3D EKSPERT Graphisoft Community TASUTA objektid BIMx Twinmotion Artlantis SOLIBRI AxisVM ArchiFrame ArchiLogs Videod logi sisse
3D EKSPERT

BIM tarkvara arhitektidele - projekteerijatele

ArchicadSOLIBRIBIMcloudBIMxTwinmotionArtlantisArchiFrameAxisVMKoolitusAbikeskusLisad
vahejoon

Koolitus

ülevaadeKURSUSEDõppeVIDEODõppeJUHENDIDGraphisoft Learn
proovi ARCHICAD-i proovi SOLIBRI-t proovi AxisVM-i
videokogumikud videod abi otsi
loend
viimati lisatud (vanimast uusimani)
eelmine12järgmine
Morph töövahendMorph töövahend
62 videot6:17:29
Morph töövahend
MORPH töövahendil puuduvad geomeetrilised piirangud; iga serv, nurk ja tahk on liigutatav ja vabalt muudetav ning materjale võib häälestada igale tahule eraldi. Ei ole vaja GDL programmeerimist ega spetsiaalsete kujundite importimist teistest 3D programmidest. MORPH elemendid on täisväärtuslikud ArchiCAD komponendid, mis on nähtavad kõikidel ArchiCAD vaadetel ja materjalide väljavõtetel ning neid võib klassifitseerida konstruktsiooni või MEP ekspordiks. Kõik see teeb uuest MORPH töövahendist terviklahenduse suvalist tüüpi kohandatud kujundite loomiseks. Muutke suvaline olemasolev objekt, element või elementide grupp MORPH elemendiks, seejärel salvestage suvalist tüüpi GDL objektina või kasutage seda edasi kui töödeldavat MORPH elementi. Kõiki tüüpi 3D elemente on võimalik muuta täisväärtuslikeks MORPH elementideks, mille kõik küljed, servad ja punktid ja loendatavad parameetrid on vabalt töödeldavad.
A.Gaudi korstnad modellerituna ArchiCADgaA.Gaudi korstnad modellerituna ArchiCADga
4 videot14:07
A.Gaudi korstnad modellerituna ArchiCADga
Kuulsad Barcelona Palau Güell korstnad disainitud Antoni Gaudi poolt on modelleeritud ArchiCAD 16 uue MORPH töövahendi abil.
ArchiCAD 16 - RohelineArchiCAD 16 - Roheline
25 videot2:11:49
ArchiCAD 16 - Roheline
GRAPHISOFT jätkab rohelise teemal innovatsioonide loomisega pakkudes unikaalset energiasäästlikku projekteerimise tööprotsessi integreerituna BIM haldamise töövahenditesse. ArchiCAD 16'se sisseehitatud energiaarvutuste funktsionaalsus baseerub täielikult uuel tehnoloogial. See võimaldab arhitektidel teostada usaldusväärset dünaamilist energiaarvutust otse ArchiCAD's. Arvutused põhinevad BIM geomeetria analüüsil ja täpsel tund-tunnilt hoone asukoha ilmastiku andmetel.
ArchiCAD 16 - 3D suhtlemise täiendusedArchiCAD 16 - 3D suhtlemise täiendused
11 videot1:57:16
ArchiCAD 16 - 3D suhtlemise täiendused
3D suhtlemise täiendused
ProduktiivsusProduktiivsus
11 videot48:01
Produktiivsus
ArchiCAD 16 - Korduselementide kataloogi täiendused
ArchiCAD 16 - avatud IFC omadusedArchiCAD 16 - avatud IFC omadused
19 videot54:59
ArchiCAD 16 - avatud IFC omadused
ArchiCAD 16 - avatud IFC omadused. ArchiCADi täiustatud IFC käsitlemise oskused koos laialdaste IFC andmete halamisega ja DXF/DWG andmevahetusega, on muutnud avatud koostöö (Open BIM) ideaalseks lahenduseks, kui kaasprojekteerijad või asjaomased pooled kasutavad erinevaid tarkvarasid.
Graphisoft MEP ModelerGraphisoft MEP Modeler
11 videot58:45
Graphisoft MEP Modeler
MEP (mehhaanika/elektri/torustiku) Modeler on ArchiCAD® lisapakett. Ehitusfirmade ArchiCAD'ga töötavad arhitektuuri osakonnad võivad nüüd kasutada MEP Modeler't, et töödelda või importida 3D MEP süsteeme (ventilatsioon, torustikud, kaablivõrgud) ja koordineerida neid ArchiCAD Virtuaalse Hoonega™.rnGraphisoft MEP Modeler™ võib kasutada järgmistes tööprotsessides:rnBIM tööprotsess - Seal, kus MEP insener võib pakkuda 3D informatsiooni, võivad arhitektid importida konsulteerivate partnerite MEP mudelit ArchiCAD'i kasutades IFC formaati. Lisaks tavalisele IFC kasutajaliidesele pakub MEP Modeler parandatud ühilduvust süsteemiga AutoCAD® MEP 2010/11 ja Revit MEP 2010/2011, kasutades selleks IFC formaadil töötavat eksport moodulit ArchiCAD Connection.rn2D tööprotsess - Baseerudes inseneridelt saadud 2D dokumentatsioonil võivad arhitektid kasutada võimsaid ArchiCAD'iga integreeritud töövahendeid, et luua ja töödelda MEP mudeleid.rnVõimsad modelleerimise ja koordineerimise omadused koos ülalpool kirjeldatud tööprotsessiga teevad MEP Modeler'st lahenduse, mis aitab arhitektidel tõhusamalt teostada ehituse protsessi.
Artlantis 4Artlantis 4
8 videot42:32
Artlantis 4
Artlantis on kiireim, ainult visualiseerimiseks loodud programm, mis on välja töötatud spetsiaalselt arhitektidele ja kujundajatele. Olles olemas kahes põhiversioonis sobib Artlantis kasutamiseks erinevatele vajadustele ja firmadele. Artlantis Render on loodud neile, kes nõuavad visualiseerimisel eriti head kvaliteeti (arhitektid, sisekujundajad, linnaplaneerijad, maastikukujundajad, näituste kujundajad, jne).
Artlantis 4.1Artlantis 4.1
2 videot14:08
Artlantis 4.1
Artlantis 4.1 võimaldab paremat värvide kvaliteeti ja realistlikumat lõpptulemust.
ArchiCAD 16 - MORPH - näitedArchiCAD 16 - MORPH - näited
16 videot1:36:37
ArchiCAD 16 - MORPH - näited
ArchiCAD 16 toob oma täiesti uue MORPH™ töövahendiga otsesed modelleerimise võimalused algupärasesse BIM keskkonda. MORPH võimaldab elementide loomist suvalisel geomeetrial intuitiivsel graafilisel viisil, mis sisaldavad populaarseid modelleerimise võtteid nagu Push ja Pull. MORPH elemente saab luua lihtsalt joonistades 3D jooni või konverteerides suvalisi ArchiCADi elemente. MORPH töövahend on optimaalseks lahenduseks BIM komponentide, oma konstruktsioonide ja oma elementide loomisel hoone keskkonnas ning ka vabavormiliste sisekujunduslike lahenduste loomiseks.
ArchiCAD 16 - BIM komponendidArchiCAD 16 - BIM komponendid
22 videot1:45:29
ArchiCAD 16 - BIM komponendid
Hoone komponendid on üks kõige dünaamiliselt arenevaim BIM tööstuse segmentidest. ArchiCAD 16 muudab fundamentaalselt võimalusi, mis on olnud tavapärasel kasutajal BIM komponentide leidmisel BIM projektidesse. ArchiCAD'i uued modelleerimise võimalused, mis on seotud BIM komponentide andmebaasiga võimaldab kasutajatel luua, otsida, üles laadida ja alla laadida BIM komponente vastavalt nende soovidele.
ArchiCAD Start Edition interaktiivsed õppevideodArchiCAD Start Edition interaktiivsed õppevideod
25 videot1:48:43
ArchiCAD Start Edition interaktiivsed õppevideod
Esmaseks ArchiCAD'i iseseisvaks õppimiseks soovitame kasutada ArchiCAD Star(t) Edition õppevideosid.
Klassika modelleeritud ArchiCADgaKlassika modelleeritud ArchiCADga
6 videot22:40
Klassika modelleeritud ArchiCADga
Arhitektuuri klassika modelleritud ArchiCADga - SOM - USAFA Cadet Chapel - William Van Alen - Chrysler Building - Marcel Breuer - Saint Francis de Sales Church
OPEN BIM programm ja tööprotsessOPEN BIM programm ja tööprotsess
6 videot22:22
OPEN BIM programm ja tööprotsess
OPEN BIM on universaalne lahendus hoonete koostöö põhiseks projekteerimiseks, ehitamiseks ja haldamiseks baseerudes avatud standarditel ja tööprotsessidel. Open BIM on algatatud buildingSMART ja paljude juhtivate tarkvara arendajate poolt kasutades avatud buildingSMART andmete mudelit. Open BIM Programme on marketingi kampaania, mis on algatatud GRAPHISOFT, Tekla ja teiste buildingSMART liikmete poolt, et edendada ja lihtsustada globaalselt koordineeritud Open BIM kontseptsiooni kasutuselevõttu kogu AEC tööstuses. Programmiga liitujatele on kasutatavad vastastikune (aligned) suhtlemine ja ühised kaubamärgid. Open BIM sertifitseerimine on buildingSMART poolt välja töötatav tehniline sertifitseerimise süsteem aitamaks AEC tarkvara edasimüüjatel arendada, testida ja sertifitseerida andmevahetuse tööd, et see toimiks sujuvalt teiste Open BIM lahendustega.
GRAPHISOFT BIMxGRAPHISOFT BIMx
15 videot1:21:36
GRAPHISOFT BIMx
GRAPHISOFT BIMx™ on innovatiivne, interaktiivne, BIM kommunikatsiooni vahend arhitektidele, mis seab uued standardid projektide esitlemiseks ja presenteerimiseks AEC tööstuses. BIMx muudab nüüd iPad/iPhone käepäraseks interaktiivseks hoone mudeli näitajaks.
Intelligentsed ühendusedIntelligentsed ühendused
10 videot22:19
Intelligentsed ühendused
ArchiCAD 15 uued omadused - Intelligentsed ühendused. Täiustused katuse töövahendis ja uue kooriku (Shell) töövahendi tutvustamine, võimaldab ArchiCADs kasutada uudset intelligentset konstruktiivsete elementide omavahelist ühendamist.
ArchiCAD 15 - JõudlusArchiCAD 15 - Jõudlus
2 videot03:42
ArchiCAD 15 - Jõudlus
Jõudluse täiustamine on üks pidevatest arenduse prioriteetidest. ArchiCAD 15 on saavutatud järgnevad jõudluse täiustused võrrelduna ArchiCAD 14.
Avatud projekteerimise koostööAvatud projekteerimise koostöö
9 videot15:57
Avatud projekteerimise koostöö
Avatud projekteerimise koostöö on veelgi lihtsama loogilise IFC liidesega. ArchiCAD 15 jätkab mudeli loomise protsessi lihtsustamist IFC andmevahetuse osas teiste kaasprojekteerijatega.
ArchiCAD 15 - RenoveerimineArchiCAD 15 - Renoveerimine
11 videot32:50
ArchiCAD 15 - Renoveerimine
ArchiCAD 15 tutvustab nüüd ka renoveerimise ja remondialaste projektide teostamiseks BIM projekteerimise ja dokumenteerimise tööprotsessi.
Komplekssed katusedKomplekssed katused
12 videot30:29
Komplekssed katused
Komplekssed katused on arhitektuurses projekteerimises ühed tihedamini kasutatavad elemendid. ArchiCAD 15 versioon kasutab oluliselt täiustatud nende hoone konstruktsiooni asade loomise ja töötlemise meetodeid. Kompleksseid katuseid saab nüüd modelleerida kui ühte terviklikku elementi, mida saab töödelda maksimaalse vabadusega. Katuse tasapinnad jäävad ühendatuks kui integreeritud ühtne süsteem isegi pärast töötlemist. Teda saab muuta sarnaselt igale polügonaalsele konstruktsioonile vastaval nagu näiteks põrandadki - kui geomeetria muutus vajab uut katuse tasapinda, siis see ka automaatselt lisatakse või eemaldatakse kogu süsteemist. Modelleerides mitmetasapinnalisi katusekonstruktsioone on arhitektidel võimalik seda teha täieliku vabadusega. Spetsiaalsete katuse omaduste lisamine nagu aatriumid, kelpkatused või katuseaknad või ka tornide loomine komplekse katuse võimsa töövahendi abil, aitab projekteerida ebatavalisi katuseid juba üksikute klikkide abil.
3D's töötlemine3D's töötlemine
13 videot24:34
3D's töötlemine
ArchiCAD 15 tutvustab unikaalseid 3D's projekteerimise abivahendeid, mis toob revolutsiooni 3D projekteerimise kogemusse. Niisugused arengud kindlustavad veelgi ArchiCADi unikaalset eelist arhitektidele -- perspektiivvaated muutuvad tavapäraseks 3D projekteerimise keskkonnaks.
