3D EKSPERT Graphisoft Community TASUTA objektid BIMx Twinmotion Artlantis SOLIBRI AxisVM ArchiFrame ArchiLogs Videod logi sisse
3D EKSPERT

BIM tarkvara arhitektidele - projekteerijatele

ArchicadSOLIBRIBIMcloudBIMxTwinmotionArtlantisArchiFrameAxisVMKoolitusAbikeskusLisad
vahejoon
proovi ARCHICAD-i proovi SOLIBRI-t proovi AxisVM-i

Uudised

Liitu uudiskirjaga
link to Archicad 26 nüüd saadaval
14.juuli 2022
Archicad 26 nüüd saadaval
Meil on hea meel teatada, et uus Archicad 26 INT versioon on allalaetav ja aktiveeritav.

Archicad 26 laadimine:

Lisainfo »
EST tõlge
link to Liituge veebis Graphisoft'i esitlusüritusega
27.juuni 2022
Liituge veebis Graphisoft'i esitlusüritusega

Tähistame BIM-i 40. aastapäeva

Liituge Graphisoft-i veebipõhise esitlusüritusega, mis toimub neljapäeval 14. juulil. Üritusel räägitakse viimase 40 aasta innovatsioonist ja mida on Graphisoft-i meeskond on plaanimas BIM tuleviku osas. Samuti toimuvad põnevad toodete demod värskeimate uuenduste kohta.


Registreerumine on tasuta ja juba avatud!

REGISTREERIMINE »
EST tõlge
link to Archicad 25
7.juuli 2021
Archicad 25
nüüd saadaval »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT kuulutab välja digitaalse ürituse Building Together
2.juuni 2020
GRAPHISOFT kuulutab välja digitaalse ürituse Building Together
GRAPHISOFTis toimub palju põnevat!
Liituge 8. ja 9. juulil meiega veebis, kui me tutvustame seda, kuidas GRAPHISOFT muudab arhitektide ja inseneride koos töötamise viisi, mille BIM töövoogudes on olnud segavaid faktoreid. Kuulake kaasahaaraivaid esitlusi GRAPHISOFT juhtidelt ja valdkonna ekspertidelt teemadel, kuidas me võimaldame meeskondadel luua suurepärast arhitektuuri! Saate ka teada, miks valisid maailma kõrguselt teise hoone projekteerinud arhitektid ARCHICAD'i!
Registreeri juba täna! »
EST tõlge
link to Tasuta veebiseminar! Meeskonnatöö (Teamwork) ARCHICAD-s
29.märts 2020  ARCHICAD 23   Teamwork 
Tasuta veebiseminar! Meeskonnatöö (Teamwork) ARCHICAD-s

Kas töötate kodust? Liituge meiega 1. aprillil tasuta veebiseminariga, et õppida kuidas teha koostööd oma meeskonna liikmetega ja teostada igapäeva projekteerimise ülesandeid ARCHICAD Teamwork abil. See algaja taseme veebiseninar on soovitatav projekteerijatele, BIM manageridele ja ettevõtete juhtidele. Vaatluse all on koostöö Teamwork-s; projektide juhtimine; BIMcloud-st ja seonduvatest teemadest arusaamine!

Veebiseminar on tasuta ja inglisekeelne, kuid vajalik on registreerimine.

Valida on kahe aja vahel! 1. aprill kell 10:00 ja 1. aprill kell 17:00.

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD 23 maailma LIVE esmaesitlus toimub 4. juunil Las Vegasest
15.mai 2019  ARCHICAD 
ARCHICAD 23 maailma LIVE esmaesitlus toimub 4. juunil Las Vegasest
GRAPHISOFT võtmeklientide konverentsil "reimagine!", Las Vegas 3-5 juuni 2019, toimub ARCHICAD 23 maailma LIVE esmaesitlus.

Teostage registreering "SIGN UP FOR THE LIVE STREAM" ja olge esimeste seas, kes näevad ARCHICAD 23 uusi omadusi.
Teostage registreering! »
EST tõlge
link to ARCHICAD 23 - BIM koheselt!
14.mai 2019  ARCHICAD 
ARCHICAD 23 - BIM koheselt!
GRAPHISOFT on välja kuulutanud oma auhinnatud BIM tarkvara lahenduse uusima versiooni ARCHICAD 23. ARCHICAD 23 parandab märkimisväärselt olulisi protsesse, näiteks tarkvara käivitamist, failide avamist, mitme projektiga keskkondades töötamist ja erinevate BIM-projekti vaadete vahel ümberlülitumist. Täiesti uued avade, postide ja talade töövahendid suurendavad modelleerimise täpsust ja koostalitlusvõimet inseneridega.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to 3D EKSPERT on BIMsummit 2019 sponsor
11.märts 2019  ARCHICAD 22   SOLIBRI 
3D EKSPERT on BIMsummit 2019 sponsor

3D EKSPERT toetab kolmandat korda toimuvat konverentsi BIMsummit Estonia, mis toimub 11.aprillil 2019.

BIMsummit Estonia on praktikult praktikule suunatud konverents, kus läbi kogemuslugude ning arutelude jõuavad osalejateni BIMi ja digitaalehituse kõige päevakajalisemad teemad ning tuleviku visioonid.

Otsige meid konverentsilt ja räägime ARCHICAD'st ja SOLIBRI'st!

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Solibri ARCHICAD 22 link on saadaval
2.oktoober 2018  SOLIBRI 
Solibri ARCHICAD 22 link on saadaval
GRAPHISOFT kuulutas, et Solibri on väljastanud värskeima versiooni oma mitmekülgselt adapteeritud ARCHICAD Link laiendusest. Olles osa Nemetschek perekonnast, Solibri ja GRAPHISOFT töötavad koostöös väga lähedalt, et pakkuda klientidele kõige uuemaid koostalitusvõime eeliseid. ARCHICAD Link laiendus võimaldab kiiret BIM uuendust ja Solibri Model Checker (SMC) kasutust reaalajalises projekteerimise stsenaariumis.

