3D EKSPERT Graphisoft Community TASUTA objektid BIMx Twinmotion Artlantis SOLIBRI AxisVM ArchiFrame ArchiLogs Videod logi sisse
3D EKSPERT

BIM tarkvara arhitektidele - projekteerijatele

ArchicadSOLIBRIBIMcloudBIMxTwinmotionArtlantisArchiFrameAxisVMKoolitusAbikeskusLisad
vahejoon

Koolitus

ülevaadeKURSUSEDõppeVIDEODõppeJUHENDIDGraphisoft Learn
proovi ARCHICAD-i proovi SOLIBRI-t proovi AxisVM-i
videokogumikud videod abi otsi
järgmine

1/18 - IFC omaduste järgi otsimine ja valimine (Find and Select)

ac16-ifc-01ArchiCAD 16'e uus omadus on võimalus otsida ja valida (Find and Select) elemente nende IFC elemendi tüübi järgi või suvalise muu standard või eri IFC omaduse järgi.

ArchiCAD 16 - avatud IFC omadused

ac16-ifc-01
IFC omaduste järgi otsimine ja valimine (Find and Select)
ac16-ifc-02
11 aastat tagasi · vaatamisi 2673
Interaktiivsetes andmetabelites (Schedules) saab nüüd kasutada IFC elemendi tüüpi elemente ja kõiki standard või eri IFC omadusi. Neid võib kasutada kas kriteeriumitena või andmetabelites väljastatavate väljadena.
ac16-ifc-03
11 aastat tagasi · vaatamisi 2735
Kui IFC fail valitakse projektiga liitmiseks ja kuvatakse Match Stories dialoog, siis nüüd on lisaks olemasoleva korruse kõrgusele näha ka IFC faili korruste kõrgused.
ac16-ifc-04
11 aastat tagasi · vaatamisi 3157
ArchiCAD elementidele on nüüdsest võimalik luua IFC klassifikatsiooni viiteid. Kui soovite kasutada standardseid klassifikatsiooni süsteeme, siis võib selleks kasutada eelnevalt määratud reegleid.
ac16-ifc-05
11 aastat tagasi · vaatamisi 875
ArchiCAD 16's on IFC failide töötlust täiustatud. IFC faili importi ja IFC mudeli käsitsemist on tehtud kiiremaks.
ac16-ifc-06
11 aastat tagasi · vaatamisi 1594
IFC skeem (IFC Scheme) on kogumik IFC eriomadusi, mida kasutaja defineerib ja kasutab projektis teatud või kõikide IFC elementide korral. Näiteks võib olla soov anda seintele alati ühe konkreetse IFC omaduse.
ac16-ifc-06
11 aastat tagasi · vaatamisi 2184
Valige IFC Scheme Setup dialoogis IFC sein. Siis klikkige Create Property nuppu dialoogi all.
ac16-ifc-08
11 aastat tagasi · vaatamisi 998
IFC eriomadusi võib lisada skeemidele mitte ainult IFC Scheme Setup dialoogis vaid ka elemendi Settings dialoogis või läbi IFC Manager töövahendi.
ac16-ifc-09
11 aastat tagasi · vaatamisi 1503
IFC skeemide andmeid võib viia ühest projektist teise. Pärast IFC skeemi defineerimist võib Export nupu abil seda XML failina salvestada.
IFC Manager
11 aastat tagasi · vaatamisi 1257
ArchiCAD 16 Uued omadused - Open BIM
Andmete vaatamiseks kasutage IFC Manager

IFC Manager dialoog kuvatakse aktiveerides File/File Special/IFC 2x3/IFC Manager menu. See dialoog sisaldab nüüd uusi filtreid, mis aitavad vaadata ainult neid olulisi IFC elemente, mis on olulised aktiivses projektis. Nüüd on veeligi kiiremal kujul võimalik leida elemente IFC Manager dialoogis.
ac16-ifc-11
11 aastat tagasi · vaatamisi 1442
ArchiCAD 16's on kasutusel kaks uut IFC andmete tüüpi, mis on lisatud IFC andmete töötlemise protsessi. Need andmete tüübid on osalejad (Actor) ja ruumi kasutajad (Space Occupant).
Eeldefineeritud reeglid automatiseeritud klassifitseerimise referentsideks
11 aastat tagasi · vaatamisi 1351
Eeldefineeritud reeglid automatiseeritud klassifitseerimise referentsideks