ArchiCAD 15 - Shells (Koorikud)ArchiCAD 15 - Shells (Koorikud)
43 videot1:42:30
ArchiCAD 15 - Shells (Koorikud)
Koorik on uus mitmekülgne töövahend, mis võimaldab teil luua suurel hulgal erinevaid vorme. Kasutage kooriku töövahendit, et luua elemente alates kogu hoone väliskihist kuni üksikute objektideni.
MORPH loomineMORPH loomine
7 videot33:15
MORPH loomine
Morph loomise erinevad loomise meetodid ja töövõtted.
ArchiCAD projekteerimise kontseptsioonidArchiCAD projekteerimise kontseptsioonid
10 videot42:21
ArchiCAD projekteerimise kontseptsioonid
ArchiCAD projekteerimise kontseptsioonid kirjeldab kõiki olulisemaid ArchiCADs mudelprojekteerimise (BIM) põhimõtteid ja töövõtteid.
MORPH olulised töötlusfunktsioonidMORPH olulised töötlusfunktsioonid
12 videot51:17
MORPH olulised töötlusfunktsioonid
MORPH olulised töötlusfunktsioonid - koondab enda alla videod, mis kirjeldavad MORPH elemendi muutmist, korrigeerimist, häälestamist jne.
MORPH elemendi osade töötlemineMORPH elemendi osade töötlemine
15 videot1:20:35
MORPH elemendi osade töötlemine
MORPH elemendi osade töötelmine - koondab videosid, mis kirjeldab MORPH elementide osade (servad, pinnad, tipud) töötlemist.
MORPH keha töötlemine - Box Stretch - abilMORPH keha töötlemine - Box Stretch - abil
9 videot2:12:53
MORPH keha töötlemine - Box Stretch - abil
MORPH keha töötlemine - Box Stretch - abil kirjeldab MORPH töötlemise võimalusi venitamise abil.
ArchiCAD 16 - DXF-DWG täiustusedArchiCAD 16 - DXF-DWG täiustused
1 video04:23
ArchiCAD 16 - DXF-DWG täiustused
ArchiCAD 16 uued omadused - DXF/DWG täiustusedrnOriginaalandmete ja ploki (block) asukoha säilitamine
Võlukepike (Magic Wand) - ArchiCAD videoseeriadVõlukepike (Magic Wand) - ArchiCAD videoseeriad
2 videot08:50
Võlukepike (Magic Wand) - ArchiCAD videoseeriad
Selles ArchiCAD videoseerias antakse ülevaade võlukepikese (Magic Wand) põhimõtetest, töövahenditest ja töövõtetest.
Tala töövahend - ArchiCAD videoseeriadTala töövahend - ArchiCAD videoseeriad
3 videot11:04
Tala töövahend - ArchiCAD videoseeriad
Selles ArchiCAD videoseerias demonstreeritakse tala töövahendi (Beam) peamisi võimalusi ja olulisi eelisid.
Posti töövahend - ArchiCAD videoseeriadPosti töövahend - ArchiCAD videoseeriad
3 videot13:08
Posti töövahend - ArchiCAD videoseeriad
Selles ArchiCAD videoseerias demonstreeritakse peamisi posti töövahendi võimalusi ja olulisemaid eeliseid.
Põranda töövahend - ArchiCAD videoseeriadPõranda töövahend - ArchiCAD videoseeriad
3 videot09:28
Põranda töövahend - ArchiCAD videoseeriad
Selles ArchiCAD videoseerias antakse ülevaade põranda töövahendi (Slab Tool) põhimõtetest, töövahenditest ja töövõtetest.
Seina töövahend - ArchiCAD videoseeriadSeina töövahend - ArchiCAD videoseeriad
3 videot12:11
Seina töövahend - ArchiCAD videoseeriad
Selles ArchiCAD videoseerias antakse ülevaade seina töövahendi (Wall Tool) põhimõtetest, töövahenditest ja töövõtetest.
Ukse ja Akna töövahend - ArchiCAD videoseeriadUkse ja Akna töövahend - ArchiCAD videoseeriad
3 videot14:09
Ukse ja Akna töövahend - ArchiCAD videoseeriad
Selles ArchiCAD videoseerias demonstreeritakse ukse ja akna töövahendi peamisi võimalusi ja olulisi töövõtteid.
MORPH täiustatud modelleerimise tehnikadMORPH täiustatud modelleerimise tehnikad
18 videot1:15:00
MORPH täiustatud modelleerimise tehnikad
Selles ArchiCAD videoseerias vaadeldakse MORPH täiustatud modelleerimise tehnikaid.
Korduselementide kataloogidKorduselementide kataloogid
2 videot05:47
Korduselementide kataloogid
Selles videoseerias näidatakse mõningaid ArchiCAD 15 uusi korduselemente.
ArchiCAD - KatuseaknadArchiCAD - Katuseaknad
3 videot06:37
ArchiCAD - Katuseaknad
Katuseakna töövahend on muutunud omaette terviklikuks töövahendiks. Selles videoseerias näidatakse, et selle töövahendi kasutajaliides on nüüd sarnane Uste ja Akende töövahendite kasutajaliidestega. Katuseaknaid on lihtsam paigaldada nüüd ka Shell (koorik) elementidele ja kui muutub nende kuju, siis kohanduvad ka katuseaknad.
ArchiCAD - Partial Structure DisplayArchiCAD - Partial Structure Display
3 videot05:26
ArchiCAD - Partial Structure Display
Partial Structure Display - korruseplaanil ja lõikes, erinevad kuvamise viisid, mitmekihiliste konstruktsioonide häälestused
Prioriteetidel põhinevad ühendused (PCB)Prioriteetidel põhinevad ühendused (PCB)
16 videot30:56
Prioriteetidel põhinevad ühendused (PCB)
ArchiCAD 17 täiesti uudsed prioriteetidel põhinevad ühendused (PCB) koos intelligentsete ehitusmaterjalidega genereerivad automaatselt konstruktiivselt korrektseid lõikeid ja detaile. ArchiCAD kasutajad saavad luua konstruktiivselt korrektseid detaile ja lihtsustada hoone mudeleerimist ja dokumenteerimist isegi kui projekteeritavad elemendid on keerulise detailsusega. ArchiCADi algusest-lõpuni BIM tööprotsess võimaldab mudelil elada kuni projekti täieliku lõpetamiseni, säästes oluliselt aega projekti dokumenteerimise etapis.
Kandva kihi (core)-põhine seina telgjoonKandva kihi (core)-põhine seina telgjoon
7 videot14:23
Kandva kihi (core)-põhine seina telgjoon
ArchiCAD 17 pakub omalaadsete seas ainulaadset BIM-põhist ehituse dokumenteerimise lahendust, mis lihtsustab modelleerimist ja dokumenteerimist isegi siis, kui hoone mudel on väga keerulise detailsuse tasemega.
EhitusmaterjalidEhitusmaterjalid
20 videot37:52
Ehitusmaterjalid
Ehitusmaterjalide asjakohane ja kokkusobiv kasutamine on oluline mitte ainult siis, kui koostada ehituse lõplikku dokumentatsiooni, vaid ka siis, kui luua hoone energiatõhususe analüüsi aruandeid. Uus arukas ehitusmaterjalide käsitlus tagab materjalide korrektse graafilise esituse lõigetes (materjalide rastrid), elementide pindadel 3D vaadetes ja hoone ehitusmaterjalide energiatõhususe hinnangutes. Lõikerastrite värve saab defineerida globaalselt ja kasutada kogu projektis iga ArchiCADi konstruktsioonielemendi korral. See mitte ainult ei lihtusta kasutajaliidest, aga samuti võimaldab sama materjali kasutamist kogu projektis.
Korduselementide täiustusedKorduselementide täiustused
13 videot43:01
Korduselementide täiustused
ArchiCAD 17 pakub omalaadsete seas ainulaadset BIM-põhist ehituse dokumenteerimise lahendust, mis lihtsustab modelleerimist ja dokumenteerimist isegi siis, kui hoone mudel on väga keerulise detailsuse tasemega. ArchiCAD'i algusest-lõpuni BIM tööprotsess võimaldab mudelil olla jätkuvalt live staadiumis kuni projekti täieliku lõpetamiseni.
Google Earth, SketchUp ühendusGoogle Earth, SketchUp ühendus
5 videot13:01
Google Earth, SketchUp ühendus
ArchiCAD 17 pakub omalaadsete seas ainulaadset BIM-põhist ehituse dokumenteerimise lahendust, mis lihtsustab modelleerimist ja dokumenteerimist isegi siis, kui hoone mudel on väga keerulise detailsuse tasemega. ArchiCADs saab otse avada või liita mudeleid Google Earth (.kmz) või Sketchup (.skp) või salvestada ArchiCADi mudeleid nendesse formaatidesse ja see ei vaja ekstra allalaadimist.
Korruseplaani põhised 3D dokumendidKorruseplaani põhised 3D dokumendid
9 videot21:29
Korruseplaani põhised 3D dokumendid
ArchiCAD 17 pakub omalaadsete seas ainulaadset BIM-põhist ehituse dokumenteerimise lahendust, mis lihtsustab modelleerimist ja dokumenteerimist isegi siis, kui hoone mudel on väga keerulise detailsuse tasemega. Ühe lihtsa klikiga saab luua korruseplaanist 3D dokumendi: lõike aknas baseerudes korruseplaanil piknevast lõikejoonest, kaasaarvatud lõiked vertikaalstest konstruktsioonidest (nt. seinad, avad). Kasutajaliides ja häälestused baseeruvad 3D dokumendil.
3D lõikepinnad3D lõikepinnad
6 videot15:49
3D lõikepinnad
Arhitektid saavad defineerida 3D aknas graafiliselt mudelist 3D lõikepindasid ning kasutada ühte või mitut lõikepinda suvalises asukohas. Niisugune lähenemine ei täiusta mitte ainult 3D töötlemise protsessi, aga ka keeruliste suuremahuliste mudelite visualiseerimist, kuvades ainult hoone olulisi osasid 3D aknas.
Kaarjad taladKaarjad talad
4 videot11:20
Kaarjad talad
ArchiCAD 17 pakub omalaadsete seas ainulaadset BIM-põhist ehituse dokumenteerimise lahendust, mis lihtsustab modelleerimist ja dokumenteerimist isegi siis, kui hoone mudel on väga keerulise detailsuse tasemega. Kasutades tala töövahendit saab luua plaanilahendusel luua kaarjaid talasid. Nüüd saavad toetada kaarjaid seinu. Samas seina/tala ühendus korrigeerub automaatselt lõigetes (pole vaja kasutada -solid element operations- käsku).
Loodussäästlik projekteerimine (energiaarvutused)Loodussäästlik projekteerimine (energiaarvutused)
13 videot1:07:21
Loodussäästlik projekteerimine (energiaarvutused)
ArchiCAD 17 pakub omalaadsete seas ainulaadset BIM-põhist ehituse dokumenteerimise lahendust, mis lihtsustab modelleerimist ja dokumenteerimist isegi siis, kui hoone mudel on väga keerulise detailsuse tasemega. Tänapäeval on oluline jälgida kõikide hooneprojektide korral ka mõju elukeskkonnale ning loodussäästlikkusele ja peamisi otsuseid selles vallas teevad arhitektid. GRAPHISOFT jätkab innovaatilise "rohelise" lahendustega (energiaarvutused) ning pakub parimat tööprotsessi loodussäästlikuks projekteerimiseks läbi oma BIM projekteerimise töövahendite.
ArchiCAD online veebinaridArchiCAD online veebinarid
18 videot14:01:18
ArchiCAD online veebinarid
ArchiCAD online veebinarid tutvustavad ArchiCADi erinevaid teemasid läbi reaalajaliste presetnatsioonide.
ArchiCAD 14 uued omadusedArchiCAD 14 uued omadused
14 videot28:32
ArchiCAD 14 uued omadused
ArchiCAD 14 uued omadused - videokogumik tutvustab kõige olulisemaid uusi ArchiCAD 14 versiooni omadusi.
ArchiCAD konstruktiivne tööprotsessArchiCAD konstruktiivne tööprotsess
3 videot18:56
ArchiCAD konstruktiivne tööprotsess
ArchiCAD konstruktiivne tööprotsess
Uued arendused ArchiCADs rõhutavad efektiivse koostöö olulisust arhitektide ja konstruktorite vahel. See koostöö eeldab usaldusväärseid meetodeid hoonemudeli informatsiooni, projekteerimislahenduste ja ettepanekute jagamisel ning salvestamisel; samuti nõuab see võimalusi hallata kõiki tehtud muudatusi hoone mudeli üksikutest osadest suvalise osalise poolt ning samaaegselt minimeerides kõikvõimalikke inimlikke vigasid. ArchiCAD toetab kõiki peamisi mudelite ja andmevahetuse formaate ja mõningaid spetsialiseeritud formaate kaasaarvatud intelligentne 3D mudelleerimine, universaalsed 2D joonised ja pildi formaadid.