Lisainfo ja laadimine: http://www.3dekspert.ee/solibri/
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD 22 maailma esmaesitlus
13.juuni 2018  ARCHICAD 
ARCHICAD 22 maailma esmaesitlus
GRAPHISOFT eesmaesitles ARCHICAD 22 versiooni Budapestis üritusel 2018 Key Client Conference.
Kui Teil jäi LIVE esitlus vaatamata, siis nüüd saate seda vaadata siit.
Vaata videot »
EST tõlge
link to ARCHICAD 22 BIM seest ja väljast!
2.mai 2018  ARCHICAD 22 
ARCHICAD 22   BIM seest ja väljast!
GRAPHISOFT kuulutas välja ARCHICAD 22, mis on selle auhinnatud BIM tarkvara lahenduse uusim versioon. ARCHICAD 22 täiustab arhitektuurse projekteerimise ja dokumenteerimise töövoogu rippfassaadide disainimisel. Lisaks tutvustab ARCHICAD 22 olulisi edasiarendusi konstruktsioonide mudeldamisel, informatsiooni haldamisel ja 2D jõudluse osas. "Kõige võimsam asi meie uues rippfassaadide disainimise töövoos katab ära kogu projekteerimise töövoo, alustades kontseputaalsest projekteerimisest kuni tööprojektini välja, toetades samal ajal kohalikke standardeid – kõik on 100% BIM," ütles Peter Temesvari, GRAPHISOFT tootearenduse direktor.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT tutvustab BIMx veebivaaturit
19.aprill 2018  BIMx 
GRAPHISOFT tutvustab BIMx veebivaaturit
GRAPHISOFT tutvustas BIMx brauseripõhist versiooni, muutes ARCHICAD sisu navigeeritavaks kui lisateenus BIMx Model Transfer lehel. BIMx veebivaatur laseb kasutajatel ja nende klientidel ligi pääseda kogu hüpermudeli sisule, kaasaarvatud 3D mudelid, dokumentatsioon ja mistahes BIM andmed ilma mingit rakendust või brauseri plug-in instaleerimata. Kasutajad saavad navigeerida otse oma brauseriaknas nii PC'l ja MAC'l. Aktiivsed ArchiCLUB liikmed saavad hõlpsasti oma veebisaidile lisada BIMx veebivaaturi, et presenteerida oma kodulehel oma firma portfooliot klientidele ja uutele huvilistele niisugusel unikaalsel viisil.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Solibri-ARCHICAD 21 link võimaldab "parimat omas klassis" kvaliteedi kontrolli ARCHICAD-i kasutajatele
5.märts 2018  ARCHICAD 21 
Solibri-ARCHICAD 21 link võimaldab "parimat omas klassis" kvaliteedi kontrolli ARCHICAD-i kasutajatele
ARCHICAD kasutajatel on tekkinud uus eelis viimasest Solibri uuendusest unikaalse tarkvaralaienduse osas, mis võimaldab live linki ARCHICAD ja Solibri Model Checker (SMC) vahel. Tarkvara võimaldab vahetada mõlemas täielikke BIM mudeleid ja osalisi uuendusi reaalaja põhises projekteerimise protsessis. Lisaks on ka võimalik "offline" IFC mudeli andmevahetus, aga see "live" link võimaldab reaalajas informatsiooni vahetust.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMx toetab nüüd Apple iPhone X Super Retina ekraani!
23.jaanuar 2018  BIMx 
BIMx toetab nüüd Apple iPhone X Super Retina ekraani!
GRAPHISOFT'i auhindu võitnud BIMx toetab laiendatud iPhone X täisekraani ilma ekraani sisu lõikamata. Hüpermudelid täidavad ekraani iga piksli kindlustades presentatsiooni täiusliku kogemuse. Lisaks kõik BIMx juhthäälestused on kohandatud, et toetada Apple-i uusi omadusi. BIMx ja iPhone X pakuvad koos nutiseadmel ülimat disaini presenteerimise kogemust.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMx on arhitektidele parimate aega säästvate rakenduste hulgas
22.august 2017  BIMx 
BIMx on arhitektidele parimate aega säästvate rakenduste hulgas
Ajakiri "Architects' Journal" avaldas hiljuti nimekirja sellest, millised oleksid arhitektidele parimad aega säästvamad rakendused ja GRAPHISOFT BIMx oli üks nende hulgast. Nimekirjas oli mitmed erinevad teemavaldkonnad nii põrandaplaanide loomisest kuni Päikese liikumise kaardistamiseni - auhinnatud BIMx oli valitud parimaks rakenduseks, mis aitab presenteerida ja uurida hoone projekti unikaalsel ja interaktiivsel viisil mobiilsetel seadmetel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Uurige BIMx-i selles GRAPHISOFTi viimases videos
21.august 2017  BIMx 
Uurige BIMx-i selles GRAPHISOFTi viimases videos
Mitmeid auhindu võitnud BIMx on unikaalne integreeritud 2D ja 3D-ehitusprojektide navigatsiooni tehnoloogia, mis aitab vähendada proejekteerimise ja ehitusplatsi vahelist lõhet. GRAPHISOFT avaldas hiljuti video "Explore BIMx Hyper-models on mobile devices",  mis selgitab algtõdesid, mis on olulised kasutades värskemaid BIMx aja BIMx PRO rakendusi nii mistahes Apple iOS või Google Android mobiilsetel seadmetel.
Vaata videot »
EST tõlge
link to Treppide loomine ARCHICAD-ga
14.august 2017  ARCHICAD 
Treppide loomine ARCHICAD-ga
Me läksime eesriide taha, et rääkida tarkvarainseneridega, kes disainisid ARCHICAD-i uue Trepi ja Piirde töövahendid. Selleks, et õppida miks GRAPHISOFT liikus edasi oma suurima projekti juurde alates Teamwork-st ja milliseid väljakutseid oli vaja ületada, et teha arhitektide unistus reaalsuseks.
Vaata videot »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT võitis Gold Stevie auhinna ARCHICAD 21 turunduskampaaniale
10.august 2017  ARCHICAD 
GRAPHISOFT võitis Gold Stevie auhinna ARCHICAD 21 turunduskampaaniale
GRAPHISOFTi ARCHICAD 21 turunduskampaania nimetati Gold Stevie auhinna võitjaks kategoorias "Marketing Campaign of the Year - Software" 14ndal igaaastasel üritusel "International Business Awards".
ARCHICAD värskeim versioon tutvustas kauaoodatud trepi töövahendit, mis sisaldab GRAPHISOFT-i patenteeritud Predictive Design™ tehnoloogiat. Auhinnnatud turunduskampaania keskendus uuenduslikule läbimurdele treppide ja piirete kujundamisel. See on teine Stevie Award turunduskampaania eest, mida GRAPHISOFT on võitnud, olles varem viinud koju Bronze Stevie auhinna oma ARCHICAD 19 turunduskampaania eest 2015 aastal.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT KCC 2017 kohvipauside intervjuud
26.juuni 2017  ARCHICAD   kasutajad 
GRAPHISOFT KCC 2017 kohvipauside intervjuud
GRAPHISOFT's Key Client Conference toimus mai kuus Jaapanis Kyoto-s otsis üles arhitektuuri parimad ja säravaimad tähed, et arutada BIM tulevikku ja vaadelda ARCHICAD 21 esmaesitlust. Me suhtlesime mõningate kohvipausidel osalejatega, et küsida neilt, mida nad leidsid olevat kõige olulisema globaalselt ürituselt kaasavõtmiseks.
Vaata videot »
EST tõlge
link to AECbytes aruanne GRAPHISOFT KCC 2017 kohta
15.juuni 2017  ARCHICAD   kasutajad 
AECbytes aruanne GRAPHISOFT KCC 2017 kohta
Viimastel aastatel on GRAPHISOFT korraldanud iga-aastase ainult kutsetega ürituse, mis toob kokku oma peamised kliendid kogu maailmast. Seda kutsutakse "Key Client Conference (KCC)" ja 2017 üritus toimus mõned nädalad tagasi Jaapanis Kyoto-s ning mul oli võimalus osaleda, mis aitas paremini mõista GRAPHISOFT-i toodete kasutust globaalsel tasandil, mitte peamiselt Põhja-Ameerikas, kus ma paiknen.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD 21 uus treppide projekteerimise süsteem põhineb ennetava disaini tehnoloogial
12.juuni 2017  ARCHICAD   kasutajad 
ARCHICAD 21 uus treppide projekteerimise süsteem põhineb ennetava disaini tehnoloogial
ARCHICAD 21 positiivsed ülevaated kauaoodatud trepi töövahendi kohta aina jätkuvad. CAD ajakirjanik ja toimetaja Ralph Grabowski osales GRAPHISOFT-i hiljutisel "Key Client Conference" konverentsil Jaapanis Kyoto-s, kus tal oli esmajärjekorras võimalik tutvuda viimaste versioonidega ehitustööstuse ootuste vallas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM muudab maailma
12.juuni 2017  ARCHICAD   kasutajad 
BIM muudab maailma
Hong Kong-s paiknevas firmast Enzyme Architects pakub välja oma mõtteid Eugenio Fontan hiljutise ürituse KCC 2017, Kyoto kohta. Lisaks ARCHICAD 21 uute funktsioonide tundmaõppimisele, oli tema eesmärgiks õppida ka teistelt ARCHICAD-i kasutajatelt nende igapäevase töö kohta. "LWK Hong Kong-st oli tema aasta üllatus. William Cheung tutvustas, kuidas tema kontoris pärast ARCHICAD-i rakendamist vähem kui ühe aasta jooksul olid nende projektid valmis esitamiseks Hong Kong-i Hoonete osakonnale kinnitamiseks, mis täitsid kõiki nõudeid jooniste graafilise väljanägemise ja spetsifikatsioonide osas. Oleme seda juba teadnud, et see poe raske ARCHICAD-i kasutajatele, aga LWK tõestas seda reaalsete projektidega."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT tegevjuht Viktor Varkonyi annab ülevaate tulevikust, heidab pilgu Nemetschek Group strateegiale
9.juuni 2017  kasutajad 
GRAPHISOFT tegevjuht Viktor Varkonyi annab ülevaate tulevikust, heidab pilgu Nemetschek Group strateegiale
GRAPHISOFT pidas eelmisel nädalal igaaastast "Key Client Conference" konverentsi Jaapanis, Kyoto-s, millel osalesid arhitektid üle kogu maailma. Tegevjuhi Viktor Varkonyi-i sõnavõtuga alustati kahepäevast üritust, milles ta andis ülevaate firma ülemaailmsest kasvamise loost; GRAPHISOFT-i tegevusest Jaapanis ja mis kõige tähtsam, GRAPHISOFT-i vaatest tulevikku kolmes põhipunktis. Lugege Architosh-i sellekohast aruannet ja analüüsi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Muutus südames
6.juuni 2017  ARCHICAD   BIM 
Muutus südames
Ühendkuningriikides paiknev Lime Architecture muutus BIM skeptikust entusiastiks juba kahe aastaga pärast ARCHICAD'i proovimist ja katsetamist. Asutaja ja direktori Andrew Evans-i sõnul, "Olime harjunud mõtlema, et selle ajaga, mida me oleme kulutamas uurimisele ja hoone 3D-s mudelleerimisele, oleksime me kindlasti selle 2D-s välja joonistanud ja väljaandnud poole ajaga?" Juulis 2015 aga oli vajadus uuendada firma arvuteid ja siis Evans ning tema meeskond oli üle vaatamas ka arhitektuurse projekteerimise tarkvarasid. "Kui mõistsime, et eelistame ARCHICAD-i, siis me kulutasime neli järgnevat kuud tasuta prooviversioonide testimiseks. Ma ütleksin, et me saime tarkvara algtõdedega hakkama kuua ajase kasutamisega." Prooviversioonide järgselt Evans ostis kolm ARCHICAD-i litsentsi. "Nüüd me oleme punktis, kus me saame mudelleerida kogu hoone 3D-s  punktipilve baasil. See näitab lihtsalt seda, mida saab saavutada ARCHICAD-ga suhteliselt lühikese aja jooksul."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD 21 - MAAILMA ESMATUTVUSTUS
26.mai 2017
ARCHICAD 21 - MAAILMA ESMATUTVUSTUS
ARCHICAD 21 maailma esmatutvustus toimub GRAPHISOFT-i Key Client konverentsil Kyoto-s, Jaapanis 30. mail 2017. a. kell 15:00 - 18:00 UTC+02

