3D EKSPERT Graphisoft Community TASUTA objektid BIMx Twinmotion Artlantis SOLIBRI AxisVM ArchiFrame ArchiLogs Videod logi sisse
3D EKSPERT

BIM tarkvara arhitektidele - projekteerijatele

ArchicadSOLIBRIBIMcloudBIMxTwinmotionArtlantisArchiFrameAxisVMKoolitusAbikeskusLisad
vahejoon
proovi ARCHICAD-i proovi SOLIBRI-t proovi AxisVM-i

Uudised

Liitu uudiskirjaga
link to Muutus südames
6.juuni 2017  ARCHICAD   BIM x 
Muutus südames
Ühendkuningriikides paiknev Lime Architecture muutus BIM skeptikust entusiastiks juba kahe aastaga pärast ARCHICAD'i proovimist ja katsetamist. Asutaja ja direktori Andrew Evans-i sõnul, "Olime harjunud mõtlema, et selle ajaga, mida me oleme kulutamas uurimisele ja hoone 3D-s mudelleerimisele, oleksime me kindlasti selle 2D-s välja joonistanud ja väljaandnud poole ajaga?" Juulis 2015 aga oli vajadus uuendada firma arvuteid ja siis Evans ning tema meeskond oli üle vaatamas ka arhitektuurse projekteerimise tarkvarasid. "Kui mõistsime, et eelistame ARCHICAD-i, siis me kulutasime neli järgnevat kuud tasuta prooviversioonide testimiseks. Ma ütleksin, et me saime tarkvara algtõdedega hakkama kuua ajase kasutamisega." Prooviversioonide järgselt Evans ostis kolm ARCHICAD-i litsentsi. "Nüüd me oleme punktis, kus me saame mudelleerida kogu hoone 3D-s  punktipilve baasil. See näitab lihtsalt seda, mida saab saavutada ARCHICAD-ga suhteliselt lühikese aja jooksul."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD 20 - Süvauuring tema parimatele uutele omadustele
9.veebruar 2017  ARCHICAD 20   BIM x 
ARCHICAD 20 - Süvauuring tema parimatele uutele omadustele
GRAPHISOFT tutvustas versiooni 20 – oma värskeimat juhtivat BIM valdkonna rakendust – aastal 2016 ja Architosh vaatles seda ka juba varasemalt. Nüüd aga selle põhjalikumat tüüpi vaatlusega on toimetaja ette võtnud süvauuringu 20 versiooni kolmes peamises fookusalas: (1) uus kasutajaliides, (2) graafilised oma häälestused ja (3) tähti "I" sõnas BIM. "Eesmärk sügavuti kaevata on vägagi loomulik. Me uurime näiteks uue graafiliste oma häälestuste funktsionaalsuste piire, aga BIM pioneer - alati mõtleb ette - pakkudes mitte alati nii üks-ühest vastust, mis aga alati võimaldab nendest piiridest minna veelgi kaugemale." Selles omaduste artiklis, Architosh võtab ette süvavaatluse kolmes suures ARCHICAD 20 uute omaduste vallas. Omaduste ülevaade, omaduste samm-sammult ülevaade kuni sügavuti liikumine mitmetele aspektide osas graafiliste oma häälestuste, omaduste halduri osas ning mida toob kaasa uus kasutajaliides kasutuskogemuse osas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Solibri pakub parimat omas klassis linki ARCHICAD kasutajatele
28.detsember 2016  BIM x   koost?? 