Jrgnevad videod tutvustavad kuidas arhitektid kasutavad ArchiCADi ja konstruktorid kasutavad rakendusi, mis toetavad IFC formaati; saavad vahetada hoone projekti informatsiooni, jagada ja hallata muudatusi, et luua professionaalset täielikult integreeritud konstruktiivseid tööjooniseid.
ArchiCAD koostöö õppejuhend osa1 INT - ArchiCAD TeamworkArchiCAD koostöö õppejuhend osa1 INT - ArchiCAD Teamwork
24 videot3:41:19
ArchiCAD koostöö õppejuhend osa1 INT - ArchiCAD Teamwork
ArchiCAD koostöö interaktiivse õppejuhendi esimene osa annab samm-sammulise sissejuhatuse GRAPHISOFT ArchiCADi Teamwork kontseptsiooni. Teamwork kontseptsiooni tutvustati ArchiCAD 13 ja seda on veelgi edasi arendatud ArchiCAd 14, mis toob revolutsiooni BIM koostöösse ja muudab töömeetodeid arhitektuurses meeskonnatöös, konsultantide ja klientide vahel.
Alustamine GRAPHISOFT BIM Server'gaAlustamine GRAPHISOFT BIM Server'ga
3 videot09:13
Alustamine GRAPHISOFT BIM Server'ga
GRAPHISOFT BIM Server installeerimise juhend - MAC ja PC
ArchiCAD 16 - BIM Server ja TeamworkArchiCAD 16 - BIM Server ja Teamwork
6 videot11:31
ArchiCAD 16 - BIM Server ja Teamwork
ArchiCAD 16 - BIM Server ja Teamwork
Google Earth, SketchUp ja Google Warehouse ConnectionGoogle Earth, SketchUp ja Google Warehouse Connection
4 videot04:09
Google Earth, SketchUp ja Google Warehouse Connection
Kui teil on soov luua presentastioone oma tuleviku kavanditest, jagada oma projekteeritud hooneid või vaadelda BIM mudelis konkreetses asukohas, siis kindlasti aitab teid tarkvade ArchiCAD, Google Earth, SketchUp ja Google 3D Warehouse kombinatsioon väljendada oma loomingulisust. Selle intuitiivse kasutajaliidese abil saavad ArchiCADi kasutajad mitte ainult importida 3D informatsiooni oma projektidesse, aga ka nad saavad publitseerida oma projekte kogu maailmale. Google Earth Connections add-on pakett võimaldab integreerida ArchiCAD, Google Earth, SketchUp ja Google 3D Warehouse pakette läbi .kmz ja .skp failiformaatide. See võimalus suunab kasutajaid liikuma BIM mudelitega virtuaalmaailmasse.
ArchiCAD TeamworkArchiCAD Teamwork
4 videot06:24
ArchiCAD Teamwork
ArchiCAD revolutsioneerides BIM koostööd ehitusinfo mudelite loomisel toob unikaalseid väljakutseid projekteerimismeeskonnale, kui BIM rakendatakse eriti suurtes mastaapides, kus arhitektidel tekib tihti raskusi mudeli kättesaadavuse ja tööprotsesside juhtimise osas. ArchiCAD tutvustab GRAPHISOFT BIM Server, mis on esimene omataoline lahendus mudelipõhises meeskonnatöös. Oma valdkonnas esimesena kasutusele võetud Delta Server™ tehnoloogia vähendab võrguliiklust miinimumini koheste ja usaldusväärsete andmete vahetamisel nii kontorisiseselt kui ka üle Interneti.
ArchiCAD projekteerimise kontseptsioonid - BIMArchiCAD projekteerimise kontseptsioonid - BIM
8 videot15:19
ArchiCAD projekteerimise kontseptsioonid - BIM
Järgnevad videoklipid tutvustavad põhilisi GRAPHISOFT ArchiCAD projekteerimise mõisteid ja toovad esile olulised erinevused ehitise informatsiooni (BIM) mudelprojekteerimise ja dokumenteerimislahenduste ning tavaliste "2D CAD" tarkvarade vahel.
ArchiCAD 13 uued omadusedArchiCAD 13 uued omadused
13 videot22:57
ArchiCAD 13 uued omadused
ArchiCAD 13 sisaldab modernset BIM Server™, mis tutvustab uudset paradigmat failide jagamisel projekteeerimises. Tänu tema revolutsioonilisele DELTA-server™ tehnoloogiale saadetakse kliendi ja serveri vahel ainult muutunud elemente. Keskmine andmepaketi suurus väheneb Mb tasemelt Kb tasemele, nii et meeskonna liikmed saavad teha tööd reaalajas läbi standardse Interneti ühendusete üle kogu maailma.
ArchiCAD 12 uued omadusedArchiCAD 12 uued omadused
10 videot11:51
ArchiCAD 12 uued omadused
See uus element võimaldab kasutajatel lihtsalt projekteerida ja dokumenteerida ekraanseina süsteeme. Ekraanseina töövahend baseerub ArchiCAD System Technology,  mis on baasiks tuleviku orienteeritud hoone komponentide süsteemidele. Baseerudes paindlikul hierarhilisel konstruktsioonide skeemidel, füüsilistel liikmetel ja lisaelementidel, saavad kasutajad lihtsalt juhtida ja muuta nii kogu süsteemi ja ka kõige väiksemaid detaile läbi kogu projekti.
ArchiCAD 12 uued omadused - Rastri täiustusedArchiCAD 12 uued omadused - Rastri täiustused
2 videot09:06
ArchiCAD 12 uued omadused - Rastri täiustused
Projekteerijad saavad kasutada pilte ja samuti ülemineku rastreid, et täiustada oma esitlusmaterjale. Piltrastreid (Image fills) saab kuvada joonestusrastrite (drafting fills) pealmise rastrina (foreground). Kasutades poolläbipaistvaid rastreid (translucent Solid Fills) saab luua uusi rastri tüüpe igasuguse läbipaistvuse efekti suurusega.
ArchiCAD 12 uued omadused - Uued töövõttedArchiCAD 12 uued omadused - Uued töövõtted
4 videot21:26
ArchiCAD 12 uued omadused - Uued töövõtted
ArchiCADi uued omadused kiirendavad teie tööd projekteerimise protsessis, kui sättida elemente üksteise suhtes või kindla joone järgi. Nendeks uuteks käskudeks on elementide joondamine (Align) ja jagamine (Distribute), nihutamine (Nudge) ja täiustatud mõõtkettide paigutamine, mis ons samuti lihtsam ja kiirem.
ArchiCAD 12 uued omadused - 3D DokumentArchiCAD 12 uued omadused - 3D Dokument
5 videot16:37
ArchiCAD 12 uued omadused - 3D Dokument
ArchiCADi 3D Document käsk võimaldab teil kasutada mudeli iga 3D vaadet 3D dokumendi loomiseks, millele saab lisada mõõtkette, märkusi ja muid 2D joonise elemente. 3D dokument aitab arhitektidel paremine selgitada oma ideid klientidele, kasutades veelgi informatiivsemat dokumenti, millest on lihtne aru saada.
ArchiCAD 12 uued omadused - Rippfassaad (Curtain Wall)ArchiCAD 12 uued omadused - Rippfassaad (Curtain Wall)
11 videot47:04
ArchiCAD 12 uued omadused - Rippfassaad (Curtain Wall)
Õppejuhendid rippfassaadi (Curtain Wall) loomisest ArchiCAD 12 keskkonnas
ArchiCAD 12 uute omaduste õppejuhendidArchiCAD 12 uute omaduste õppejuhendid
26 videot1:49:00
ArchiCAD 12 uute omaduste õppejuhendid
ArchiCAD 12 uute omaduste õppejuhendid
ArchiCAD 11 uued omadusedArchiCAD 11 uued omadused
12 videot18:55
ArchiCAD 11 uued omadused
ArchiCAD 11 tutvustab Visual Compare - mis aitab projekteeriajtel lihtsalt avastada dokumentatsiooni erinevusi. Alusjoonisena (Reference) saab kasutada iga mudeli vaadet ja kasutada  erinevaid visuaalse võrdlemise (Visual Compare) valikuid ja funktsioone. See uudne tehnoloogia kiirendab oluliselt kogu meeskonna jooniste koordineerimise tööd.
Põranda referents pind (Slab Reference Plane)Põranda referents pind (Slab Reference Plane)
5 videot09:46
Põranda referents pind (Slab Reference Plane)
Põrandale referents pinna (Reference Plane) määramine tähendab rohkem võimalusi ja lihtsamata kasutust. Referents pinda saa mitte ainult määrata põranda ülemisel/alumisele pinnale, aga ka mitmekihilise põrandakonstruktsiooni kandava kihi (core) pindadele. Niisugusel kombel kui kasutaja töötleb mitmekihilisi konstruktsioone või põranda paksust, siis kandev kiht (core) jääb alati püsima.
Elemendi sidumine korruse kõrgusegaElemendi sidumine korruse kõrgusega
22 videot39:47
Elemendi sidumine korruse kõrgusega
Automatiseeritud ristsidestused võivad konstruktsioonielementide vahel kergesti põhjustada mitmetähenduslikke hooneprojekti tulemusi. ArchiCAD 17 võimaldab projekteerijatel linkida kindlaid hoone elemente korrustega vastavalt arhitektuursele loogikale.
Seinte, postide ja tsoonide kõrgusi saab linkida projektis vastava korrusega: kui korruse asukoht muutub, siis lingitud elementide kõrgused kohanduvad automaatselt. Sellisel juhul, kui korruse kõrgus muutub, siis kõikide lingitud elementide kõrgusi uuendatakse samuti automaatselt.
Arhitektidel on jätkuvalt võimalik määrata elementidele ka  fikseeritud kõrgusi ja määratleda algse kõrguse väärtust etteantud baaskõrguse suhtes. See tagab, et projekteerijatel on jätkuvalt täielik kontroll kogu oma projekti üle.
Veel täistusiVeel täistusi
4 videot08:50
Veel täistusi
Jõudlus + tugiJõudlus + tugi
3 videot15:21
Jõudlus + tugi
ArchiCAD 17 uued omadused: Jõudlus + tugi
ArchiCAD koostöö õppejuhend osa2 - KoostööArchiCAD koostöö õppejuhend osa2 - Koostöö
27 videot4:57:48
ArchiCAD koostöö õppejuhend osa2 - Koostöö
Teine osa ArchiCADi koostöö õppejuhendist kirjeldab koostöö tehnikaid ArchiCADi ja mitmete teiste programmide vahel. Käsitletavad teemad on - Hotlinked Modules, Project Mark-up, koostöö konstruktorite ja inseneridega (MEP), DWG-andmevahetuse näited, IFC, xRefs ja palju muud.
Online BIM koostöö üle maailmaOnline BIM koostöö üle maailma
5 videot1:08:22
Online BIM koostöö üle maailma
Mudelprojekteerimine (BIM) loob projekteerimise meeskondadele unikaalsed väljakutsed: kui rakendada BIM suuremas mastaabis, siis tekivad arhitektidel tihti kitsaskohad mudeli kättesaadavuse ja töövoo juhtimise osas. ArchiCAD tutvustab GRAPHISOFT BIM Server -- esimene lahendus omataoliste seas mudelipõhiseks meeskonna koostööks. Valdkonna esimesena kasutatav Delta Server™ tehnoloogia vähendab võrguliiklust miinimumini vahetu ja usaldusväärsete andme vahetuse osas nii kontorisiseselt ja üle Interneti. Vaadake salvestatud BIM koostöö veebinari:
* Kui töötate meeskonnas kui arhitekt, insener või konsultant
* Kui Teil on vaja kooskõlastada oma projekti teiste erialadega
* Kui Teie töö on geograafiilselt laiali või vajate kaugjuurdepääsu oma BIM projektidele
* Kui olete lihtsalt huvitatud BIM koostöö arengutest
ArchiCAD põhialused õppejuhendArchiCAD põhialused õppejuhend
36 videot4:33:28
ArchiCAD põhialused õppejuhend
ArchiCAD põhialused õppejuhendi pakett juhendab Teid looma 10500 ruutmeetri suurust büroohoonet. Kasutajatele tutvustatakse peamisi arhitektuurse projekteerimise ja dokumenteerimisega seotud kontseptsioone ja tehnikaid ArchiCADi baasil. Juhendi ülesannete teostamine võtab aega 5-8 tundi.
ArchiCAD modelleerimine edasijõudnutele õppejuhendArchiCAD modelleerimine edasijõudnutele õppejuhend
42 videot2:07:04
ArchiCAD modelleerimine edasijõudnutele õppejuhend
See edasijõudnute juhend hõlmab järgmisi teemasid:
 
