasolevatesse kategooriatesse või "kasutaja kategooriasse" (User category). Kataloogi akent võib soovi korral kuvada üle ekraani teisel monitoril, mis teeb selle kasutamise veelgi lihtsamaks.

3D objektid
3D objektid
Ka 3D objektidega manipuleerimine kasutab lihtsat drag & drop põhimõtet. Artlantis annab teile vabaduse asetada oma objekt suvalisse kohta, vajaduse korral abi pakkudes. Teiste sõnadega, kasutades lihtsat kiirkäsku lukustub objekt automaatselt lähima geomeetriaga. Aja kokkuhoiu mõttes reageerib kokkupuutepunkt alati vastavalt objekti iseloomule: näiteks lamp on alati vertikaalne; kronstein lamp on alati seinaga risti - te ei pea enam selle pärast muretsema! Objekte võib Artlantises salvestada ja need võivad sisaldada valgusallikaid.

Materjalid
Artlantis kiirendab ja lihtsustab veelgi materjalide kasutamist. Hetkega häälestage materjali vajalike atribuutidega (toon, värv, läbipaistvus, peegeldus, säravus, hägusus, reljeefsus, materjali pildi mõõtkava ja orientatsioon) lihtsa drag & drop liigutuse abil kataloogist kuni soovitud pinnani eelvaates.
Tekstuurivasted (Texture mapping)
Nüüd võite kasutada oma pilte materjalidena. Importige oma pildid lihtsa drag & drop liigutusega kataloogist. Seejärel kloonige nad horisontaalselt ja/või vertikaalselt katmaks enda poolt välja valitud pinda.
Artlantis 5 - materjalid
Artlantis 5 - materjalid
Artlantis 5 - materjalid

3D inimesed
3D inimesed
3D inimesed, mis on välja töötatud koostöös firmaga AXYZ Design, on programmis Artlantis Render staatilised ja programmis Artlantis Studio animeeritud. Nagu kõik teisedki objektid paigutatakse 3D inimesed vaatesse drag & drop abil. Nende suurust, riietuse värvi ja käitumist võib muuta vastavalt vajadusele.
Billboard pildid
Billboard pildid
Paigutage need spetsiaalsed pildid oma projekti drag & drop abil. Eraldiseisvate ja alati kaamera poole suunatutena rikastavad billboard pildid teie vaateid päris 2D piltidega. Billboard piltideks võivad olla liiklusmärgid, kanalisatsioonikaevud või isegi inimese riided (riiete värvust saab muuta).
3D taimed
Billboard pildid
Loodud koostöös firmadega VB Visual ja Bionatics, kes on oma eriala juhtivad väljatöötajad, on Artlantise 3D taimed kasutatavad kui lihtsad 3D objektid. Paigutage need drag & drop abil oma projektis vajalikku kohta. Lisaks omavad 3D taimed eeldefineeritud omadusi nagu näiteks lehestiku värvus ja tihedus, mis vastavad Artlantise päikese häälestustes määratud aastaajale.
Onlain pood
Onlain pood
Meie arendajate meeskond on loonud objekte ja materjale vastamaks igale teie vajadusele. Artlantis 5 pakub programmi sisest poodi, mis pakub müügiks enamat kui 5000-ndet materjali, objekti ja billboard pilti. Poele juurdepääsuks ja oma vaadete rikastamiseks peate lihtsalt looma kasutajakonto, ostma krediiti ja laadima alla uut meediat. Need paigutatakse kataloogi automaatselt õigetesse kategooriatesse ja alamkategooriatesse. Kõik mis teil üle jääb on neid kasutada! Tutvuge poe kaudu ka tasuta alla laetavate meedia-materjalidega!

Ühilduvus

Artlantis - ühilduvus
Artlantisest eksportimise tarkvaramoodulid
Vältimaks standard failivahetusformaati teie mudeltarkvara ja Artlantise vahel ja sellest tulenevat ohtu kaotada inforatsiooni on Abvent loonud spetsiaalsed tarkvaramoodulid programmidele ArchiCAD, Vectorworks, Autodesk Revit, SketchUp ja Arc+, mille leiab tasuta alla laadimiseks aadressil www.artlantis.com. See otsene side teie mudeltarkvara ja Artlantise vahel pakub kahekordset eelist - vahenda detailsemat informatsiooni samas sünkroniseerides juba täiendatud faile.
Viitefaili kasutamine
Kuna projekti pidevalt täiendatakse, võimaldab viitefaili kasutamise funktsioon "Use reference file" teha teil muutusi oma mudelikeskkonna abil 3D mudelis ilma, et kaotaksite Artlantises teostatud häälestusi ja sinna sisestatud andmeid olenemata kasutatud failivahetusformaadist.
Artlantise peamised failivahetusformaadid
Artlantis impordib kõige levinumaid 3D formaate: DXF, DWG, DWF, OBJ, FBX ja 3DS. 3DS formaadi juures väärib mainimist see, et Artlantis taastab teatud andmeid nagu tekstuuri vastendamine (texture mapping) ja valgused.