Registreeruge Live ülekandele ja vaadake ARCHICAD 21 uute omaduste online presentatsiooni: http://www.graphisoft.com/archicad/#webinar
Registreerimise LINK »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT tutvustab ARCHICAD 21 — BIM järgmisele tasemele!
2.mai 2017  ARCHICAD   OPEN BIM 
GRAPHISOFT tutvustab ARCHICAD 21 — BIM järgmisele tasemele!
GRAPHISOFT® kuulutas täna välja ARCHICAD 21, järgmise versiooni oma ala juhtivast BIM tarkvara lahendusest. ARCHICAD uusim versioon tutvustab oodatud Stair Tool töövahendit, mis kasutab GRAPHISOFT'i poolt patenteeritavat Predictive Design™ tehnoloogiat. "ARCHICAD 21 Trepi töövahend teeb suure töö ära taustal - kindlustades, et arhitektide trepi projekt vastab asjakohastele globaalsetele ja kohalikele standarditele - muutes siiani tülikana tundunud ülesande meeldivaks. Samuti rafineerisime versioonis 21 ARCHICAD'i parimaid omalaadsete hulgas OPEN BIM töövooge, muutes erialade vahelise koostöö väga sujuvaks protsessiks," ütles Peter Temesvari, GRAPHISOFT tootearenduse osakonna direktor.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM Jaapanis - Nikken Sekkei
7.aprill 2017
BIM Jaapanis - Nikken Sekkei
Üle 2500 töötajaga ja 40 maal projektidega tegutsev Nikken Sekkei on maailmas suurimate ja kõige edukamalt tegutsevate arhitektuursete projekteerimisfirmade hulgas. Me istusime hiljuti maha koos Tomohiko Yamanashi-ga, arhitektuurse projekteerimisosakonna peajuhiga, et arutleda firma kahe viimase peamise projekti üle ning samas rääkisime ka BIM arengutest.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Grasshopper - ARCHICAD Live Connection töövahendi uuendus
3.aprill 2017  ARCHICAD   koost?? 
Grasshopper - ARCHICAD Live Connection töövahendi uuendus
Me töötasime kõvasti, et kindlustada parimat algoritmilise disaini kogemust BIM keskkonnas. Praegune uuendus Grasshopper - ARCHICAD Live Connection töövahendile pakub mitmeid uusi funktsioone ja täiustusi lisaks olemasolevatele funktsioonidele.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT-i kasutajate konverentsi viis erilist mõtet
31.märts 2017  kasutajad 
GRAPHISOFT-i kasutajate konverentsi viis erilist mõtet
2017 BIMCON, GRAPHISOFT-i hiljuti toimunud kasutajate konverents, andis sõna mitmetele ehitussektori võtmefiguuridele ja arvamusliidritele, kaasaarvatud BIG firma partner Kai-Uwe Bergmann ning Architizer asutaja ja arhitekt, Marc Kushner. Anthony Frausto-Robledo, Architosh kirjastaja ja toimetaja, kes kõik jagasid oma uskumusi ja konverentsil öeldi välja viis erilist mõtet.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT-i lugu
2.märts 2017  ARCHICAD   GRAPHISOFT 
GRAPHISOFT-i lugu
Vaadake kuidas GRAPHISOFT kasvas väikesest firmast, mis oli ida ploki maal, maailma juhtivaks projekteerimistarkvara firmaks, millest on välja kasvanud edukas lipulaeva toode, ARCHICAD. TheB1M.com rändas hiljuti Ungarisse, et üles võtta dokumentaallugu GRAPHISOFT-i ajaloo ja visioonide kohta, mis on kasvanud väljaspoole Ungari piire. Olles kasvanud globaalseks kaubamärgiks koos oma lipulaeva tootega, mida kasutatakse lugematutel kordadel projekteerimisel ja projektimeeskondade poolt üle kogu maailma, on firma jäänud kindlaks oma väärtustele, mis on teada teinud ka edukaks. "Siin Ungaris on GRAPHISOFT väga mõjukas ja suur firma" selgitas tegevjuht Viktor Várkonyi. “Aga sisemiselt ma jagame ikka samalaadset mõtlemist, mida ma kogesin 25 aastat tagasi: et meil on suur unistus ja me tahame muuta maailma.”
Vaata videot »
EST tõlge
link to ARCHICAD 20 - Süvauuring tema parimatele uutele omadustele
9.veebruar 2017  ARCHICAD 20   BIM 
ARCHICAD 20 - Süvauuring tema parimatele uutele omadustele
GRAPHISOFT tutvustas versiooni 20 – oma värskeimat juhtivat BIM valdkonna rakendust – aastal 2016 ja Architosh vaatles seda ka juba varasemalt. Nüüd aga selle põhjalikumat tüüpi vaatlusega on toimetaja ette võtnud süvauuringu 20 versiooni kolmes peamises fookusalas: (1) uus kasutajaliides, (2) graafilised oma häälestused ja (3) tähti "I" sõnas BIM. "Eesmärk sügavuti kaevata on vägagi loomulik. Me uurime näiteks uue graafiliste oma häälestuste funktsionaalsuste piire, aga BIM pioneer - alati mõtleb ette - pakkudes mitte alati nii üks-ühest vastust, mis aga alati võimaldab nendest piiridest minna veelgi kaugemale." Selles omaduste artiklis, Architosh võtab ette süvavaatluse kolmes suures ARCHICAD 20 uute omaduste vallas. Omaduste ülevaade, omaduste samm-sammult ülevaade kuni sügavuti liikumine mitmetele aspektide osas graafiliste oma häälestuste, omaduste halduri osas ning mida toob kaasa uus kasutajaliides kasutuskogemuse osas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Solibri pakub parimat omas klassis linki ARCHICAD kasutajatele
28.detsember 2016  BIM   koost?? 
Solibri pakub parimat omas klassis linki ARCHICAD kasutajatele
Solibri Model Checker (SMC) kasutajatel on nüüd eelised unikaalsest tarkvaralaiendusest, mis võimaldab otsest linki SMC ja ARCHICAD vahel. Tulemuseks on kiired BIM uuendused ja SMC kasutus, kui tehakse tööd reaalaja projekteerimise keskkonnas. Selleks pole nüüde enam vaja salvestada faile ja neid üleslaadida edasi tagasi erinevate programmide vahel. "Solibri ja GRAPHISOFT jagavad sama Open BIM uskumust, mis tähendab koostöö eeliseid kõikidele kasutajatele. See laiendus on teine hea näide kuidas me Nemetschek Group's asetame oma kasutajate vajadused esmaseks kui arendame meie värskemaid tarkvara väljalaskeid," ütles Heikki Kulusjärvi, Solibri tegevjuht.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Grasshopper-ARCHICAD Live Connection töötab Mac-s – Architosh artikkel
15.detsember 2016
Grasshopper-ARCHICAD Live Connection töötab Mac-s – Architosh artikkel
Nüüdseks on mõnele loodud ülim arhitektuurse projekteerimise töövoog Mac-le. GRAPHISOFT-i jõupingutuste tulemusena on kokku pandud kolm juhtivat AEC tööstuse töövahendit, mis töötavad koos Mac platvormil.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Elamus Google Cardboard VR kasutamisel koos BIMx-ga kasvab veelgi
14.detsember 2016  BIMx   Virtuaalmaailm 
Elamus Google Cardboard VR kasutamisel koos BIMx-ga kasvab veelgi
Vastavalt 2PM Architects, "Virtuaalne Reaalsus VR on suurepärane arhitektuursetele projektidele. See pole alati nii lihtne klientidele visualiseerida disaini joonistega paberil, aga Google Cardboard VR koos BIM-ga muudab seda kõike." UK-põhine firma tegi ülevaate, millised teised VR lahendused on turul arhitektidele saadaval ja leidsid et "ArchiCAD BIMx koos Google Cardboard VR-ga on parim ja kõige lihtsam tööprotsess BIM-st kuni VR arhitektuursete jalutuskäikudeni. Google Cardboard eeliseks on samuti £15 hind ja VR kasutamine nutitelefoniga. Teised VR vaaturid nagu Oculus Rift ja HTC Vive maksavad üle £500 ja on seetõttu vähem kättesaadavad."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Grasshopper-ARCHICAD Live Connection on nüüd samuti saadaval Mac OS kasutajatele
13.detsember 2016  ARCHICAD   MAC 
Grasshopper-ARCHICAD Live Connection on nüüd samuti saadaval Mac OS kasutajatele
GRAPHISOFT kuulutas välja oma intelligentse "Grasshopper–ARCHICAD Live Connection" liidese Mac OS-le. GRAPHISOFT-i arendatud, Rhino-Grasshopper-ARCHICAD liides võimaldab arhitektidel võimendada kolme projekteerimiskeskkonna - Rhino, Grasshopper ja ARCHICAD - tugevusi, täites vahe projekteerimisprotsessi varajase staadiumi ja BIM (Building Information Modeling) vahel. Nüüd saavad Mac kasutajad kasutada seda unikaalset liidest, pakkudes töövahendeid sujuvaks mõlemasuunaliseks geomeetria ülekandeks ja algsete geomeetriliste kujundite tõlkimiseks täielikeks BIM elementideks ning samaaegselt säilitades algoritmilise töötlemise funktsionaalsuse.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT ARCHICAD 20 võidab Prantsusmaal auhinna Digital Building Transition
1.detsember 2016  ARCHICAD 20 
GRAPHISOFT ARCHICAD 20 võidab Prantsusmaal auhinna Digital Building Transition
GRAPHISOFT teatas, et ARCHICAD 20 on võitnud "Digital Transition Plan for Buildings" auhinna “Design Tools” kategoorias esimesel igaaastasel üritusel "Digital Building Transition Awards", mis toimus Pariisis 29 novembril. Prantsuse Valitsuse loodud auhind tunnustab tarkvara innovatsioone, mis aitavad hoonete projekteerimise ja ehituse spetsialiste üleminekul töötamiseks BIM (Building Information Modeling) töövoo baasil.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT-i loompärane BIM formaat on aktsepteeritud arhitektuursete hoonete esitamisel Singapuris
28.november 2016  ARCHICAD   BIM 
GRAPHISOFT-i loompärane BIM formaat on aktsepteeritud arhitektuursete hoonete esitamisel Singapuris
Singapuri "Building and Construction Authority (BCA)" andis hiljuti välja "Code of Practice (CoP)" BIM e-esitistele ja vabatahtlikele esitistele arhitektuursete plaanide osas looomupärases BIM formaadis, mis sisaldab GRAPHISOFT-i .pla failiformaati. CoP sätestab minimaalsed modelleerimise standardid ja reguleerivad õigusaktid, mis peavad olema esitatud BIM mudelis. GRAPHISOFT-i Singapuri meeskond tegi tihedat koostööd BCA-ga, et arendada välja standardne algmall (template) ja nendega seotud suunised, mis aitavad ja suunavad ARCHICAD kasutajaid nende arhitektuursete plaanide esitamisel loomupärases BIM formaadis.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Auhindu võitnud Mleiha Archaeological Centre projekteerimisel kasutati ARCHICAD-i
24.november 2016  ARCHICAD 
Auhindu võitnud Mleiha Archaeological Centre projekteerimisel kasutati ARCHICAD-i

Dabbagh Architects on 2016 Cityscape Awards (Kogukonna, kultuuri ja turismiprojekt) võitja oma projektiga "Mleiha Archaeological Centre" Araabia Ühendemiraatides. Valminud on keskus 2016 aasta jaanuaris ja keskuse eesmärk on süstida uut elu erinevatele arheoloogilistele paikadele Emiraatides.