Üldine modelleerimine: algsed mahud ja kujundid;
Arhitektuurne modelleerimine: konstruktiivsed teljed (structural grids), maastik (terrains), kaldu- ja mitmekihilised seinad (composite walls), postid (columns), talad (beams), trepid (stairs) ja katused (roofs);
Erilised avatäited: katuseaknad (skylights), nurgaaknad (corner windows);
Erilised konstruktsioonid: Fermid (TrussMaker) ja katusekonstruktsioonid (RoofMaker).
ArchiCAD hoone objektide loomise õppejuhendArchiCAD hoone objektide loomise õppejuhend
55 videot3:43:26
ArchiCAD hoone objektide loomise õppejuhend
See edasijõudnute juhend hõlmab Graphisoft'i GDL objektitehnoloogia kontseptsioone.

2D sümbolite ja 3D mudelite salvestamine GDL objektideks, nende pööramine ja materjalide lisamine;
Ristkülikukujuliste ja vabakujuliste avade automaatne salvestamine ja oma uksepaneelide loomine;
Lihtsad ja edasijõudnute GDL skriptid.
GRAPHISOFT ArchiCAD - TEKLA Structures tutvustusGRAPHISOFT ArchiCAD - TEKLA Structures tutvustus
5 videot1:30:48
GRAPHISOFT ArchiCAD - TEKLA Structures tutvustus
See esitlus tutvustab kuidas arhitektid - kasutades ArchiCADi ja konstruktorid - kasutades Tekla Structures, saavad vahetada projekti informatsiooni, samuti juhtida muutusi, rakendades "Open-BIM lähenemist" oma tööpraktikas. See esitlus näitab samm-sammult ka arhitektuurset-konstruktiivset tööprotsessi läbi praktiliste reaalse elu näidete. Esitatakse ka mõned näited kus arhitektid ja insenerid on juba rakendanud seda avatud koostöö tööprotsessi oma tööpraktikas.
GRAPHISOFT ArchiCAD - Solibri Model Checker tutvustusGRAPHISOFT ArchiCAD - Solibri Model Checker tutvustus
3 videot57:32
GRAPHISOFT ArchiCAD - Solibri Model Checker tutvustus
GRAPHISOFT ArchiCAD - Solibri Model Checker tutvustus

GRAPHISOFT ArchiCAD-Solibri Model Checker esitlus tutvustab, kuidas arhitektid ja insenerid saavad teostada oma BIM projektide mudelite kontrollimist ning samal ajal säästa aega ja raha kogu projekteerimise ajal ja ehitamise faasis, rakendades "Open BIM lähenemist" oma tööpraktikas.

The GRAPHISOFT ArchiCAD - Solibri Model Checker tööprotsessi esitluses keskendutakse järgmistele põhiteemadele:
1. Projekti eksportimine ArchiCADst
2. Kvaliteedi tagamine ja informatsiooni väljavõtted Solibri Model Checker abil
3. MEP kvaliteedi tagamine Solibri Model Checker abil
4. Konstruktiivse osa kvaliteedi tagamine Solibri Model Checker abil
5. ArchiCADi projekti parandamine
GRAPHISOFT EcoDesigner for ArchiCADGRAPHISOFT EcoDesigner for ArchiCAD
5 videot31:02
GRAPHISOFT EcoDesigner for ArchiCAD
Samaaegselt ArchiCAD valmimisega, GRAPHISOFT tutvustas uut versiooni, maailma esimest hoone energia informatsiooni modelleerimise töövahendit BIM turul. EcoDesigner for ArchiCAD pakub arvutkalt uusi funktsioone kolmes peamises valdkonnas:
- funktsioonide kogum, mis toetab jätkusuutliku arhitektuuri lahendusi võrdselt kõigis kliima piirkondades;
- dünaamiline arvutusmootor suudab täpselt hinnata keerulise hoone geomeetriat ja tehnosüsteeme (MEP);
- detailsed tulemused, mis kuvavad kogu hoone olulist informatsiooni hoone energiatõhususe kohta
Open BIM, IFC andmevahetusOpen BIM, IFC andmevahetus
5 videot26:04
Open BIM, IFC andmevahetus
ArchiCAD 17 uued omadused - Open BIM, andmevahetus
Artlantis 5 õppevideodArtlantis 5 õppevideod
41 videot1:59:57
Artlantis 5 õppevideod
Artlantis 5 õppevideod TEEMAD

Üldinfo; Perspektiivid; Objektid; Päikesevalgus (Heliodon); Valgustid (Lights); Materjalid (Shaders); Paralleelvaated; iVisit 3D panoraamid; VR objektid; Animatsioonid
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 1 - ArchiCAD BIM kontseptsioonArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 1 - ArchiCAD BIM kontseptsioon
4 videot29:26
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 1 - ArchiCAD BIM kontseptsioon
ArchiCAD Koolituse Seeriad OSA.1 tutvustab fundamentaalseid kontseptsioone, tehnikaid ja peamisi eeliseid Graphisoft-i Ehitise Info Modelleerimise (Building Information Modeling - BIM) lahenduste osas. Peamiselt on need videod mõeldud neile, kes soovivad saada ülevaadet ArchiCADi projektidest ja töövoogude kontseptsioonidest.

Koolitusmaterjalide laadimine
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktaseArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktase
30 videot4:10:31
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktase
Selles osas selgitatakse peamisi ArchiCADi mudelleerimise ja dokumenteerimise tehnikaid luues mitmekorruselise hoone. See osa on mõeldud algajatele kasutajatele, kes otsivad detailseid samm-sammulisi juhendeid ja selgitusi õige ArchiCADi töövoo kasutamiseks. Kindlasti on soovitatav enne läbida OSA 1 ja 2 juhendid.

Koolitusmaterjalide laadimiseks teostage registreering kodulehel: MyArchiCAD.com
EcoDesigner STAR TöövoogEcoDesigner STAR Töövoog
6 videot2:28:02
EcoDesigner STAR Töövoog
EcoDesigner STAR Töövoog

GRAPHISOFT EcoDesigner STAR on ArchiCAD lisaprogramm, mis võimaldab täielikku BIMst kuni BEMni tööprotsessi.
Projekteerijatel on võimalik täielikult kasutada ja laiendada ArchiCAD 17 versiooni sisseehitatud energiaarvutuste omadusi.
ArchiCAD 17 - Hard Core BIMArchiCAD 17 - Hard Core BIM
5 videot14:47
ArchiCAD 17 - Hard Core BIM
Eelmisel aastal olid videoseeria hittideks - MORPH Klassikalised hooned. Nüüd oleme otsustanud luua samalaadseid videosid, mis tutvustavad  **ArchiCAD 17** täiesti uusi funktsioone -- peamiselt *Prioriteetide põhised ühendused* ja *Ehitusmaterjalid*.

Uued funktsioonid vajavad ka uudseid modelleerimise lähenemisi. Halvad harjumused nagu mitme põrandaplaadi üksteise kohale asetamine peab jääma minevikku. Detailide modelleerimine võtab vähem aega ja materjalimahtude väljavõtted on veelgi täpsemad võrrelduna varasemaga. See on meie missioon aidata üle saada nendest takistustest ja tuua arhitekti töölauale üle maailma tõeliselt efektiivseid lahendusi. Esitletavad näited kirjeldavad reaalse maailma probleeme ja vastavaid lahendusi.
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 5 - ArchiCAD Teamwork (Meeskonnatöö)ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 5 - ArchiCAD Teamwork (Meeskonnatöö)
14 videot2:12:49
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 5 - ArchiCAD Teamwork (Meeskonnatöö)
ArchiCAD Koolituse Seeriad OSA.5 tutvustab ArchiCAD Teamwork omadusi. Need osad on mõeldud nii algajatele kui ka kogenud kasutajatele, kes soovivad saada samm-sammult juhiseid ja ArchiCAD Teamwork (meeskonnatöö) selgitusi. Soovitatav on eelnevalt läbida OSA 1, 2 ja 3 koolituse seeriad kui alustada selle osaga.