ArchiCAD 16 võimaldab luua automaatseid IFC klassifitseerimise referentse, mis vastavad erinevatele IFC'ga seotud standarditele.
Eeldefineeritud reeglite tüübid
11 aastat tagasi · vaatamisi 946
Eeldefineeritud reeglite tüübid

Eeldefineeritud reeglite tüüpide kasutus sõltub IFC elemendi tüübist, mis on selekteeritud häälestuste dialoogis või IFC Manager Dialog valikutest.
Uue IFC 2x3 Coordination View versiooni 2.0 tugi
11 aastat tagasi · vaatamisi 1823
Uue IFC 2x3 Coordination View versiooni 2.0 tugi

Coordination View oli esimene standard, mis arendati buildingSMART poolt, organisatsioon mida varem tunti kui International Association for Interoperability või lühidalt IAI. Mõiste "Coordination View" eesmärgiks on võimaldada koordineerimise formaati erinevate osapoolte vahel, nagu arhitektuur, konstruktsioon ja tehnosüsteemid (MEP) ja seda kogu projekteerimise erinevates staadiumites.
IFC andmete eksport vastavalt erinevatele IFC standrartitele
11 aastat tagasi · vaatamisi 2995
IFC andmete eksport vastavalt erinevatele IFC standrartitele

Ametlik IFC spetsifikatsioon sisaldab juhiseid andmete sisu kohta, mida IFC failid peavad sisaldama kui neid eksporditakse ja või imporditakse erinevate tarkvarade vahel. Need juhised on defineeritud "Model View Definitions" abil. Kõige laialdasemalt kasutusel olevat definitsiooni nimetatakse Coordination View ja ta on toetatud enamus tarkvarades, kaasaarvatud GRAPHISOFT ArchiCAD.
Asendiplaani geomeetria filtreerimine importimisel
11 aastat tagasi · vaatamisi 2200
Kui avada või lisada IFC faile, siis ArchiCAD kontrollib automaatselt kas IFC fail sisaldab erinevaid IFC Site või IFC Building elemente. IFC Site elemendi tüüp sisaldab IFC failides ruumiliste pinnavormide definitsioone. IFC Building elemendi tüüp sisaldab IFC failides kogu üksiku hoone geomeetriat.
Kui IFC faili importimisel ArchiCAD 16 tuvastatakse, et on enam kui üks IFC Site või IFC Building element, siis on neid võimalik vajadusel eraldi valida.
Uued IFC geomeetria impordi valikud
11 aastat tagasi · vaatamisi 5012
ArchiCAD 16 on kasutatud uusi IFC geomeetria impordi valikuid.
ArchiCAD 16 - OPEN BIM - GRAPHISOFT IFC referentsid
11 aastat tagasi · vaatamisi 841
ArchiCAD 16 uued omadused - Open BIM
GRAPHISOFT IFC referentsid

Viimastes ArchiCADi versioonides on teostatud palju IFC teemalisi arendusi, millega seonduvad paljud uued omadused ja kontseptsioonid, mis vajavad põhjalikumat selgitust. Sellest lähtuvalt on IFC teemasid puudutav informatsioon ArchiCAD Help koosseisus laiendatud kujul ja sisaldab IFC teemadega seotud definitsioone, funktsioone ja käske.
Videotega seotud sildid:
andmevahetus ArchiCAD 16 arhitekt Arhitektuur BIM eelarve eksport hoone IFC import insener konstruktor konstruktsioonid koordineerimine maa-alad meeskonnatöö MEP OPEN BIM projekteerimine sein spetsifikatsioon tarkvara tehnosüsteem
vahejoon
3D Ekspert OÜ
Vana-Lõuna 27
10134 Tallinn, EESTI (Estonia)
tel (+372) 50 37 624
info@3dekspert.ee
Abivahendid
Download ARCHICAD
BIM koolitus
õppeVIDEOD
õppeJUHENDID
onlain SEMINARID
Kogukonnad
Community
Twitter
Facebook
Youtube
LinkedIn
Info
hinnapäring / tellimine
pakkumised
uudised
sildipilv
nõuded süsteemile