Lugege juhtumiuuringut "Mleiha Archaeological Centre" kohta ja õppige kuidas Dabbagh Architects kasutasid ARCHICAD-i, et ületada mitmeid väljakutseid, mille tulemuseks on auhinnatud disain ajastuteks.

Vaata videot »
EST tõlge
link to Google Cardboard tugi on nüüd viimases GRAPHISOFT BIMx versioonis
21.november 2016  BIMx   Virtuaalmaailm 
Google Cardboard tugi on nüüd viimases GRAPHISOFT BIMx versioonis

GRAPHISOFT on kuulutanud välja virtuaalse reaalsuse (VR) funktsioonid oma mitmeid auhindu võitnud BIM presenteerimise ja kommunikeerimise rakendusele BIMx.

Uus VR funktsionaalsus on lisatud BIMx-le kasutamiseks koos Google CardboardTM vaaturiga (versioon 2.0) Android ja iOS nutitelefonides, mis võimaldab kasutajatel navigeerida 3D ruumis lihtsalt pöörates oma pead soovitud suunas.

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD on UK-s BIM Product of the Year kuuendat aastat järjest
9.november 2016  ARCHICAD   GRAPHISOFT 
ARCHICAD on UK-s BIM Product of the Year kuuendat aastat järjest
GRAPHISOFT, juhtiv BIM (Building Information Modeling) tarkvara arendaja arhitektidele, on teatanud, et ARCHICAD 20 on võitnud maineka auhinna "BIM Product of the Year" üheteistkümnendal igaaastasel üritusel "Construction Computing Magazine Awards" Ühendkuningriigis. See on kuues aasta järjest kui ARCHICAD on auhinnatud kõrgeima BIM toote auhinnaga. Lisaks tõi GRAPHISOFT jälle koju auhinna "Company of the Year".
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMx virtuaalse reaalsuse (VR) kogemus
8.november 2016  BIMx   Virtuaalmaailm 
BIMx virtuaalse reaalsuse (VR) kogemus

2016 sügise uuendus GRAPHISOFT BIMx ja BIMx PRO osas toob uued funktsioonid nii iOS-i ja Android-i. Uus uuendus toetab Google Cardboard-i, mis on olnud peamisi BIMx soove üle maailma.

BIMx rakendus iOS-l toetab nüüd samuti kahe pildiga vaatamise režiimi, mis võimaldab rakendusel kasutada külg külje kõrval ekraani kaheks jagatuna. Kasutades URL-põhist andmevahetust BIMx ja teiste rakenduste vahel annab veelgi sujuvama kogemuse.

BIMx PRO-s, on uus valik võimaldamas kasutajatel selekteerida enam kui ühte mudeli elementi sissetuleva hüperlingi kaudu.

BIMx - App Store

BIMx - Google Play

BIMx - App Store laadimislink »
EST tõlge
link to AEC küsitlus näitab, et Nemetschek Group on eespool saksa keelt kõnelevates maades
20.oktoober 2016  ARCHICAD 
AEC küsitlus näitab, et Nemetschek Group on eespool saksa keelt kõnelevates maades
Architosh teatab, et hiljutine Saksamaa põhine AEC ajakirjas avaldatud küsitlus tarkvara kasutuse kohta AEC professionaalide, kes on enamuses arhitektid,  tulemused näitavad Nemetschek Group firmade domineerimist USA gigandi Autodesk üle. "3D tarkvarade kategoorias, juhtivad Nemetschek brändid ARCHICAD ja Vectorworks on lihtsalt seljataha jätnud Autodesk brändid Revit, AutoCAD, ja 3D Studio Max. Enam kui 300 arhitekti ja planeerijat valdkondades hoonete ehitusest ja stsenograafiast kuni sisekujunduse ja maastikuarhitektuurini välja osalesid küsitluses."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT võõrustas Budapestis IFC tehnilist konverentsi
29.september 2016
GRAPHISOFT võõrustas Budapestis IFC tehnilist konverentsi
GRAPHISOFT võõrustas hiljuti töörühma Implementation Support Group (ISG) koosolekut, mis toimus Budapestis, Ungari 15-16 septembril. GRAPHISOFT on arendanud IFC standardeid alates 1997 aastast olles pioneeriks IFC rakendamisel. ISG on vastutav buildingSMART-i avatud standardite rakendamisel ja sertifitseerimisel, mis on peamiselt keskendunud formaatidele Industry Foundation Classes (IFC) ja BIM Collaboration Format (BCF), mille abil toimub BIM andmevaheuts erinevate tarkvarade vahel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMx võidetud auhinnad Architizer A+ on jõudnud kohale ja nad fantastilised!
15.september 2016
BIMx võidetud auhinnad Architizer A+ on jõudnud kohale ja nad fantastilised!

BIMx fännid võivad meenutada, et GRAPHISOFT-i auhindu võitnud mobiilne BIM kommunikatsiooni töövahend võitis kevadel auhinna 2016 Architizer A+ Award Mobiilsete rakenduste kategoorias. BIMx võitis mõlemad nii professionaalse žürii auhinna (professional Jury Award) ja populaarse valiku auhinna (Popular Choice Award) saavutades kõrgeima hinnangu kasutajate häälte osas mobiilse rakenduse kategoorias. Võitjate auhinnagaala toimus New York's, aga käsitsi vormitud auhinnad saabusid just mõned päevad tagasi. Tänud veelkord žüriile ja publikule kes hääletasid BIMx poolt.

Meil oli väga lõbus koos oma suurte saavutustega.

Vaata videot »
EST tõlge
link to Grasshopper – ARCHICAD Live ühenduse uuendus
13.september 2016
Grasshopper – ARCHICAD Live ühenduse uuendus

Värskeim Live Connection töövahendi uuendus kindlustab parema kommunikatsiooni Rhino/Grasshopper ja ARCHICAD vahel ning samaaegselt võimaldab lisavõimalusi ARCHICAD 20 kasutajatele:

  • Grasshopper-ARCHICAD 18 ja ARCHICAD 19 Live Connection v1.5 lisaprogramm kindlustab veelgi stabiilsema live ühenduse tarkvarade vahel.
  •  Grasshopper-ARCHICAD 20 Live Connection v1.6 lisaprogramm võimaldab kasutada versiooni v1.5 kõiki funktsioone; samuti kindlustab see , et uus ARCHICAD 20 elementide omadused on nüüd ligipääsetavad Grasshopper-s.
  • Mac versiooni arendus Live Connection lisaprogrammile ARCHICAD 20 jaoks on töös ja beta versioon on varsti saadaval.
Palun külastage LAADIMISE lehte ja installeerige uus lisaprogramm! »
EST tõlge
link to Ülevaade: GRAPHISOFT on vaieldamatult tehnoloogia eesliinil
29.august 2016
Ülevaade: GRAPHISOFT on vaieldamatult tehnoloogia eesliinil
"Ajal mil Graphisoft juhib kindlalt oma BIM positsiooni peamiste rivaalide ees jõudluse ja platvormi paindlikuse osas ning samal ajal domineerides BIMx-ga samuti omas valdkonnas nii auhindade kui ka reaalse kasutamise vallas, on firma kasutanud möödunud aastat selleks, mis on vajalik tulevikus BIM praktiseerimiseks", ütles Anthony Frausto-Robledo, AIA, LEED AP, ja Architosh toimetaja.

Lugege seda põhjalikku analüüsi, kuidas GRAPHISOFT on ennast positsioneerinud tulevikus partneriks kõige domineerivama algoritmilise disainimise tarkvara firmaga ja loonud metaandmete infrastruktuuri koos paindliku graafilise super-süsteemiga, et muuta töös kasutatud andmed visuaalseks.