Koolitusmaterjalide laadimine
ArchiCAD 18 uued omadused - Projektimuudatuste haldamine (Revision Management)ArchiCAD 18 uued omadused - Projektimuudatuste haldamine (Revision Management)
46 videot2:14:22
ArchiCAD 18 uued omadused - Projektimuudatuste haldamine (Revision Management)
ArchiCAD 18 pakub uut täielikult integreeritud projektimuudatuste halduse (Revision Management) töövooge ja sujuvamat PDF tuge, mis oluliselt parandab andmevahetust ja muudatuste haldust klientidega, konsultantidega ja teiste projekti osalistega. Andmevahetus erinevat laadi osalistega ja asutustega on seotud erinevat laadi juriidiliste vastutuse küsimustega ka arhitektide ja projekteerijate osas. ArchiCAD süsteemi põhine tugi jälgib muutusi ja need ka dokumenteeritakse, nii et hiljem ei teki probleeme teemadel kes mille eest vastutab. Täiesti uus projektimuudatuste halduse lahendus on integreeritud terviklikku BIM töövoogu pakkudes lahendusi nii 2D, 3D või igat laadi läbipõimunud töövoogude osas. Hoone mudeli dokumentide muudatusi jälgitakse automaatselt ja hallatakse läbi täieliku projekti tsüklite. Muudatuse ajaloo kohandatavaid detaile saab automaatselt kuvada kujundatavatel joonistel (layouts). Muudatuste haldur (Change Manager) ja muudatuste tööriistaga (Change tool) saab määrata, luua, hallata ja jälgida muudatusi ning muutuste taotlusi projekti erinevates vaadetes.
ArchiCAD 18 uued omadused - Visualiseerimine (Rendering)ArchiCAD 18 uued omadused - Visualiseerimine (Rendering)
27 videot1:49:45
ArchiCAD 18 uued omadused - Visualiseerimine (Rendering)
ArchiCAD 18 töökeskkonda on integreeritud CineRender, mis on MAXON'i maailmaklassis CINEMA 4D visualiseerimismootor, mille abil võimaldatakse kõrgetasemelisete foto-realistlike piltide loomine veelgi laiemale projekteerijate hulgale.
ArchiCAD 18 on ainuke BIM tarkvara, mis ei võimalda ainult mitee luua kõrgetasemelisi ilupilte tänu Cinema 4D visualiseerimismootorile, vaid pakub ka väga sujuvat töövoogu ja suurepärast kasutajakogemust. Ühe "foto-tulistamise" nupuga saab luua kõrgetasemelise visualiseerimise tulemuse sama lihtsalt, kui kasutada mitmeid profitasemel parameetrite häälestusi, mis võimaldab algajatel kasutajatel koheselt luua professionaalseid visualiseeringuid. Professionaalid saavad kasutada kõiki ArchiCAD'i täiustatud visualiseerimise häälestusi või jätkata projekti visualiseerimist MAXON Cinema 4D keskkonnas. ArchiCAD 18 pakub laiaulatuslikku professionaalsete pinnakate materjalide katalooge juba paketi siseselt. Kasutajad kes on liitunud Eestis ArchiCLUB süsteemiga, saavad lisana laadida pinnakatte materjale tasuta BIMcomponents.com portaalist. Samuti saab kasutada ka kõiki MAXON Cinema 4D pinnakatte materjalide kogumikke. ArchiCAD 18 on kasutusele võetud täiesti uus lambiobjekt koos uute valguse parameetrite häälestustega: paralleelvalgus, ala valgus ja akende valgus. ArchiCAD'i lambi objektidele saab määrata ka standardset IES valguse formaati,  mis kindlustab tootjaspetsiifilise fotomeetrilise valguse jaotumise. ArchiCAD'i live visualiseerimise eelvaade ja protsessorite taustal töötamise tugi teeb visualiseerimise tööprotsessi sujuvaks ja mittekatkestatuks protsesssiks.

Laadige alla ArchiCAD 18 INT näidis projekt - mis tutvustab salles videokogumikus õpetamisel olevaid CineRender pindu, valguseid ja visualiseerimise häälestusi nii nagu neid kajastatakse vastavates videotes!
ArchiCAD 18 uued omadused - Tööprotsessi täiustusedArchiCAD 18 uued omadused - Tööprotsessi täiustused
31 videot1:18:01
ArchiCAD 18 uued omadused - Tööprotsessi täiustused
ArchiCAD 18 uued omadused - Tööprotsessi täiustused
ArchiCAD 18 - TeemaklipidArchiCAD 18 - Teemaklipid
7 videot50:44
ArchiCAD 18 - Teemaklipid
ArchiCAD 18 pakub täiustatud töövoogude lahendusi, mis võimaldab arhitektidel loomevoo seisundis nii vähest häiritust kui võimalik.
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 4 - ArchiCAD edasijõudnuteleArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 4 - ArchiCAD edasijõudnutele
36 videot3:22:11
ArchiCAD 17 - Koolituse Seeriad OSA 4 - ArchiCAD edasijõudnutele
Selles koolitusseerias selgitatakse edasijõudnute tasemel ArchiCAD'i modelleerimise ja dokumenteerimise tehnikaid kõrghoone põhise kontorimaja baasil. Need õppejuhendid on mõeldud juba kogemustega kasutajale, kes vajaksid samm-sammulisi instruktsioone ja selgitusi suuremastaapsete ArchiCAD'i projektide loomisel. Enne nende õppejuhenditega alustamist soovitame läbida OSA 1, 2 ja 3. ArchiCAD'i õppeotstarbelist tudengiversiooni saab laadida valikuga STUDENT laadida MyArchiCAD.com. Kui olete professionaalne kasutaja, siis kontakteeruge 3D Ekspert spetsialistidega.

Koolitusmaterjalide laadimine
ArchiCAD 18 uued omadused - Ehitusmaterjalid (Building Materials)ArchiCAD 18 uued omadused - Ehitusmaterjalid (Building Materials)
5 videot18:19
ArchiCAD 18 uued omadused - Ehitusmaterjalid (Building Materials)
ArchiCAD 18 uued omadused - Ehitusmaterjalid (Building Materials)
GRAPHISOFT BIMcloudGRAPHISOFT BIMcloud
29 videot1:55:52
GRAPHISOFT BIMcloud
BIMcloud võimaldab kasutada BIM töövoogu igasuguse arvutivõrguga, riistvara või tarkvara konfiguratsiooniga, ühendades iga suurusega meeskondi ja projekte 24/7.
ArchiCAD 18 uued omadused - OPEN BIMArchiCAD 18 uued omadused - OPEN BIM
5 videot34:39
ArchiCAD 18 uued omadused - OPEN BIM
ArchiCAD 18 jätkab Open BIM tööprotsessi toega ja tutvustab BIM koostöö formaadi BCF tuge.

IFC tugi

ArchiCAD toetab pidevat koostööd inseneride ja konsultantidega ning pakub mitmeid IFC'ga seotud täiustusi nagu professionaalne skeemipõhine andmete haldamine ja kaardistamine ning kõrgkvaliteetsed (sertifitseeritud) eksport protsessid.

BIM koostöö formaadi tugi
Lisaks IFC'le toetab ArchiCAD pidevat koostööd inseneride ja konsultantidega läbi täieliku BCF toetuse. BIM koostöö formaat (BCF) on koostööpartnerite vahel paremat andmevahetust pakkuv avatud failiformaat, mis võimaldab tekstikommentaaride ja ekraanitõmmiste lisamist IFC mudeli kihi peale.

ArchiCAD 18 - Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktaseArchiCAD 18 - Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktase
52 videot4:35:14
ArchiCAD 18 - Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktase
Selles osas selgitatakse peamisi ArchiCADi mudelleerimise ja dokumenteerimise tehnikaid luues mitmekorruselise hoone. See osa on mõeldud algajatele kasutajatele, kes otsivad detailseid samm-sammulisi juhendeid ja selgitusi õige ArchiCADi töövoo kasutamiseks. Kindlasti on soovitatav enne läbida OSA 1 ja 2 juhendid.