Valgused

Päike (heliodon)
Päike
Unustage loomuliku valguse reprodutseerimiseks kunstlike valgusallikate kopeerimine ja keeruline omavaheline harmoniseerimine - päikese kasutamine säästab teie aega ja annab realistlikke tulemusi. Omadus, mis simuleerib päikesevalgust ja taeva helendumist, arvutab automaatselt valguskiirguse hajumist ja selle värvikaid peegeldusi olenevalt kuupäevast, tunnist ja laiuskraadist. Teie vaate täidab koheselt hämmastav loomulik valgus. Järgneva realismi annusena pakub Artlantis füüsilist taevast (physical sky) päikese, kuu, tähtede ja arvukate pilvedega. Selles Artlantise versioonis on võimalik piltide lõpptöötluses näha lausa päikesekiiri.
Valgused
Artlantis 5 - valgused
Samuti on Artlantis väga realistlik tehisvalgusallikatega. Lisaks üheksale erinevale valguse projektsioonile (IES) pakub Artlantis laia valikut valguse häälestusi. 2D vaates või otse 3D eelvaate aknas võib paigutuspunktide abil valguseid lihtsalt juurde paigutada, nendega manipuleerida ja juurde kopeerida. Artlantis võimaldab teil lisada valguskiiri kõikidele tehisvalgusallikatele.
Neoonmaterjalid
Neoonmaterjalid
Neoonmaterjalid võimaldavad teil simuleerida valikut füüsikalisi nähtuseid, mis tulenevad valguse emissioonist pindadelt nagu põrkumine, peegeldumine, hajumine läbi pindade jne.
HDRI taustapildid
HDRI pilt on sfääriline taustapilt üldise valgustatusega ning varjudega ja 360° peegeldustega. Ümber teie projekti genereeritav 3D keskkond pakub kiiret taustapilti koos realistliku valgusega iga kaameravaate jaoks. See teeb HDRI piltidest eriti väärtuslikud projektide jaoks, mis sisaldavad peegeldavaid pindu. HDRI piltidesse lisatud spetsiaalse valguse kanali kasutamine võimaldab valguse ja varju abil luua hämmastavalt realistlikke visualiseeringuid.
HDRI taustapildid HDRI taustapildid HDRI taustapildid HDRI taustapildid

Perspektiivid

Perspektiivid
Mitmete perspektiivi konfiguratsioonide salvestamine võimaldab teil täielikult analüüsida valguseid, aastaaegade variatsioone või keskkonnast tulenevaid erinevusi. Kaugelt või lähedalt, interjööride või välisvaadete visualiseeringud saavad rõhutatud kui olete neile valinud sobilikud valgused, maskid, kaamera asukohad, fookuspunktid või kui olete lisanud pilte, värvitoone, värvinguid, atmosfääri efekte jne.
Projektsioonivaated
Perspektiivid
© Ignacio Duran / ElAzulStudio
Need tasapinna projektsioonid ja klipid võib kuvada kuuest vaatesuunast ja nad pakuvad ülimalt võimsat töövahendit projekti presenteerimiseks. Projektsioone on sama lihtne kasutada kui perspektiivegi ja nad võimaldavad visualiseerida vaateid realistlikult järgnevate kihtidena või isegi teineteist katvate lõigatud vaadetena.
Fotoga sidumine
Ehituslubade bürokraatiast läbi närimiseks ei ole vaja enam võtta piltide montaaziks appi graafika programme - töö, mis on väga keeruline ja vaevaline ning liiga tihti alla keskpäraste tulemustega. Artlantis võimaldab teil ainult mõne hiirekliki abil integreerida oma 3D vaated päris fotoga.
Fotoga sidumine - enne
© Roberta Cecchi / Robs (ArchiRADAR.com)
Fotoga sidumine - pärast
© Roberta Cecchi / Robs (ArchiRADAR.com)

vahejoon
3D Ekspert OÜ
Vana-Lõuna 27
10134 Tallinn, EESTI (Estonia)
tel (+372) 50 37 624
info@3dekspert.ee
Abivahendid
Download ARCHICAD
BIM koolitus
õppeVIDEOD
õppeJUHENDID
onlain SEMINARID
Kogukonnad
ARCHICAD-Talk
Twitter
Facebook
Youtube
LinkedIn
Info
hinnapäring / tellimine
pakkumised
uudised
sildipilv
nõuded süsteemile