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to COBie väljastamine ARCHICAD-s
24.august 2016  ARCHICAD   koost?? 
COBie väljastamine ARCHICAD-s
Bill East, COBie leiutaja ja Robert Jackson, tuntud ARCHICAD-i ekspert, on kirjutanud raamatu, mis selgitab kuidas väljastada ja kontrollida COBie andmete kvaliteeti projekteerimise ajal. Õppige kuidas luua ARCHICAD algfaile sujuvaks COBie andmete tootmiseks ja koordineerimiseks mitmete projekteerijate vahelises tööprotsessis. Lugejad saavad tasuta alla laadida näidisena lepingu jooniseid, mudeleid ja eksport faile väikese ühiselamu kohta ja võrrelda oma tööd näidistega.
Telli raamat siit! »
EST tõlge
link to Solibri ja GRAPHISOFT teevad Saksamaal ja Austrias koostööd BIM adapteerimisel
24.august 2016  GRAPHISOFT   koost?? 
Solibri ja GRAPHISOFT teevad Saksamaal ja Austrias koostööd BIM adapteerimisel
Solibri ja GRAPHISOFT on teatanud, et nad töötavad koos, et muuta BIM reaalsuseks kõikides peamistes projektides Saksamaal ja Austrias. Hiljutine Solibri omandamine Nemetschek poolt võimaldab kahel firmal võimendada Nemetschek võrgustiku jagatud sünergiat. Ühendades ARCHICAD-i, Solibri Model Checker-i ja need kaks toode mõlemasuunalise lingiga, on kasutajatel saadaval tipptasemel lahendus nende BIM tööprotsessi jaoks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nordic BIM Academy Copenhagen 2016
17.august 2016
Nordic BIM Academy Copenhagen 2016
Nordic BIM Academy on Skandinaavia suurim OPENBIM teemaline konverents. Osalejad saavad kolme päeva jooksul BIM kogemusi, milles on ettekanded projektide ja tööprotsesside kohta, firmade ja ehitusplatside külastusi ning esireakohad üritusele "Build Copenhagen Live". Konverents toimub Marriott AC Hotel BELLA SKY Copenhagen, 2-4 November 2016 .

Sündmuse RSVP...
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMx võimaldab nüüd BIM andmetele ligipääsu igast kohast
2.august 2016  BIMx 
BIMx võimaldab nüüd BIM andmetele ligipääsu igast kohast
GRAPHISOFT on tutvustamas olulisi uuendusi oma mitmeid auhindu võitnud BIM presentatsiooni ja kommunikatsiooni rakendusele BIMx. Värskeim uuendus lisab uusi omadusi nii BIMx ja BIMx PRO versioonidesse. BIMx uuendus sisaldab samuti mitemeid funktsioone Android kasutajatele, mis varasemalt olid ainult iOS versioonis.

Lugege pressiteadet...
Külasta BIMx lehte »
EST tõlge
link to 3LHD kohalik tugevus viib edukate projektideni maailmas kasutades ARCHICAD-i
27.juuli 2016  ARCHICAD   kasutajad 
3LHD kohalik tugevus viib edukate projektideni maailmas kasutades ARCHICAD-i
3LHD on koostööaldis arhitektuuri stuudio, mis on fokuseerunud arhitektuuri, kunsti ja (linna) maastiku integreerimisele, mille tulemuseks on mitmed projektid ja teostused Horvaatias ja välismaal. Me rääkisime arhitektiga Marko Dabrovic, kes on Krunoslav Szoersen partner, et õppida kuidas 3LHD meeskond on kasutamas ARCHICAD-i BIM-i jõudmaks suurprojektidega Horvaatiast Hiinasse.
Vaata videot »
EST tõlge
link to ARCHICAD 20 esmaesitluse järgsed ülevaated
27.juuli 2016  ARCHICAD 20 
ARCHICAD 20 esmaesitluse järgsed ülevaated

ARCHICAD 20 esmaesitluse järgselt on olnud märkimisväärne arhitektuur-ehitusliku pressi tagasiside. Tänaseks päevaks kirjutatud kasutajate ülevaated üle maailma on meist rääkimas hästi: ARCHICAD 20's värske vaade BIM-le on muutnud viisi kuidas arhitektid ja projekteerijad lähenevad oma hoonemudelitele.

Lugege, millest kirjutatakse arhitektuur-ehitusliku valdkonna ajakirjanike ja professionaalide poolt, rääkides ARCHICAD 20-st.

AEC Magazine ülevaade, Randall S. Newton…

Architosh ülevaade, Anthony Frausto-Robledo…

AECbytes ülevaade, Lachmi Khemlani…

Engineering.com ülevaade, Erin Green…

Linkedin ülevaade, Djordje Grujic…

Shoegnome's teaser… »
EST tõlge
link to Ikooniline muuseumi disain on ARCHICAD 20 signatuurhooneks
22.juuli 2016  ARCHICAD 20   kasutajad 
Ikooniline muuseumi disain on ARCHICAD 20 signatuurhooneks
Kohtuge arhitektuuribürooga kes on Len Lye Centre, ARCHICAD 20 signatuurhoone autoriks! Andrew Patterson, Uus-Meremaa Patterson Associates direktor jagab oma mõtteid selle kohta, kuidas ARCHICAD aitas üle saada mitmetest projekteerimise ja eelarve väljakutsetest, mille tulemuseks on ikooniline muuseum aastateks. Veelgi täpsemaks ülevaateks Len Lye Centre kohta on võimalik tutvuda ka detailse juhtumiuuringuga.

Vaadake videot…
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMx - Canon MREAL System reklaamvideos
22.juuli 2016  BIMx   Virtuaalmaailm 
BIMx - Canon MREAL System reklaamvideos
"Canon MREAL System for Mixed Reality" on ettevõtetele mõeldud visualiseerimise töövahend. Selles Jaapani reklaamvideos selle toote kohta, testiti samuti BIMx virtuaalset reaalsust MREAL süsteemis.
Vaata videot »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT Key Client Conference 2016: Osalejate muljed
27.juuni 2016  ARCHICAD 20   kasutajad 
GRAPHISOFT Key Client Conference 2016: Osalejate muljed
GRAPHISOFT pidas oma iga-aastast konverentsi "Key Client Conference" kaks nädalat tagasi Budapestis, millel viibis üle 300 osaleja 40-st riigist. Kahepäevase konverentsi ajal said osalejad omavahel ja samuti GRAPHISOFT meeskonnaga suhelda ning külastati ka Ungari pealinna arhitektuuri ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. GRAPHISOFT poolt korraldatud konverentsiprogramm oli täidetud esinejatega väga erinevatest valdkondadest.
Lugege kuidas nägid konverentsi firmast Enzyme - Hong Kong esindajad »
EST tõlge
link to Kontseptsioonist kuni BIM-ni: Villa Patio - Bandung
20.juuni 2016  ARCHICAD   kasutajad 
Kontseptsioonist kuni BIM-ni: Villa Patio - Bandung
Õppige kuidas arhitektid firmast Enzyme kasutasid ARCHICAD-i, et projekteerida unikaalset residentsi Java saarel Indoneesias, alustades kontseptsiooni staadiumiga. Vastavalt arhitektide selgitusele, kasutati BIM projekteerimise protsessi saavutamaks paremat tulemust etteantud aja ja ressurssidega.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ajalooline hoone Hollandis sai ARCHICAD-i abil uue elu
6.juuni 2016
Ajalooline hoone Hollandis sai ARCHICAD-i abil uue elu
Sotsiaalkorterite hoonetekompleks "Het Schip" (laev) on projekteeritud Hollandi arhitekti Michel de Klerk poolt 1917 aastal, ehitatud 1918 aastal ja kasutusse läinud 1919 aastal. Michel de Klerk on üks peamistest arhitektidest, kes on mõjutanud Amsterdam-i kooli stiili arhitektuuris, milles "Het Schip" on olnud üheks selle stiili peamiseks näidiseks. Õppige kuidas archivolt architecten on renoveerinud peaaegu 100 aastase elumaja kasutades ARCHICAD-i, andes sellele ikoonilisele hoonele Amsterdam'i vanalinnas uue elu.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD-ga projekteerivad kontorid võitsid auhinna 2016 Green GOOD DESIGN
18.mai 2016
ARCHICAD-ga projekteerivad kontorid võitsid auhinna 2016 Green GOOD DESIGN
Auhindu võitnud Fraunhofer Headquarters projekt Oporto's Portugalis jätkab oma pea tõstmisega ja võidab auhindu. Esimest korda Pedra Silva Arquitectos oli auhinnatud auhinnaga Green GOOD DESIGN award 2016 aastal oma projekti eest. See on kaheksas aasta kui European Centre for Architecture Art Design ja Urban Studies ja Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design on auhinnatud väljapaistva Green Design auhinnaga. Sadu ettepanekuid saabus 22 rahvusest. Liikmed komiteest European Centre's International Committee olid žüriis ja valisid projekte aladelt nagu arhitektuur, maastikuarhitektuur, linnaplaneerimine, tooted, pakendid ja graafiline disain ning kõigis neis oli väljapaistvaid Green Design näiteid.

Foto: ©João Morgado
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT's BIMx PRO sai New York's kaks auhinda Architizer A+ Awards üritusel
18.mai 2016
GRAPHISOFT's BIMx PRO sai New York's kaks auhinda Architizer A+ Awards üritusel

Architizer võõrustas külalisi New York's neljandal iga-aastasel A+ Awards Gala üritusel. Gala tõi kokku paljusid valdkonna kõige lugupeetavamaid osalisi, et tähistada maailma suurepäraseid arhitektuuri saavutusi ja auhinnata aasta võitjaid auhindadega Architizer A+ Awards.

BIMxPRO sai kaks auhinda A+ Awards võites kategooriates populaarne valik ja professionaalid. GRAPHISOFT-st osalesid gaalal: Akos Pfemeter, Marketingi asepresident; Steve Benford, Põhja-Ameerika tegevdirektor; Marianne Sims, Põhja-Ameerika turundusjuht ja Mary Moscarello, blogi toimetaja ning nad kõik jagasid festivaliosaliste elevust.

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD 20 - Värske vaade BIM-le
3.mai 2016
ARCHICAD 20 - Värske vaade BIM-le
GRAPHISOFT kui juhtiv arhitektidele ja kujundajatele mõeldud BIM (Building Information Modeling) tarkvara looja kuulutas täna välja uusima versiooni omal alal juhtivast BIM tarkvara lahendusest. ARCHICAD 20 sisaldab arvukalt tähtsaid funktsionaalseid täiustusi, mis asetab olulisema rõhu tähele "I" sõnas BIM, täiustades programmi väärtust korraga nii ARCHICAD kasutajatele kui ka välistele huvirühmadele. ARCHICAD 20 esitleb täiesti uut "tasapinnalise kujundusega" graafilist kasutajaliidest, mis eristab programmi uut versiooni tavapärastest BIM töövahenditest.