Solibri pakub parimat omas klassis linki ARCHICAD kasutajatele
Solibri Model Checker (SMC) kasutajatel on nüüd eelised unikaalsest tarkvaralaiendusest, mis võimaldab otsest linki SMC ja ARCHICAD vahel. Tulemuseks on kiired BIM uuendused ja SMC kasutus, kui tehakse tööd reaalaja projekteerimise keskkonnas. Selleks pole nüüde enam vaja salvestada faile ja neid üleslaadida edasi tagasi erinevate programmide vahel. "Solibri ja GRAPHISOFT jagavad sama Open BIM uskumust, mis tähendab koostöö eeliseid kõikidele kasutajatele. See laiendus on teine hea näide kuidas me Nemetschek Group's asetame oma kasutajate vajadused esmaseks kui arendame meie värskemaid tarkvara väljalaskeid," ütles Heikki Kulusjärvi, Solibri tegevjuht.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT-i loompärane BIM formaat on aktsepteeritud arhitektuursete hoonete esitamisel Singapuris
28.november 2016  ARCHICAD   BIM x 
GRAPHISOFT-i loompärane BIM formaat on aktsepteeritud arhitektuursete hoonete esitamisel Singapuris
Singapuri "Building and Construction Authority (BCA)" andis hiljuti välja "Code of Practice (CoP)" BIM e-esitistele ja vabatahtlikele esitistele arhitektuursete plaanide osas looomupärases BIM formaadis, mis sisaldab GRAPHISOFT-i .pla failiformaati. CoP sätestab minimaalsed modelleerimise standardid ja reguleerivad õigusaktid, mis peavad olema esitatud BIM mudelis. GRAPHISOFT-i Singapuri meeskond tegi tihedat koostööd BCA-ga, et arendada välja standardne algmall (template) ja nendega seotud suunised, mis aitavad ja suunavad ARCHICAD kasutajaid nende arhitektuursete plaanide esitamisel loomupärases BIM formaadis.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD & BIM juhtumiuuring: NOEM - Roheline hoone tehtud BIM'ga
15.mai 2015  BIM x   energiasäästlik   energiat?husus 
ARCHICAD & BIM juhtumiuuring: NOEM - Roheline hoone tehtud BIM'ga
Vaadake kuidas ARCHICAD aitab saavutada täpsust, mis on vajalik loodussäästliku Ecohouse 3.0 moodulhoone ehitamisel. Eco-house 3.0 on bio-klimaatiline ja tehnoloogiline hoone, mis on projekteeritud Barcelonas paiknevas firmas NOEM ja on ehitatud rekordilise ajaga kasutades 100% digitaalset protsessi. Maja pakub modernset ja mugavat disaini koos kaasaegse tehnoloogiaga, mis võimaldab täielikku automatiseeritust nutitelefonilt ja on saavutatud ka maksimaalne energiatõhusus.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mineviku säilitamine modernse tehnoloogiaga - Teaduse ja Tehnoloogia Muuseum - Poolas
24.veebruar 2015  BIM x 
Mineviku säilitamine modernse tehnoloogiaga - Teaduse ja Tehnoloogia Muuseum - Poolas
Poola linnas Lodz's leiab 1929 aastal ehitatud soojuse ja elektrijaama kompleksis hiljuti renoveeritud uue keskuse. Nüüdne hoone tegutseb piirkondliku kultuuri ja kunsti keskusena. See endine tehaste ala on muutunud oluliseks osaks "uue Lodz'i linnakeskusena." Hoone 3D mudelite nii välis kui siselahenduste osas kasutati ArchiCAD'i, mis aitas suuresti kaasa erinevate konkureerivate disainlahenduste valimisel. See projekt on põnev näide sellest, kuidas tänapäevased projekteerimise tarkvarad aitavad säilitada ja taaselustada olulisi hooneid tulevastele põlvedele kasutamiseks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT Sweden pakub rahvusvahelist IFC-juhendit
20.november 2014  BIM x   IFC 
GRAPHISOFT Sweden pakub rahvusvahelist IFC-juhendit
Juhendist leiate põhiteadmised IFC kohta ja kuidas töötab BIM koostöö protsess. IFC (Industry Foundation Classes) on neutraalne ja avatud failiformaat, mis võimaldab infovahetust erinevate CAD rakenduste ja tarkvarade vahel, mis on ka loodud ehituse ja halduse valdkondadele. IFC formaat on ISO-sertifitseeritud ja teda on ka võimalik integreerida teie kontorisse valitud kvaliteedi tagamise süsteemi. IFC on välja töötatud IAI -(International Alliance for Interoperability) poolt, millel on enam kui 600 liikmestaatusega firmat üle kogu maailma.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM'i eelised renoveerimisel - LIVE onlain seminar
4.november 2014  BIM x   infop?ev   renoveerimine 
BIM'i eelised renoveerimisel - LIVE onlain seminar
Liituge LIVE onalin seminariga 13 novembril, milles uuritakse Calumet Keskkooli renoveerimine projekti ja kuidas firma STR Partners rakendas tõhusalt BIM strateegiat juhtimisel, dokumenteerimisel ja graafilisel esitlusel kooli uuendamisel ning laiendamisel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM BAM BOOM: Le Corbusier Ronchampi kabeli modelleerimine - Mis tegelikult juhtus …
3.november 2014  BIM x 
BIM BAM BOOM: Le Corbusier Ronchampi kabeli modelleerimine - Mis tegelikult juhtus …