Koolitusmaterjalide laadimine
ARCHICAD 19 uued omadused - JõudlusARCHICAD 19 uued omadused - Jõudlus
3 videot06:11
ARCHICAD 19 uued omadused - Jõudlus
ARCHICAD 19 on nüüd kiirem kui kunagi varem! Enam ei pea ootama vaadete laadimist. GRAPHISOFT on laiendanud oma jõulist 64-bitist ja mitmetuumalist tehnoloogiat taustatöötlusega - esmakordselt omataoliste BIM programmide seas. ARCHICAD pakub nüüdsest välkkiireid reageerimisaegu ning käesolev versiooniuuendus teeb ARCHICAD'st BIM maailma vaieldamatu liidri kiiruse alal.
ARCHICAD 19 uued omadused - Punktipilvede (Point-Cloud) tugiARCHICAD 19 uued omadused - Punktipilvede (Point-Cloud) tugi
16 videot38:55
ARCHICAD 19 uued omadused - Punktipilvede (Point-Cloud) tugi
ARCHICAD 19 loeb punktipilvi, võimaldades kiiremat ja vigadeta hoonete mõõdistamist kasutades kõige uuemate 3D skännerite laser-mõõdistamise tehnoloogiat. Selline mõõdistamise tööprotsess vähendab aja kulu dramaatiliselt. Samuti elimineerib see käsitsi andmete sisestamisest tekkivaid vigu.
ARCHICAD 19 uued omadused - Interaktiivne 3D pinnakatete värvija (Surface Painter)ARCHICAD 19 uued omadused - Interaktiivne 3D pinnakatete värvija (Surface Painter)
3 videot08:10
ARCHICAD 19 uued omadused - Interaktiivne 3D pinnakatete värvija (Surface Painter)
ARCHICAD'i uus Surface Painter töövahend võimaldab arhitektidel 3D vaates muuta mudeli pinnakatteid ühe hiireliigutusega tööriistapaletti (floating palette) abil.
ARCHICAD 19 uued omadused - Korduselementide (GDL Library) täiustusedARCHICAD 19 uued omadused - Korduselementide (GDL Library) täiustused
17 videot40:37
ARCHICAD 19 uued omadused - Korduselementide (GDL Library) täiustused
Lihtsam Uste/Akende kasutajaliides; Uued ja täiustadud korduselemendid; Uued ja täiustatud Siltide tüübid; Korrusetundlikud häälestused ja palju palju muud ...
ARCHICAD 19 uued omadused - Täiustatud kasutajaliidesARCHICAD 19 uued omadused - Täiustatud kasutajaliides
6 videot20:26
ARCHICAD 19 uued omadused - Täiustatud kasutajaliides
ARCHICAD 19 pakub olulisi töökeskkonna uuendusi nii Mac kui ka Windows keskkonnas töötajatele. Täiesti uus veebibrauseritest tuttav sakkidel põhinev navigeerimine teeb juurdepääsu erinevatele vaadetele palju lihtsamaks ja annab parema ülevaate kogu BIM projektist. Lisaks üle kogu ekraani reziim Mac keskkonnas teeb ARCHICAD 19'st kõige "loomulikuma" BIM aplikatsiooni.
ARCHICAD 19 uued omadused -  Juhtjooned (Guide Lines)ARCHICAD 19 uued omadused -  Juhtjooned (Guide Lines)
32 videot1:29:30
ARCHICAD 19 uued omadused - Juhtjooned (Guide Lines)
Täiesti uued juhtjooned (Guide Lines), haardejooned (Snap Guides) ja haardepunktid (Snap Points) pakuvad elementide täpsel loomisel ja töötlusel pidevat graafilist abi.
ARCHICAD 19 uued omadused - Dokumenteerimise täiustusedARCHICAD 19 uued omadused - Dokumenteerimise täiustused
18 videot50:51
ARCHICAD 19 uued omadused - Dokumenteerimise täiustused
ARCHICAD 19 teeb kõige aeganõudvamad ja tihti ka igavamad arhitekti ülesanded palju lõbusamaks. Nüüd on täpne töötlemine, mõõdistamine ja täpsete andmetabelite loomine veelgi lihtsam ja toimiv nagu oma algsete kontseptsioonide joonistamine pliiatsiga.
ARCHICAD 19 uued omadused - Andmetabelite täiustusedARCHICAD 19 uued omadused - Andmetabelite täiustused
13 videot37:58
ARCHICAD 19 uued omadused - Andmetabelite täiustused
Kattepindalade loetelu interaktiivsetes andmetabelites aitab kasutajatel leida mitmekihiliste konstruktsioonide kihtide pindalasid.
ARCHICAD 19 teemaklipidARCHICAD 19 teemaklipid
3 videot09:00
ARCHICAD 19 teemaklipid
GRAPHISOFT® kuulutas välja uue versiooni oma valdkonna juhtivast BIM tarkvara lahendusest arhitektidele ja projekteerijatele. ARCHICAD 19 teeb järgmise hüppelise sammu BIM jõudluses, laiendades veelgi oma võimsaid 64-biti ja multi-töötluse tehnoloogiaid uudse ennustatavate taustal toimivate protsessorite töötlusega (predictive background processing), mis on BIM valdkonnas esmane. Selle tulemusena pakub nüüd ARCHICAD välkkiireid regeerimisaegu ja on seetõttu vaieldamatult kiiruse liider BIM valdkonnas.
ArchiCADi tunnusjoonedArchiCADi tunnusjooned
5 videot46:40
ArchiCADi tunnusjooned
ArchiCADi tunnusjooned
Artlantis 6 ÕppejuhendidArtlantis 6 Õppejuhendid
16 videot52:58
Artlantis 6 Õppejuhendid
Artlantis 6 Õppejuhendid
ARCHICAD 19 uued omadused - Teised täiustusedARCHICAD 19 uued omadused - Teised täiustused
6 videot16:48
ARCHICAD 19 uued omadused - Teised täiustused
Lisaks paljudele temaatilistele uutele arendustele ja peamistele täiustustele sisaldab ArchiCAD 19 mitmeid korrektiive, kasutajaliidese muudatusi ja ümbernimetatud juhtnuppe ning kõike seda eesmärgiga täiustada veelgi kasutajakogemust väikeste, aga kasulike võtetega.
BIMx PRO uued omadused 2015BIMx PRO uued omadused 2015
5 videot12:29
BIMx PRO uued omadused 2015
Pilve ladustamine on muutunud tavapäraseks valikuks mitme-platvormi ja mobiilsete kasutajate hulgas, eriti kasutajatele kes on pidevas liikumises. BIMx on laialdaselt kasutuses arhitektuur-ehituslikus valdkonnas, et presenteerida projekte huvirühmadele ja seda olukorras kus saaks projekti mudelit sünkroniseerida värskeimale versioonile, mis on oluline kohapealses näitamise olukordades. Võimalik on infovahetus failihalduse rakenduste ja BIMx vahel, mis võimaldab kasutada populaarseid pilveteenuseid nagu iCloud ja Dropbox. Tänu sellele on muutunud sujuvamaks BIMx mudelite alla laadimine ja avamine. Hallata saab elemendi põhist infot: Tegelik BIMx võimsus seisneb selles, et võimalik on teada saada infot iga mudelis sisalduva hoone elemendi kohta. Mudeli elementide hulgast kuni väliste veebilinkideni ja kasvõi tootja tootelehtedeni võimaldab projekteerijal jagada informatsiooni selle kohta, mida iga huvigrupp vajaks. Kasutades Apple-i andmete tuvastamise tehnoloogiat, siis informatsioon infoväljadel tuntakse ära kui e-post, telefoninumber, hüperlink või aadress, mis võimaldab otseseid linke juba mobiilsest rakendusest. AirPrint: BIMx PRO võimaldab kasutajate printida 3D ja 2D sisu BIMx Hyper-mudelitest iOS seadmetel või AirPrint-ühilduvatel printeritel. Nüüd saavad kliendid ja teised projekti huvigrupid kiirelt printida mudeli detaile või isegi kogu joonise lehte BIMx PRO rakendusest ilma vajaduseta osata kasutada ARCHICAD-i. Tsoonide templid korruseplaanidel ja tsoonide sildid 3D mudelites on interaktiivsed kogu BIMx mudeli sees. Puudutades neid elemente, on võimalik ligipääs tsooni infoväljadele, kuhu arhitektid on lisanud lisainfot näiteks ruumide viimistluse või mistahes muu olulise ruumiga seonduva infoga seoses.
ARCHICAD 19 uued omadused - OPEN BIMARCHICAD 19 uued omadused - OPEN BIM
11 videot55:11
ARCHICAD 19 uued omadused - OPEN BIM
ARCHICAD 19 uued omadused - OPEN BIM
ARCHICAD 19 uued omadused - Siltide (Label) täiustusedARCHICAD 19 uued omadused - Siltide (Label) täiustused
21 videot1:46:25
ARCHICAD 19 uued omadused - Siltide (Label) täiustused
ARCHICAD 19 teeb kõige aeganõudvama ja tihti igava arhitekti tööosa palju nauditavamaks. Nüüd saab veelgi täpsemalt töödelda, mõõdistada ja moodustada vajalikke andmete nimekirju sama lihtsalt kui neid võiks visandada tavalise pliiatsiga joonistades.
Rhino-Grasshopper-ARCHICAD ühenduse õppejuhendRhino-Grasshopper-ARCHICAD ühenduse õppejuhend
23 videot1:47:01
Rhino-Grasshopper-ARCHICAD ühenduse õppejuhend
GRAPHISOFT poolt arendatud Rhino-Grasshopper-ARCHICAD ühendus on enamat kui koostalitus pakett. See täidab projekteerimise protsessis olnud tühimiku varajase projekti staadiumi ja ehitusinfo modelleerimise (BIM) vahel. See pakub töövahendeid sujuvaks mõlemasuunaliseks geomeetria ülekandmiseks ning samuti mooduse algsete geomeetriliste elementide ülekandmiseks täielikeks BIM elementideks, samaaegselt omades algoritmilisi töötlemise võimalusi.
BIG, POLYFORM ja BIM Equity kontorid räägivad OPEN BIM teemadelBIG, POLYFORM ja BIM Equity kontorid räägivad OPEN BIM teemadel
3 videot02:48
BIG, POLYFORM ja BIM Equity kontorid räägivad OPEN BIM teemadel
BIG, POLYFORM ja BIM Equity kontorid räägivad OPEN BIM teemadel
ARCHICAD 19 Koolituse Seeriad OSA 2 - Kontseptuaalne disainARCHICAD 19 Koolituse Seeriad OSA 2 - Kontseptuaalne disain
6 videot26:55
ARCHICAD 19 Koolituse Seeriad OSA 2 - Kontseptuaalne disain
ARCHICAD Koolituse Seeriad OSA 2 tutvustab fundamentaalseid kontseptuaalse mudelleerimise ja visualiseerimise tehnikaid eramaja loomise näitel. Õppevideod aitavad mõista kontseptuaalse mudelleerimise ja tahkete kehade loomist ARCHICAD-s. See osa 2 on mõeldud alagajatele kasutajatele ja osalistele, kes otsivad kiireid käepäraseid juhiseid ARCHICAD-i kasutamiseks ning samas on sobiv ka tudengitele ja õpetajatele BIM loengutes.