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT-l valmis Grasshopper - ARCHICAD Live Connection
28.aprill 2016
GRAPHISOFT-l valmis Grasshopper - ARCHICAD Live Connection
BUDAPEST, 28 Aprill, 2016 — Pärast 6-kuulist avalikku beeta faasi, milles osales üle tuhande arhitekti ja disaineri üle kogu maailma, on GRAPHISOFT® välja lasknud intelligentse Grasshopper–ARCHICAD Live Connection. See on oma valdkonnapõhine esimene kahesuunaline "live" ühendus, mis võimaldab Rhino/Grasshopper kasutajatel ühenduda professionaalse BIM tarkvaraga (ARCHICAD).
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nüüd saab jagada BIMx mudeleid Android-l!
7.aprill 2016
Nüüd saab jagada BIMx mudeleid Android-l!

GRAPHISOFT-l on hea meel välja kuulutada auhindu võitnud BIM projektide presenteerimise rakendus, BIMx, mis võimaldab samuti mudelite jagamise valikut Android kasutajatele.

Rakenduse sisene valik "Sharing a Hyper-model" võimaldab osta ja jagada mudeleid koos 2D sisuga, mis teeb selle tasuta valikuks klientidele ja kaaslastele.

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kõrge jõudlus: Ülim BIM omadus
29.märts 2016
Kõrge jõudlus: Ülim BIM omadus
Architosh on teinud ülevaate selle spetsiaalse "jõudluse"omaduse kohta tema väärtuste osas nii arhitektuuribüroodele ja ka nende üleminekul 2D CAD töövoolt BIM-le. Mis on kindel tulemuslikkuse järelandmine BIM tõttu? Kuidas on arhitektid vastu vaidlemas tulemuslikkusele? Kuidas me arutleme ja hindame tulemuslikkust tarkvara siseselt ja BIM-s tänapäevases töövoos? See omaduste lugu iseloomustab teemasid ARCHICAD 19 kasutusel selles juhtumiuuringus. Õppige kuidas GRAPHISOFT-i unikaalne lähenemine on viinud teda liidripositsioonile BIM tulemuslikkuse osas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ruumi tegemine inimestele - querkraft architekter juhtumiuuring
2.november 2015
Ruumi tegemine inimestele - querkraft architekter juhtumiuuring
Õppige kuidas üks Austria juhtivatest arhitektuuribüroodest kasutas ARCHICAD, et projekteerida ja luua kahte väga erinevat, aga samas võrdselt väljakutsuvat projekti. Liaunig muuseum Austria lõunaosas on tuntud mitte ainult tema fantastilise kollektsiooni kaudu, aga samuti faktiga, et 90% konstruktsioonidest paikneb maa sees. Hoonete olemuste vastupidine näide querkraft-i töödest on "Citygate Tower" Viini põhjaosas, mis tõuseb 100 meetrit taevasse ja on tuntud kui oma mängulise fassaadiga ning "vertikaale peatänava" kontseptsiooniga.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT jagab sissevaateid OPEN BIM teemadesse konverentsil RTC Europe 2015
19.oktoober 2015  OPEN BIM 
GRAPHISOFT jagab sissevaateid OPEN BIM teemadesse konverentsil RTC Europe 2015
GRAPHISOFT®, juhtiv ehitusinfo modelleerimise (Building Information Modeling - BIM) tarkvara arendaja arhitektidele ja projekteerijatele teeb ettekande teemal "OPEN BIM in Practice" kolmandal iga-aastasel konverentsil RTC Europe 2015, oktoober 29-31, Budapest, Ungari.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Rhino - Grasshopper - ARCHICAD ühenduse avalik beeta leht on nüüd avatud!
29.september 2015  ARCHICAD   koost?? 
Rhino - Grasshopper - ARCHICAD ühenduse avalik beeta leht on nüüd avatud!
Rhino – Grasshopper – ARCHICAD ühenduse avalik beeta leht on nüüd avatud! Külasta ja registreeri ennast avalikul beeta lehel, et saada ligipääs beeta foorumile, PDF juhenditele, õppevideodele ja muudele materjalidele! Vaadake tasuta veebinari, et õppida kuidas töötab reaalajas mõlemasuunaline tööprotsess ARCHICAD, Rhino ja Grasshopper vahel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIG, POLYFORM ja BIM Equity räägivad OPEN BIM lahendustest
25.september 2015  ARCHICAD   OPEN BIM 
BIG, POLYFORM ja BIM Equity räägivad OPEN BIM lahendustest
Kuulake, mida kolmel edukal arhitektil on öelda OPEN BIM kohta ja kuidas see teeb koostööprojektid tõrkevabaks ning kuidas see samaaegselt võimaldab neil oma projekteerimisprotsessis ära kasutada nende kõikide erinevate tarkvarade parimaid omadusi.
Vaata videosid »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT'l on hea meel teatada GDL Center käivitamisest
17.september 2015  GDL 
GRAPHISOFT'l on hea meel teatada GDL Center käivitamisest
GRAPHISOFT'l on hea meel teavitada GDL Center käivitamisest, mis on uus GDL teadmistebaas ja kogukonnna koduleht GDL arendajatele. Selle kodulehe eesmärk on edastada kõike GRAPHISOFT'i GDL teemadega seonduvat sisu ühes asukohas: ametlik GDL dokumentatsioon, õppematerjalid, nipid ja trikid arendajatele, ja foorum. See koduleht on mõeldud arendajatele, mitte tavakasutajatele.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Disaini täiuslikkus ja ARCHICAD - võidukas kombinatsioon
1.september 2015  ArchiCAD   kasutajad 
Disaini täiuslikkus ja ARCHICAD - võidukas kombinatsioon
Reealsus on hakanud koitma - Brisbane linn on muutunud tänu ühendusele
Destination Brisbane Consortium, mis on teinud parima pakkumise Queens Wharf piirkonnale. Selle kõige taga on kohalik firma Cottee Parker Architects, kes on aktiivselt arendamas arendaja visioone ja kes on armastamas disaini täiuslikkust soojas ja tervitavas troopilises atmosfääris, mida Brisbane rahvas võtab enesestmõistetavalt. "Me oleme ARCHICAD kasutanud oma töös enam kui 10 aastat ja leiame, et ta on parim BIM projekteerimise ja dokumenteerimise platvorm turul arhitektuurses kontekstis,” ütles Cottee Parker juhataja Matthew Caswell. Lugege edasi, et saada veelgi rohkem teada selle ambitsioonika projekti kohta, mis hõlmab viite uut hotelli, viitkümment restorani ja baari ning kümneid teisi unikaalseid vaatamisväärsusi ...
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Huvi GRAPHISOFT Russia tudengite projekteerimise võistluse vastu kasvas suureks
1.september 2015  ArchiCAD 
Huvi GRAPHISOFT Russia tudengite projekteerimise võistluse vastu kasvas suureks
GRAPHISOFT Russia organiseeris hiljuti eduka arhitektuurivõistluse koostöös ülikooliga Moscow State University of Civil Engineering (MGSU) ja firmaga CPS Ltd. Võistlusel osales 107 tudengit üle Venemaa, kus paljud tudengid võistlesid enam kui ühes kategoorias.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ülevaade: ARCHICAD 19
30.august 2015  ARCHICAD 19 
Ülevaade: ARCHICAD 19
"ARCHICAD on alati olnud eespoolt teistest BIM rakendustest, kui on tegemist arvuti riistvaralise jõudluse täiustatud kasutusega -- ta oli esimene CAD/BIM rakendus, mis toetas 64-bit, multi-threading ja multi-processing" kirjutas Lachmi Khemlani, ajakirja AECbytes asutaja ja toimetaja.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT võitis auhinna Bronze Stevie Award
24.august 2015  ArchiCAD 
GRAPHISOFT võitis auhinna Bronze Stevie Award
GRAPHISOFTi' "Faster than Ever" marketingi kampaania versioonile ARCHICAD 19 nimetati auhinna Bronze Stevie® Award võitjaks valikus Marketing Campaign of the Year - Tarkvara - kategoorias, mis toimus üritusel 12th Annual International Business Awards. Võitjad määratleti läbi kahekuulise otsustusperioodi ja lõpikud valikud tehti viimase kahe nädala jooksul.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Laadige ARCHICAD 19 õppejuhendeid - TASUTA
13.juuli 2015  ArchiCAD   koolitus   õppejuhend 
Laadige ARCHICAD 19 õppejuhendeid - TASUTA
Uuendatud on õppejuhendite kogu, et Teil oleks lihtsam kui kunagi varem vajalike koolitusmaterjalide leidmine. Nüüd saate laadida täielikke ARCHICAD õppejuhendeid ilma, et peaksite eelnevalt ennast registreerima! GRAPHISOFT-poolt heaks kiidetud õppematerjalid on eelkõige tehtud ARCHICAD 19 kasutajatele, uutele huvilistele ja tudengitele, kellel on erinevad teadmiste tasemed ja huvid. Erinevad koolitusmaterjalid sisaldavad samm-sammult PDF juhendeid, nendega kaasnevaid videoklippe ja ARCHICAD projektide faile iseseisvaks õppetükkide harjutamiseks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD 19 signatuurhoone võidab kaks auhinda ühe õhtu jooksul!
22.juuni 2015  ARCHICAD 19   Arhitektuur   kasutajad 
ARCHICAD 19 signatuurhoone võidab kaks auhinda ühe õhtu jooksul!
Õnnitleme GRAPHISOFT'i klienti, Bond Bryan Architects! Nad võitsid kaks auhinda nende projektidele David Hockney Building ja Bradford College, mille projekteerimisel kasutati ARCHICAD'i. Firma tõi koju auhinnad Best BIM Project-Medium Enterprise Award ja West Yorkshire LABC Building Excellence Award. Lisaks Bond Bryan võitis auhinna Best SME BIM Blog.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT'i BIMx & BIMx PRO võimaldavad nüüd laiendatud ligipääsu pilve salvestatule
22.juuni 2015  BIMx 
GRAPHISOFT'i BIMx & BIMx PRO võimaldavad nüüd laiendatud ligipääsu pilve salvestatule
GRAPHISOFT® tutvustab pilve salvestatule ligipääsu oma auhindu võitnud BIM presenteerimise rakendusele BIMx. Pilve salvestamine on muutunud tavapäraseks valikuks multi-platvorm ja mobiilsetele kasutajatele, eriti nendele kasutajatele, kes on pidevas liikumises. BIMx on laialdaselt kasutuses arhitektuur-ehituslikus valdkonnas projektide presenteerimiseks asjaosalistele ja tal on võime sünkroniseerida projekti mudelit viimasele versioonile, mis on oluline objekti kohapealsetes situatsioonides.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to AECbytes annab kokkuvõtva ARCHICAD 19 ülevaate üritusel AIA Convention
17.juuni 2015  ARCHICAD 19 
AECbytes annab kokkuvõtva ARCHICAD 19 ülevaate üritusel AIA Convention
Lachmi Khemlani'l, AECbytes asutajal ja toimetajal oli võimalus heita pilk ARCHICAD 19 versioonile hiljutisel üritusel AIA convention Atlanta's, Georgia's. "Kõige olulisem edasiarendus uues versiooni on kiirus, millele on lisandunud taustal töötlemine (background processing) lisaks multiprotsessidele ja 64 bitisele toele, mida ArchiCAD on juba varem võtnud kasutusele kiirema jõudluse osas eelnevates versioonides." Lugege, milliseid mõtteid on BIM valdkonna liidril öelda.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kas üleminek ARCHICAD'le oli seda väärt?
15.juuni 2015  ArchiCAD   kasutajad 
Kas üleminek ARCHICAD'le oli seda väärt?
Vastuse saate firmast Sylla International, mis on rahvusvaheline 1989 aastal Tampa's Florida's asutatud firma. See endine Bentley klient tegi ülemineku 2014 aastal ja ei vaadanud kunagi tagasi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Eellingitud ARCHICAD algfaili võimsus
15.juuni 2015  ArchiCAD   Nipid 
Eellingitud ARCHICAD algfaili võimsus
Osas 1 vastavates artiklite seerias, ARCHICAD tehnikadirektor Link Ellis, pakub oma teadmisi eellingitud algfailide (templates) eeliste osas. "Eellingitud algfail (template) pakub suurel hulgal eeliseid oma lihtsa kohandatavuse, järjepidevuse ja loomulikult automatiseerituse tõttu. Kord kui see on loodud, siis ta võimaldab samuti paindlikkust ja laiendatavust, mille puhul mõlemat on võimalik saavutada palju kiiremini kui traditsioonilistel viisidel üles ehitades projekti struktuuri oma algsest algfailist."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT saavutas üritusel AIA 2015, Best of Show auhinnad
1.juuni 2015  ARCHICAD 19 
GRAPHISOFT saavutas üritusel AIA 2015, Best of Show auhinnad
GRAPHISOFT® on taaskord tunnustatud kahe auhinnaga Best of Show kategooriates BIM ja Desktop juhtiva onlain ajakirja Architosh poolt, mis on mõeldud Mac ja iOS CAD ning 3D tarkvarade professionaalidele ja tudengitele. Välja kuulutatud auhinnad baseeruvad tarkvaradel ja tehnoloogiatel, mida eksponeeriti selleaastasel üritusel AIA National Convention, mis toimus Atlanta's, GA, 14-16 mail.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to LIVE Onlain Seminar: Tutvustakse ARCHICAD 19 - Kiirem kui kunagi varem!
26.mai 2015  ARCHICAD 19 
LIVE Onlain Seminar: Tutvustakse ARCHICAD 19 - Kiirem kui kunagi varem!
1. juunil LIVE onlain seminaril tutvustatakse GRAPHISOFT'i ARCHICAD 19.