Eelmise nädala Orlando AIA üritusel BIM BAM BOOM kohalolnud liikmed olid tunnistajaks unikaalsele BIM väljakutsele, milles GRAPHISOFT Põhja-Ameerika partnerile Applied Software, kohalikule Autodesk edasimüüjale ja Nemetschek Vectorworks esinadajatele anti ülesandeks modelleerida Le Corbusier silmapaistvaim töö, Ronchampi Kabel, piiratud ajaga ja ressurssidega. Kahjuks on avalikkuse ette jõudnud üsna moonutatud versioon toimunud sündmuste käigust, mille kohaselt Autodesk'i edasimüüja on nimetatud sündmuse võitjaks juba teist aastat järjest. See väide jääb aga väga kaugele tõest.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Pilve sees eespool
1.september 2014  BIM x   BIMcloud 
Pilve sees eespool
GRAPHISOFT'i BIMcloud saab edumaa BIM koostöö osas pilves töötamisel tänu tema järeleproovitud ja testitud BIM Server lahendusele. David Chadwick annab teada.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Üks maailma suurimaid peatöövõtjaid sõltub ArchiCAD'st
26.august 2014  Arhitektuur   BIM x   Produktiivsus 
Üks maailma suurimaid peatöövõtjaid sõltub ArchiCAD'st
Jaapani firma Kajima Corporation on maailmas üks esikümnesse kuuluvatest peatöövõtjatest. Alates 1996 aastast on nad tuginenud ArchiCAD'le, et teostada ülemaailmseid projekte kõrgeimal kvaliteedi ja täpsuse tasemel. Kazumi Yajima, BIM ja produktiivsuse valdkonna direktor, jagas meiega, kuidas nad on täiustanud oma tööprotsesse ArchiCADi ja Teamwork abil, arendades nende enda pilvesüsteemi eelmisel aastal, mida tuntakse Global BIM nime all. Nüüd nad on hakanud kasutama BIMcloud'i selles süsteemis.
Vaata videot »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT pälvis Architosh AIA National 'BEST of SHOW' autasud
8.juuli 2014  BIM x 
GRAPHISOFT pälvis Architosh AIA National 'BEST of SHOW' autasud
Architosh, juhtiv online-väljaanne, mis on suunatud Mac ja iOS CAD ning 3D tarkvarade professionaalidele ja tudengitele, on kuulutanud välja oma 3nda igaaastase "BEST of SHOW" auhinnad üritusel "AIA National Convention and Exhibition" Chicago's juunis 2014. GRAPHISOFT'l on hea meel teatada, et nii ArchiCAD 18 koos BIMcloud (BIM kategoorias) ja BIMx Docs (Mobiilses kategoorias) pälvisid "AIA Nationals" tunnustuse sellel aastal kui "BEST of SHOW" auhindade näol.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Küsimused-vastused Nikken Sekkei külastusest
19.mai 2014  ArchiCAD   BIM x 
Küsimused-vastused Nikken Sekkei külastusest
"Graphisoft võttis vastu meie CAD ajakirjanikke hommikukülastusel Tokyo's ettevõttes Nikken Sekkei (asutatud 1900), mis on rahvusvaheline kõikehõlmav arhitektuuri firma, kes töötab peamiselt Aasias 1200 arhitektiga. Firma alustas  BIM katsetusi kümme aastat tagasi ja kolm aastat tagasi tegi BIM projekteerimise firma siseseks standardiks. Nende peamine tarkvara on ArchiCAD, mis on keskseks tarkvaraks kogu projekteerimise protsessile, mille kõrval kasutatakse samuti ka teisi tarkvarasid.
Eelmisel aastal alustas Nikken otsepartnerlust Graphisoft'ga, et teha ArchiCAD'i veelgi paremaks ja selle tulemusena on lisandunud mõned uued funktsioonid tänu nendele praktilistele nõuannetele. Kaheksa Nikken Sekkei töötajat on nüüdseks kaasatud Graphisoft'i arendusmeeskonda. Pärast sissejuhatavat juttu firma kohta ja mõningate uute projektide kohta (vaadake Figures 1 ja 2), vastas juhatus CAD ajakirjanike küsimustele."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Architosh: Nikken Sekkei külastamine ja arutelud BIM ning GRAPHISOFT teemadel
18.aprill 2014  BIM x   BIMcloud 
Architosh: Nikken Sekkei külastamine ja arutelud BIM ning GRAPHISOFT teemadel
Mõned nädalad tagasi oli Ungari firma GRAPHISOFT osalemas ainult kutsutud külalisena Jaapani pressiüritusel Tokyo's, et tutvustada oma uut BIMcloud tehnoloogiat ja pakutavaid tooteid. BIMcloud® on nüüdsest saadaval ja sellega alustatakse Jaapanis. Märkimisväärne osa sündmusest oli seotud suhtlemisel kohale tulnud ajakirjandusega, kuna Graphisoft oli teinud koostööleppe Jaapani ühe juhtiva AEC firmaga Nikken Sekkei, mida hinnatud maailma 4 suurimaks arhitektuuribürooks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM dokumentatsiooni I ehk Informatsiooni lisamine
11.märts 2014  BIM x   Nipid 
BIM dokumentatsiooni I ehk Informatsiooni lisamine
Viimase 10 aasta jooksul on paljud arhitektuuribürood hakanud kasutama BIM tarkvarasid (erinevatel tasemetel), et ehitada virtuaalseid mudeleid oma projektidest koordineeritud dokumentatsiooni saamiseks. ArchiCAD on iga uue versiooniga arendanud uusi omadusi, mille tõttu on ta muutunud kiiremaks ja lihtsamaks hoonete suurema detailsuse loomiseks väiksema vaevaga. Üheks suurimaks BIM valdkonna kitsaskohaks on reaalses praktikas "Informatsiooni" vähesus. Kas see on tingitud hirmust tundmatuse ees, "muutustest" või on see tarkvara vähene tundmine või on see ootus, et keegi teine annaks neile vastuseid? Mida varem on Teil olemas “Informatsiooni Strateegia”, seda parem!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to COBIM mudelprojekteerimise üldjuhendid
13.veebruar 2014  BIM x 
COBIM mudelprojekteerimise üldjuhendid
Riigi Kinnisvara kodulehelt on laetavad
COBIM mudelprojekteerimise üldjuhendid.