Koolitusmaterjalide laadimine
ARCHICAD 20 - I sõnas BIMARCHICAD 20 - I sõnas BIM
4 videot08:02
ARCHICAD 20 - I sõnas BIM
ARCHICAD 20 - I sõnas BIM
ARCHICAD 20 - Värske vaade BIM-leARCHICAD 20 - Värske vaade BIM-le
12 videot38:03
ARCHICAD 20 - Värske vaade BIM-le
ARCHICAD 20 on täielikult värskendatud, lihtsustatud on kasutajaliidest koos uuendatud fondi tüüpidega ja suurustega ning optimeeritud on tööala. Loodud on ühtne kaasaegne kasuatajaliides vastavalt ARCHICAD 20 pakub unifitseeritud, uuendatud ning professionaalset kasutajaliidest kooskõlas kõige viimaste Mac ja Windows operatsioonisüsteemide ilmumisega.
ARCHICAD 20 - Library ManagerARCHICAD 20 - Library Manager
6 videot23:28
ARCHICAD 20 - Library Manager
ARCHICAD 20 toob olulised kasutajaliidese ja funktsionaalsuse muutused , mis on seotud "Library Manager"-ga. Täiustatud "Library Manager" pole enam lihtsalt korduselementide kataloogide hierarhia. Uus "Contents Tab" võimaldab vaadelda iga kataloogi sisu detaile ja teeb lihtsamaks ligipääsu ja üksikute korduselementide haldamise.
ARCHICAD 20 - Informatsioonile ligipääs BIM-sARCHICAD 20 - Informatsioonile ligipääs BIM-s
23 videot1:11:36
ARCHICAD 20 - Informatsioonile ligipääs BIM-s
ARCHICAD 20 uus elementide omadused (Element Properties) ja uus omaduste import-eksport käsud võimaldavad lihtsal moel pool-automaatset andmete eksporti ja importi Excel-i andmetabelitest. See võimaldab teil ligipääseda projekti informatsioonile, mis pole isegi loodud CAD või BIM töövahenditega.
ARCHICAD 20 - Graphical FavoritesARCHICAD 20 - Graphical Favorites
20 videot1:03:38
ARCHICAD 20 - Graphical Favorites
ARCHICAD 20 tutvustab uusi graafilisi lemmikuid (Graphical Favorites). Lemmikute omadust on oluliselt täiustatud. Lemmikud võimaldavad nüüd suurepärast visuaalset tagasisidet salvestatud elemendi häälestuste koha ja nad on automaatselt genereeritud, värviliste 2D või 3D eelvaate piltidega.
ARCHICAD 20 - Kataloogide (Library) täiustusedARCHICAD 20 - Kataloogide (Library) täiustused
20 videot1:02:25
ARCHICAD 20 - Kataloogide (Library) täiustused
ARCHICAD 20 - Kataloogide (Library) täiustused
ARCHICAD 20 - VisualiseerimineARCHICAD 20 - Visualiseerimine
3 videot07:21
ARCHICAD 20 - Visualiseerimine
ARCHICAD 20 toob projekti visualiseerimise uuele tasemele CineRender mootori täiustustega ja "vabavormide" (Non-Uniform Rational Basis Splines) veelgi täpsema käsitlemisega. ARCHICAD 20 kasutab kõige viimast CineRender veriooni, mis baseerub Cinema 4D R16 mootoril. Tulemuseks on pinnakatete seadistuste oluline täienemine.
ARCHICAD 20 - JõudlusARCHICAD 20 - Jõudlus
1 video02:10
ARCHICAD 20 - Jõudlus
ARCHICAD 20 rakendab mitmeid jõudluse täiustusi erinevates valdkondades, mis võimaldavad sujuvamat töövoogu ja kasvatavad üldist operatiivsust. Täiustusi leiate neljal alal: Drawing Updates, Library Manager, Hotlink Management, Server Communication
ARCHICAD 20 - BIM informatsiooni jagamineARCHICAD 20 - BIM informatsiooni jagamine
8 videot25:06
ARCHICAD 20 - BIM informatsiooni jagamine
ARCHICAD 20 sisaldab uusi koostalitusvõime täiustusi, mis veelgi parendavad BIM mudeli info jagamist. ARCHICAD-i integreeritud mudeli muudatuste haldus ja loomupärane IFC omaduste (property) haldamine, täielik tugi BCF formaadile (BIM Collaboration Format) ja DXF/DWG edasi-tagasi konverteerimise lahendused võimaldavad sujuvat mudelipõhist koordineerimise tööprotsessi.
ARCHICAD 20 - Meeskonnatöö (Teamwork)ARCHICAD 20 - Meeskonnatöö (Teamwork)
7 videot22:25
ARCHICAD 20 - Meeskonnatöö (Teamwork)
ARCHICAD 20 - Meeskonnatöö (Teamwork)
ARCHICAD 20 - BIM informatsiooni kuvamineARCHICAD 20 - BIM informatsiooni kuvamine
18 videot47:00
ARCHICAD 20 - BIM informatsiooni kuvamine
Ülevaade ARCHICAD 20 uutest graafilistest oma häälestustest (Graphic Overrides) ja kuidas aktiveerida BIM mudeli info näitamist. ARCHICAD 20 võimendab hästi korraldatud informatsiooni leidmist BIM mudelist, et luua informatiivseid 2D ja 3D visualiseeringuid, mis suurendavad efektiivsust ja paremat kommunikatsiooni disainlahenduste loomisel läbi kogu projekteerimise ja dokumenteerimise protsessi.
Artlantis 6 WorkshopArtlantis 6 Workshop
1 video59:13
Artlantis 6 Workshop
Artlantis 6 Workshop
BIMx samm-sammult juhendBIMx samm-sammult juhend
5 videot16:07
BIMx samm-sammult juhend
Kuidas luua, jagada ja uuendada BIMx hüpermudeleid. Saate õppida kuidas ette valmistada BIMx hüpermudeleid ja kuidas neid publitseerida pilve. Samuti tutvute kuidas uurida eelnevalt publitseeritud BIMx hüpermudeleid mobiilsel seadmel - Apple iPad-l. GRAPHISOFT BIMx toob Teie BIM projektid mobiilsetele seadmetele pakkudes revolutsiooniliselt uut viisi presenteerimiseks, tutvumiseks ja teie hoone disainist arusaamiseks. See video seeria annab samm-sammulise juhendi kuidas luua, jagada ja uuendada BIMx hüpermudeleid GRAPHISOFT ARCHICAD-st.
BIMx ja BIMx PRO uued omadused 2016BIMx ja BIMx PRO uued omadused 2016
12 videot29:34
BIMx ja BIMx PRO uued omadused 2016
BIM andmetele igalt poolt ligipääs — mitmeid auhindu võitnud BIM projektide presenteerimise rakendus — võimaldab BIMx hüpermudelites integreeritud 2D ja 3D hoone projektis navigeerimist. See unikaalne tehnoloogia toob BIM-i mobiilsetele seadmetele isegi projektidele, mis on keerulise 3D mudeliga ja mahuka 2D dokumentatsiooniga. BIMx aitab ületada silla, mis tekib projekteerimisfirma ja ehitusplatsi vahele.
ARCHICAD Koolituse Seeriad Osa.1 - ARCHICAD BIM kontseptsioonARCHICAD Koolituse Seeriad Osa.1 - ARCHICAD BIM kontseptsioon
3 videot27:43
ARCHICAD Koolituse Seeriad Osa.1 - ARCHICAD BIM kontseptsioon
See esimene osa ARCHICAD Koolituse Seeriatest tutvustab fundamentaalseid kontseptsioone, tehnikaid ja peamisi eeliseid GRAPHISOFT-i ehitusinformatsiooni modelleerimise (Building Information Modeling - BIM) lahenduste kohta. Samuti on see mitmekülgne koolitusmaterjal, mis teeb teid tuttavaks ARCHICAD -i modelleerimise ja dokumenteerimise kontseptsioonidega. Peamisel on see mõeldud uutele kasutajatele, kes soovivad saada ülevaadet ARCHICAD-i projektide ja töövoogude kontseptsioonide kohta, samas sobib ta ka tudengitele ja õpetajatele kasutamiseks BIM loengukava ülesanneteks.
Koolitusmaterjalide laadimine
ARCHICAD 20 - OPEN BIMARCHICAD 20 - OPEN BIM
5 videot20:40
ARCHICAD 20 - OPEN BIM
ARCHICAD 20 toetab importi ja eksporti mudeli vaate definitsioonidele (Model View Definitions), mis on arendatud mitmete valdkondade vaheliseks 3D mudelite andmevahetuse töövoogudeks. Värskeim IFC4 Model View Definition tutvustab kahte erinevat suunda koordineerimisel erinvate valdkondade vahel: need on IFC4 Reference View, mis on sobiv kõikidele BIM töövoogudele, mis baseeruvad referentsmudelitel ja IFC4 Design Transfer View, mis toetab elementide töötlemist.
ARCHICAD 20 Koolituse Seeriad OSA 2 - Kontseptuaalne disainARCHICAD 20 Koolituse Seeriad OSA 2 - Kontseptuaalne disain
6 videot29:46
ARCHICAD 20 Koolituse Seeriad OSA 2 - Kontseptuaalne disain
ARCHICAD Koolituse Seeriad OSA 2 tutvustab fundamentaalseid kontseptuaalse mudelleerimise ja visualiseerimise tehnikaid eramaja loomise näitel. Õppevideod aitavad mõista kontseptuaalse mudelleerimise ja tahkete kehade loomist ARCHICAD-s. See osa 2 on mõeldud alagajatele kasutajatele ja osalistele, kes otsivad kiireid käepäraseid juhiseid ARCHICAD-i kasutamiseks ning samas on sobiv ka tudengitele ja õpetajatele BIM loengutes.
ARCHICAD 20 Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktaseARCHICAD 20 Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktase
52 videot4:45:42
ARCHICAD 20 Koolituse Seeriad OSA 3 - ArchiCAD kesktase
ARCHICAD Koolituse Seeriad kolmas osa tutvustab üldisi ARCHICAD-i modelleerimise ja dokumenteerimise lahendusi. Ta on mõeldud kasutajatele, kes soovivad saada head ülevaadet ARCHICAD-i modelleerimise ja dokumenteerimise töövahenditest, samuti sobib ta tudengitele ja õpetajatele kasutamiseks kui BIM kursuse ülesannete osa.

Koolitusmaterjalide laadimine
ARCHICAD 21 - BIM järgmisele tasemeleARCHICAD 21 - BIM järgmisele tasemele
26 videot2:07:15
ARCHICAD 21 - BIM järgmisele tasemele
ARCHICAD 21 - BIM järgmisele tasemele

Innovatsioon on olnud algusest peale võtmetähtsusega ARCHICAD'i arendamisel. ARCHICAD 21 tutvustab oodatud Stair Tool töövahendit, mis kasutab GRAPHISOFT'i poolt patenteeritavat Predictive Design™ tehnoloogiat. ARCHICAD 21 pakub arvukalt teisi tähtsaid funktsionaalseid täiendusi visualiseerimise, OPEN BIM, jõudluse ja produktiivsuse kategooriates, mis teeb sellest versioonist ühe tugevaima GRAPHISOFT'i ajaloos.
ARCHICAD Koolituse Seeriad OSA 6 - Algoritmiline BIM töövoogARCHICAD Koolituse Seeriad OSA 6 - Algoritmiline BIM töövoog
6 videot58:31
ARCHICAD Koolituse Seeriad OSA 6 - Algoritmiline BIM töövoog
See juhend tutvustab mõningaid algseid Rhinoceros omadusi ja funktsioone, mis on seotud algoritmilise disainiga ARCHICAD-s, näidatakse kuidas töötab Grasshopper samas ka Grasshopper – ARCHICAD connection. Selles juhendis me määratleme suurusi, pikkusi ja teisi parameetreid. Näidatakse kuidas luua pindade geomeetriaid koos algoritmiliste omadustega Rhinoceros ja Grasshopper abil ning kuidas muuta loodud pinnad ARCHICAD-i põrandateks. Lõpus tutvustatakse mõningaid näiteid Grasshopper ja Grasshopper-ARCHICAD Live Connection töövoogude kohta.