ARCHICAD 19 on nüüd kiirem kui kunagi varem! Enam ei pea ootama vaadete laadimist. GRAPHISOFT on laiendanud oma jõulist 64-bitist ja mitmetuumalist tehnoloogiat taustatöötlusega - esmakordselt omataoliste BIM programmide seas. ARCHICAD pakub nüüdsest välkkiireid reageerimisaegu ning käesolev versiooniuuendus teeb ARCHICAD'st BIM maailma vaieldamatu liidri kiiruse alal.
Lisainfo & REGISTREERIMINE »
EST tõlge
link to ÜLEVAADE: ArchiCAD 19: suure jõudlusega BIM
15.mai 2015  ARCHICAD 19 
ÜLEVAADE: ArchiCAD 19: suure jõudlusega BIM
ARCHICAD'i kõige olulisemaks uuenduseks on märkimisväärne kiiruse kasv, millega GRAPHISOFT on kindlasti soovinud saada Autodesk Revit kasutajate tähelepanu, kes on frustreeritud aeglasest mudeli jõudlusest, kirjutab Martyn Day.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ARCHICAD & BIM juhtumiuuring: NOEM - Roheline hoone tehtud BIM'ga
15.mai 2015  BIM   energiasäästlik   energiat?husus 
ARCHICAD & BIM juhtumiuuring: NOEM - Roheline hoone tehtud BIM'ga
Vaadake kuidas ARCHICAD aitab saavutada täpsust, mis on vajalik loodussäästliku Ecohouse 3.0 moodulhoone ehitamisel. Eco-house 3.0 on bio-klimaatiline ja tehnoloogiline hoone, mis on projekteeritud Barcelonas paiknevas firmas NOEM ja on ehitatud rekordilise ajaga kasutades 100% digitaalset protsessi. Maja pakub modernset ja mugavat disaini koos kaasaegse tehnoloogiaga, mis võimaldab täielikku automatiseeritust nutitelefonilt ja on saavutatud ka maksimaalne energiatõhusus.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to LIVE Onlain Seminar: Artlantis 6 tutvustus - Simply Physical
6.mai 2015  Artlantis   demo 
LIVE Onlain Seminar: Artlantis 6 tutvustus - Simply Physical
Palume liituda meiega, et vaadata LIVE onlain seminari 12. mail, kui tutvustatakse Abvent'i Artlantis 6 uut kiireimat versiooni, mis on mõeldud 3D visualiseerimiseks nii arhitektidele kui ka disaineritele. Artlantis on ideaalne kiireks ja lihtsaks kõrgresolutsiooniga 3D visualiseeringute, iVisit 3D Panoraamide, iVisit 3D VR Objektide ja animatsioonide loomiseks.

Artlantis 6 lisainfo
Lisainfo & REGISTREERIMINE »
EST tõlge
link to ARCHICAD 19 - Faster than Ever
5.mai 2015  ArchiCAD 
ARCHICAD 19 - Faster than Ever
GRAPHISOFT® kuulutas täna välja uue versiooni oma valdkonna juhtivast BIM tarkvara lahendusest arhitektidele ja projekteerijatele. ARCHICAD 19 teeb järgmise hüppelise sammu BIM jõudluses, laiendades veelgi oma võimsaid 64-biti ja multi-töötluse tehnoloogiaid uudse ennustatavate taustal toimivate protsessorite töötlusega (predictive background processing), mis on BIM valdkonnas esmane. Selle tulemusena pakub nüüd ARCHICAD välkkiireid regeerimisaegu ja on seetõttu vaieldamatult kiiruse liider BIM valdkonnas.

ARCHICAD 19 teemaklipid
"Jõudluse" teema video
"Intuitiivsus" teema video
"Arhitektuuri" teema video
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT kuulutab välja Rhinoceros - ARCHICAD ühendusliidese
30.aprill 2015  ArchiCAD   disain 
GRAPHISOFT kuulutab välja Rhinoceros - ARCHICAD ühendusliidese
GRAPHISOFT®, juhtiv arhitektuurse ehitiseinfo modelleerimise (Building Information Modeling - BIM) tarkvara arendaja kuulutas välja Rhino® ühendusliidese ArchiCAD'le. See ühendusliides võimaldab ARCHICAD'i kasutajatel nii Mac ja Windows platvormidel importida Rhino mudeleid ARCHICAD'i kui GDL objektid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mineviku säilitamine modernse tehnoloogiaga - Teaduse ja Tehnoloogia Muuseum - Poolas
24.veebruar 2015  BIM 
Mineviku säilitamine modernse tehnoloogiaga - Teaduse ja Tehnoloogia Muuseum - Poolas
Poola linnas Lodz's leiab 1929 aastal ehitatud soojuse ja elektrijaama kompleksis hiljuti renoveeritud uue keskuse. Nüüdne hoone tegutseb piirkondliku kultuuri ja kunsti keskusena. See endine tehaste ala on muutunud oluliseks osaks "uue Lodz'i linnakeskusena." Hoone 3D mudelite nii välis kui siselahenduste osas kasutati ArchiCAD'i, mis aitas suuresti kaasa erinevate konkureerivate disainlahenduste valimisel. See projekt on põnev näide sellest, kuidas tänapäevased projekteerimise tarkvarad aitavad säilitada ja taaselustada olulisi hooneid tulevastele põlvedele kasutamiseks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM projekti jagamine muutub BIMx uuendusega lihtsamaks
24.veebruar 2015  BIMx 
BIM projekti jagamine muutub BIMx uuendusega lihtsamaks
GRAPHISOFT tutvustas lihtsamat ja veelgi paindlikumat litsentsiskeemi oma auhinnatud BIM presentatsiooni rakendusest BIMx. Lihtsustatud litsentsivalikute baasil on kasutajatel parem arusaamine kas valida BIMx FREE (tasuta) versiooni või tasulise BIMx PRO versiooni vahel.