Eestikeelsed juhendmaterjalid põhinevad vastavatel Soomes ilmunud COBIM 2012 juhenditel ja need juhendid lähtuvad Soome ehitusvaldkonna spetsiifikast, aga nad on kasutatavad ka Eesti oludes BIM tehnoloogia rakendamisel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM rakendamine Portugali ehitusfirmas
29.oktoober 2013  BIM x 
BIM rakendamine Portugali ehitusfirmas
Me oleme tihti näinud ehitajaid rakendamas BIM'i, aga reaalsuses enamus juhtudel on see olnud "Hollywoodi BIM", kui BIM tema tõelises võtmes. Mida on saavutatud ehitusfirmas Mota-Engil's, mille peakontor on Portugalis, on enam kui täiuslik BIM protsessi integreeritus. See artikkel kirjeldab kuidas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 4)
16.mai 2013  BIM x   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 4)
Need seeriad on juba läbi vaadanud mitmeid ArchiCADi hüperlingi aspekte alates lingitud markeritest PDF kooslustes Publishers osas. Nüüd vaatame kahte viisi, kuidas ühendada dokumente laiema digitaalse maailmaga.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 3)
13.mai 2013  BIM x   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 3)
See on BIMengine blogi seeria kolmas osa ArchiCADi hüperlinkide kohta. Selles postituses räägime sildistamisest (Labeling). Esmapilgul tundub, et see on vähetaähtis, aga nagu me teame: BIM elab detailides (BIM lives in the details). Lugege ka esimest osa siit ja teist osa siit.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 2)
30.aprill 2013  BIM x   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 2)
Kujutage ette, et esmalt jagate välja oma tööjoonised selleks, et neid digitaalselt töödelda ja teiseks neid printida. Selle asemel, et panna kujundatud joonisele nii palju erinevaid joonise osasid kui võimalik, on põhjuseid, mis kasvatavad funktsionaalsust ja kasutatavust ning ei piirdu ainult ühe lõikega või vaatega ühe kujundatava joonise kohta. Niimoodi tehes tehakse hüperlingitud marker korruseplaanist (või misiganes joonisest, millele marker on paigaldatud), et avada lehte ainult ühest joonise osast. On täiesti loomulik, et marker viitab millelegi ja tagasiviited on sellele algsele sisule, et saada samale korruseplaanile tagasi sama lihtsalt. Varasem viis ei olnud halb, aga praegune toimib veelgi paremini.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 1)
25.aprill 2013  BIM x   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 1)
Kas teadsite, et PDF kooslused, mida te olete aastaid trükkinud, saavad toimida veelgi võimsamalt, kui te seda teadsite? Tegelikult kui loete läbi kõik järgnevad hüperlinkide postitused, siis võite üldse "jooniste" väljatrükkimise lõpetada. Algselt võib see tunduda veidi äärmuslik, aga te kindlasti TAHATE lõpetada "jooniste" printimise — ja seda ainult selle tõttu, et te võiksite igaühele osta iPad'd selle asemel, et trükkida kuhjade viisi "jooniseid" paberile.
Loe lähemalt »
EST tõlge
vahejoon
3D Ekspert OÜ
Vana-Lõuna 27
10134 Tallinn, EESTI (Estonia)
tel (+372) 50 37 624
info@3dekspert.ee
Abivahendid
Download ARCHICAD
BIM koolitus
õppeVIDEOD
õppeJUHENDID
onlain SEMINARID
Kogukonnad
Community
Twitter
Facebook
Youtube
LinkedIn
Info
hinnapäring / tellimine
pakkumised
uudised
sildipilv
nõuded süsteemile