Koolitusmaterjalide laadimine
ARCHICAD 21 - VisualiseerimineARCHICAD 21 - Visualiseerimine
13 videot58:29
ARCHICAD 21 - Visualiseerimine
ARCHICAD 21 integreeritud CineRender — baseerub MAXON-i Cinema 4D v18 rendermootoril — pakub arhitektidele kõrgekvaliteedilist, foto-realistlikku visualiseerimist BIM kontekstis. Värskeim versioon tutvustab Light Mapping ja Secondary GI meetodeid veelgi realistlikumaks ja samas kiiremaks visualiseerimiseks.
ARCHICAD 21 - Trepi töövahendARCHICAD 21 - Trepi töövahend
15 videot1:33:38
ARCHICAD 21 - Trepi töövahend
Treppide projekteerimine on arhitektuuri üks keerulisemaid ülesandeid. ARCHICAD 21 uus Trepi töövahend võimaldab iga spetsiifilise hoone kontekstis valida kõige optimaalsemate trepi kavandite vahel.
ARCHICAD 21 - OPEN BIMARCHICAD 21 - OPEN BIM
7 videot52:25
ARCHICAD 21 - OPEN BIM
ARCHICAD 21 tutvustab elementide klassifitseerimise süsteemi, mis võimaldab paindlikult klassifitseerida elemente totades erinevate maade kohalikke standardeid või firmade siseseid klassifitseerimise süsteeme. Klassifikatsioone saab projektide vahel üle kanda XML failide abil. IFC Model Referencing Place abil saab IFC faile paigaldada kui kiirsidemeid (hotlinks) ARCHICAD-i projektides kaitstud refereeritava sisuna. Mudeli filtreerimine kitsendab paigaldatava IFC referentsi sisu kategooriatena. Paigaldatud IFC mudeli sisu saab uuendada lihtsalt lingitud algfaili baasil. Vastuolude leidmine (Collision Detection) aitab arhitektidel täita nende rolli kui juhtiv mudeli koordinaator ja vastuolude kontrollimine on muutunud standardseks ARCHICAD 21 omaduste osaks.
ARCHICAD 21 - Produktiivsuse täiustusedARCHICAD 21 - Produktiivsuse täiustused
17 videot1:03:13
ARCHICAD 21 - Produktiivsuse täiustused
Lisaks oma peamistele omadustele jagab ARCHICAD 21 mitmeid teisi jõudluse ja funktsionaalsuse täiustusi.
ARCHICAD 21 - Piirde töövahendARCHICAD 21 - Piirde töövahend
11 videot1:04:27
ARCHICAD 21 - Piirde töövahend
Uus piirde töövahend annab teile täieliku vabaduse luua kohandatavaid piirete süsteeme, mis võivad olla assotsiatiivsed treppidega, põrandatega, katustega või maapindadega. Looge unikaalseid piirete mustreid, seejärel kasutage neid erinevatel hoone elementidel ühe klikiga. Kasutage piirde mustri töötlejat, et kohandada mustreid: ARCHICAD kindlustab, et kõik muutused on uuendatud üle kogu piirde süsteemi. See pole mitte ainult piirde disainimine: kasutage piirde töövahendit, et paigaldada iga korratavat elementide seeriat asendiplaanil (puude rivid, lambipostide rivid või aiad) või nagu piirded erinevatele elementidele (teed, katuse räästa või servalaudade detailid).
ARCHICAD 21 - Vastuolude kontrollARCHICAD 21 - Vastuolude kontroll
3 videot21:15
ARCHICAD 21 - Vastuolude kontroll
Selleks, et aidata nende rolli kui juhtiv mudeli koordinaator võimaldab vastuolude kontroll võrrelda kahte gruppi elemente, mis on defineeritud kasutaja kriteeriumide alusel. Need kriteeriumite kooslused võivad sisaldada elemendi tüüpe, klassifitseerimise väärtusi ja atribuute, nagu kihi nimed või ehitusmaterjalid. Kasutades ARCHICAD-i Mark-Up paletti avastatud vastuolud erinevate elementide vahel tähistatakse erinevalt, on identifitseeritavad ja töödeldavad vastavalt vajadusele.
ARCHICAD 21 Treppide klassikaARCHICAD 21 Treppide klassika
5 videot07:26
ARCHICAD 21 Treppide klassika
Uue trepi ja piirde töövahendi disainimine treppidele on keerulisemaid ülesandeid arhitektuuris, kuna trepid peavad vastama väga rangetele standarditele. Vaja on loendamatuid iteratsioone, et vastata nendele nõutud standarditele konkreetses hoones, mis tähendas tüütut käsitsi tööd - seda kuni tänaseni. Uus trepi töövahend ARCHICAD 21-s laiendab arhitektide loovust automaatse valideerimisega inimese ergonoomia vastu - ja seda lennult. Teiste sõnadega, ARCHICAD-i algoritmid valideerivad tuhandeid disaini valikuid taustal ja pakuvad arhitektidele kõige optimaalsemat trepi disaini, et valida see välja konkreetse hoone kontekstis. ARCHICAD 21 järgmise põlvkonna trepi töövahendiga saavad arhitektid hüpata otse loomingulisse protsessi: paigaldades treppe lihtsa polüjoone sisestuse abil ja valides erinevate disainlahenduste vahel. Kui probleem võib olla lahendatud erinevatel viisidel, siis tarkvara pakub parimate valikute kogumit, et sobitada nii kasutaja graafiline sisestus kui ka valitud standardid. Intuitiivne graafiline meetod võimaldab kasutajatel lihtsalt kohandada treppide kuju ning kohandada konstruktsiooni ja viimistluse komponente. Piirde töövahendi korral ühe klikiga sisestus loob kohese assotsiatiivse piirde piki treppi või teisi hoone elemente, mille postid ja paneelid võivad olla eelnevalt määratletud mustriga või kohandatud oma soovide kohaselt.
ARCHICAD algajate kursus - ARCHICAD 21ARCHICAD algajate kursus - ARCHICAD 21
27 videot59:02
ARCHICAD algajate kursus - ARCHICAD 21
See videokogumik katab kõiki ARCHICAD algajate tasemel oskusi: ARCHICAD kasutajaliides, navigeerimine, põhikonstruktsioonide loomine, mõõdistamine ja kujundatavad joonised. Kogu kursuse materjal sisaldab kokkuvõtteid ja nippe ja samas ka küsimustikke ja nad on leitavad: http://education.graphisoft.com/course/view.php?id=57
ARCHICAD 22 - Fassaadide disainimineARCHICAD 22 - Fassaadide disainimine
7 videot48:19
ARCHICAD 22 - Fassaadide disainimine
Fassaadide disainimine

ARCHICAD'i taasloodud Fassaadide kujundamise töövoog võimaldab arhitektidele paindlikku disainimise keskkonda, et luua väliseid või sisemisi fassaade ja vaateid kasutades modulaarseid konstruktsioone ja hierarhiliselt lihtsalt kohandatavaid mustreid, mis vastaksid kohalikele nõuetele dokumentatsiooni ja andmetabelite osas. Kõik dokumenteerimise standardid on saavutatavad tänu kohandatavusele, mõõtkavatundlikule esitusele mistahes detailsuse tasemel. Elementide andmetabelid võimaldavad väga täpseid nimekirju kõikidest detailidest loodud raamipulkade või isegi lisaelementide osas. Algoritmiline disaini töövoog on samuti toetatud tänu edasiarendatud ARCHICAD-Grasshopper Connection töövahendile. Projekteerijad saavad kasutada mistahes 2D joonte kooslusi, et alustada rippfassaadide (Curtain Wall) mustrite koostamisega Grasshopper Canvas osas ja hallata kõiki alamelemente, et seejärel luua silmapaistvaid fassaade ARCHICAD-s kasutades algoritmilise disaini definitsioone.
ARCHICAD 22 - Produktiivsuse täiustusedARCHICAD 22 - Produktiivsuse täiustused
9 videot33:32
ARCHICAD 22 - Produktiivsuse täiustused
Produktiivsuse täiustused Mõned silmapaistvamad näited projekteerimise, dokumenteerimise ja koostöö töövoo edasiarenduste kohta ARCHICAD 22-s! Kohandatav Graafilise sildi (Graphical Label) import ja eksport ARCHICAD-i elementide omaduste (Properties) kohta läbi IFC Rhino–Grasshopper–ARCHICAD töövahendid Kõrgresolutsiooni tugi Windows 10-s Trepi ja piirde täiustused Automaatne elementide reserveerimine Teamwork-s
ARCHICAD 22 - Parameetrilised profiilidARCHICAD 22 - Parameetrilised profiilid
7 videot30:20
ARCHICAD 22 - Parameetrilised profiilid
ARCHICAD'i parameetriliste profiilide redaktor (Parametric Profile Editor) kombineerib parameetrilise disaini võimsuse kokku graafilise profiili loomise vabadusega. Looge veelgi intelligentsemaid profiile seintele, taladele, ja postidele, defineerides parameetrilisi servasid Profile Editor-s. See võimaldab üksikute või mitmete servade nihutamist keskselt profiili atribuudiga (Profile Attribute) või eksemplar tasemel - seda nii graafiliselt või läbi elemendi häälestuste.
ARCHICAD 22 - Avaldistega defineeritud omaduste väärtusedARCHICAD 22 - Avaldistega defineeritud omaduste väärtused
9 videot42:46
ARCHICAD 22 - Avaldistega defineeritud omaduste väärtused
Avaldistega defineeritud omaduste väärtused ARCHICAD-s võimaldavad kasutada loogika avaldisi, et tuletada uusi omadusi ja omaduste väärtusi, mis sõltuvad elemendi oma parameetritest. See uus funktsioon rikastab suurepäraselt informatsiooni – või "I" komponenti – BIM-s. Tema automaatne töövaag laseb defineerida iga arvutuse reeglit kui elemendi omaduste väärtust ja uuendada seda automaatselt, ilma aeganõudva ja vigade põhise käsitsi andmete sisestamise. Tulemusi saab kasutada ARCHICAD-s märgistamaks või filtreerimaks elemente ja presenteerida igas graafilises, tabuleeritud või mudeli põhises väljundis, mis on reguleeritud matemaatiliste, loogiliste ja teksti käsitlemiste operatsioonidega – nagu funktsioonid ,mis on leitavad standardsetes tabelarvutus programmides. Omaduste väärtused sisaldavad kehtivat URL, mis muutub klikitavaks URL hüperlingiks interaktiivsetes andmetabelites, võimaldades kiiret ligipääsu igale ühendatud veebilehele või onlain andmetele.
ARCHICAD 22 - VisualiseerimineARCHICAD 22 - Visualiseerimine
3 videot19:22
ARCHICAD 22 - Visualiseerimine
Visualiseerimine ARCHICAD 22-s sisaldab Maxon'i viimast (R19) CineRender mootorit, mis võimaldab arhitektidel rakendada professionaalset visualiseerimise protsessi ja omadusi ilma ARCHICAD-st lahkumata. Nüüd saab luua stereoskoopilisi, sfäärilisi visualiseeringuid kombineerides mitmeid kaameraid, et saavutada 360 kraadiseid või kuppel visualiseeringuid.
Solibri Model Checker v8 - ÕppejuhendidSolibri Model Checker v8 - Õppejuhendid
7 videot1:30:17
Solibri Model Checker v8 - Õppejuhendid
Need õppejuhendid selgitavad Solibri Model Checker v8 omadusi.
ARCHICAD 21 koolituse seeria OSA3 - ARCHICAD kesktaseARCHICAD 21 koolituse seeria OSA3 - ARCHICAD kesktase
84 videot5:03:59
ARCHICAD 21 koolituse seeria OSA3 - ARCHICAD kesktase
See kursus koosneb 29 õppetükist.
Laadige näidisfailid ja e-raamat: http://education.graphisoft.com/course/view.php?id=34
ARCHICAD 22 - Trepi ja piirde edasiarendusedARCHICAD 22 - Trepi ja piirde edasiarendused
5 videot24:43
ARCHICAD 22 - Trepi ja piirde edasiarendused
ARCHICAD 22 - Trepi ja piirde edasiarendused
ARCHICAD 22 - OPEN BIMARCHICAD 22 - OPEN BIM
6 videot28:07
ARCHICAD 22 - OPEN BIM
ARCHICAD 22 on edasiarendanud kvaliteeti ja täpsust eksporditavate komponentide ja materjali info osas formaatidesse IFC2x3 ja IFC4. See on oluline andmetabelitele, arvutustele ja eelarvele baseerudes andmetega, mis on seotud ehitusmaterjalidega, üksikute komposiitide kihtidega ja komplekssete profiilide osadega.
ARCHICAD 22 - Rippfassaadi loomineARCHICAD 22 - Rippfassaadi loomine
10 videot40:03
ARCHICAD 22 - Rippfassaadi loomine
Rippfassaadi (Curtain Wall) töövahend on täielikult uuendatud ARCHICAD 22-s, mis on täisomadustega disainimise töövahend koos vastavate tööjooniste vormistamise võimekusega. Sihtauditooriumiks nendel õppevideodel on kasutajad, kes soovivad saada kesktaseme teadmisi, kuidas töötab Curtain Wall töövahend ARCHICAD 22-s olles uuesti loodud.
BIMcloud 2018BIMcloud 2018
12 videot1:05:59
BIMcloud 2018
BIMcloud võimaldab arhitektide vahel reaalajas turvalist meeskonnatööd, olenemata disainitava projekti suurusest, kontorite asukohast, interneti ühenduse kiirusest. BIMcloud Basic on tasuta tooteplaan BIMcloud-st ja on saadaval kõigile kasutajatele. Seda tooteplaani saab aktiveerida pärast BIMcloud instaleerimist mõne lihtsa klikiga.
Klassika taasmudelleeritud ARCHICAD 22-sKlassika taasmudelleeritud ARCHICAD 22-s
5 videot13:51
Klassika taasmudelleeritud ARCHICAD 22-s
Klassika taasmudelleeritud ARCHICAD 22-s
eelmine12järgmine
vahejoon
3D Ekspert OÜ
Vana-Lõuna 27
10134 Tallinn, EESTI (Estonia)
tel (+372) 50 37 624
info@3dekspert.ee
Abivahendid
Download ARCHICAD
BIM koolitus
õppeVIDEOD
õppeJUHENDID
onlain SEMINARID
Kogukonnad
Community
Twitter
Facebook
Youtube
LinkedIn
Info
hinnapäring / tellimine
pakkumised
uudised
sildipilv
nõuded süsteemile