Vaata videot
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Open BIM tegevuses — 480 Hay Street, Perth
13.veebruar 2015  ArchiCAD   Open BIM 
Open BIM tegevuses — 480 Hay Street, Perth
BPi on revolutsiooniliselt kasutanud timmitud ehituse (lean construction) põhimõtteid tõelises Open BIM tööprotsessis ja samuti parimaid tarkvarasid oma värskeimas projektis — 480 Hay Street, Perth. See $500 miljonit maksev arendus on mitmekorruselisele kõrghoonele, milles on 360 toaga 5 tärni Westin hotell ja ta on ehitatud Perth CBD keskusesse ning on olulisemaid Open BIM projekte Austraalias.

Vaata videot
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ungari Riigiooperi lava kujundus
5.veebruar 2015  ArchiCAD   disain 
Ungari Riigiooperi lava kujundus
ArchiCADi kasutatakse küllaltki tihti ka teistel eemärkidel kui ainult arhitektuur ja meie kasutajad üllatavad pidevalt oma loomingulisusega. Tavapärase kasutuse mõistes on ka lava ja stseenide disain teatrites vägagi lähedalt seotud samuti arhitektuuriga - vähemalt rohkem seotud arhitektuuriga kui võrrelda neid kasvõi ladude logistikaga või mõrvapaikade rekonstrueerimisega, mis on samuti mõned muud ArchiCADi kasutusviisid …
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Suurepärased arhitektid: EZRA Architects - Singapur
26.jaanuar 2015  arhitekt   Arhitektuur 
Suurepärased arhitektid: EZRA Architects - Singapur
EZRA Architects on asutatud Singapuris 2005 aastal. Selles videos räägib firma asutaja ja peaarhitekt Lim Kee Hua, miks ta valis ArchiCADi ja kuidas nad töötavad selle auhindu võitnud tarkvaraga erinevate projektidega üle kogu maailma.
Vaata videot »
EST tõlge
link to Urban Strategies Inc. võitis maineka auhina Innovative Designs
26.jaanuar 2015  Arhitektuur   disain   projekteerimine 
Urban Strategies Inc. võitis maineka auhina Innovative Designs
GRAPHISOFT'l on hea meel teatada, et Urban Strategies, GRAPHISOFTi Torontos Ontarios asuv klient, võitis mitmeid mainekaid auhindu hiljuti Singapuris lõpetatud projektidega, mille projekteerimisel kasutati ArchiCADi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Visualiseerimine ArchiCAD 18'ga: Guggenheim'i muuseumi taaskülastamine
13.jaanuar 2015  ArchiCAD 18   interj??r   render   visualiseerimine 
Visualiseerimine ArchiCAD 18'ga: Guggenheim'i muuseumi taaskülastamine

The space within becomes the reality of the building” - Frank Lloyd Wright

See tsitaat oli esmalt välja toodud ühes meie "Klassika taasmodelleeritud" videos, kus modelleeriti seda 20. sajandi ikoonilist lemmikut ainult ArchiCAD'ga ja Shell töövahendiga. Nüüd, kui on ArchiCAD 18'ga integreeritud Maxon'i CineRender visualiseerimismootor, siis on loomulik, et me tunneme soovi veelgi edasi täiustada mõtet "space within” foto-realistliku täiuslikkuseni.

VAATA VIDEOT

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Tutvustame juhendit ArchiCAD Field Guide Basic
27.november 2014  juhend   õppejuhend 
Tutvustame juhendit ArchiCAD Field Guide Basic
Meeskond mACTify on kogunud 40+ aasta jooksul kombineeritud kogemust, kasutades ArchiCADi ja teisi tarkvarapakette ühtseks kogumikuks juhenditest nimetusega Field Guides, mis on kokku kirjutatud ja struktureeritud, et teha teid tuttavaks tarkvaraga ilma igasuguse ülekoormuseta. Selle asemel, et otsida oma teed läbi ulatusliku alfabeetiliselt organiseeritud dokumendi, on Field Guides juhtimas teid läbi tarkvara samm-sammult just nii nagu te võiksite ArchiCADi omadusi iseseisvalt avastada.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD sai neljandat aastat järjest Suurbritannias auhinna - BIM Product of the Year
27.november 2014
ArchiCAD sai neljandat aastat järjest Suurbritannias auhinna - BIM Product of the Year
GRAPHISOFT teatas, et ArchiCAD 18 on võitnud maineka auhinna "BIM Product of the Year" üheksandal iga-aastasel Suurbritannia üritusel "Construction Computing Magazine Awards". See on juba neljandat aastat järjest, kus ArchiCAD on auhinnatud parima BIM toote auhinnaga. Lisaks sai GRAPHISOFT'i BIMx "Runner-up" auhinna kategoorias "Mobile Technology of the Year" ning ArchiCAD 18 samuti "Runner-up" auhinna kategoorias "Product of the Year".
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT® ArchiCAD® on nüüd täielikult integreeritud LumenRT 2015
24.november 2014  Add-Ons   ArchiCAD   render   visualiseerimine 
GRAPHISOFT® ArchiCAD® on nüüd täielikult integreeritud LumenRT 2015
GRAPHISOFT teatas, et on nüüd täielikult integreeritud LumenRT 2015'ga nii PC ja Mac platvormil. Kasutajaliides hõlmab täielikku tuge eksportida ArchiCAD'i geomeetriat ja BIM informatsiooni integreerides LumenRT kataloogide sisust taimi, autosid ja tegelasi. ArchiCAD LumenRT Exporter abil saavad ArchiCAD'i kasutajad koheselt muuta nende mudeleid rikkalikuks ümbritseva maastikuga keskkonnaks, milles on tuule käes liikuvad puud, sõitvad autod, animeeritud tegelased, lainetav vesi, pilved ja atmosfääri efektid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Arhitekt modelleerib energiaefektiivse kodu ArchiCAD's
20.november 2014  Arhitektuur   kasutajad   renoveerimine 
Arhitekt modelleerib energiaefektiivse kodu ArchiCAD's
Arhitekt Andrew Passacantando, AIA'st oli ülesandeks luua renoveerimisprojekt olemasolevale kinnisvarale, et see vastaks tema kliendi nõuetele. Kui projektiga alustati, siis Passacantando ütles, et ta uuris olemasoleva maja renoveerimise võimalusi, aga pärast hoonest läbikäimist ta otsustas, et parim on alustada otsast peale. Passacantando ütles, et ta täielikult tugines ArchiCAD'le kui disainimise töövahendile, et luua kodu algne kontseptsioon.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT Sweden pakub rahvusvahelist IFC-juhendit
20.november 2014  BIM   IFC 
GRAPHISOFT Sweden pakub rahvusvahelist IFC-juhendit
Juhendist leiate põhiteadmised IFC kohta ja kuidas töötab BIM koostöö protsess. IFC (Industry Foundation Classes) on neutraalne ja avatud failiformaat, mis võimaldab infovahetust erinevate CAD rakenduste ja tarkvarade vahel, mis on ka loodud ehituse ja halduse valdkondadele. IFC formaat on ISO-sertifitseeritud ja teda on ka võimalik integreerida teie kontorisse valitud kvaliteedi tagamise süsteemi. IFC on välja töötatud IAI -(International Alliance for Interoperability) poolt, millel on enam kui 600 liikmestaatusega firmat üle kogu maailma.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Weatherhead Architects - ArchiCAD ja Artlantis on ületanud disaini väljakutseid
19.november 2014
Weatherhead Architects - ArchiCAD ja Artlantis on ületanud disaini väljakutseid
Butterfly Square on maamärki tüüpi hoone, mis on loonud uue Halland'i linnakeskuse, Rootsi läänerannikul. Suurimaks väljakutseks oli luua täielikult toimiv BIM mudel, mille väljundiks on ilusad informatiivsed joonised ning samaaegselt oleksid loodud ka realistlikud visualisatsioonid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kui palju ma peaksin ArchiCAD's mudeldama? (Osa 1)
17.november 2014  ArchiCAD   Nipid 
Kui palju ma peaksin ArchiCAD's mudeldama? (Osa 1)
Jared Banks kaalutleb oma mõtetega seda, kui palju peaks ArchiCAD's modelleerima. "See ei seisne selles, mida sa tahad, vaid selles mida sa vajad," meenutab Jared meile. Selles postituses, käib ta läbi kolm esimest viisi, mis küsivad "modelleerida või mitte" küsimusi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Vajad andekaid noori ArchiCADi kasutajaid?
17.november 2014
Vajad andekaid noori ArchiCADi kasutajaid?
Generatsioon Y on erinev. Nende jaoks ei eksisteeri piire. Nad elavad elu väljaspool mugavustsooni ja arvutid on osa nende DNA'st. Seetõttu me arvame, et see oleks hea mõte ühendada need noored talendid kontoritega, kes otsivad abi. See on win-win olukord!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT sponsoreerib Revit Technology Conference
7.november 2014
GRAPHISOFT sponsoreerib Revit Technology Conference
Jah, lugesite õigesti. Nagu ka eelmisel aastal, GRAPHISOFT oli Kuld Sponsor konverentsile "Revit Technology Conference Europe 2014" (RTC 2014 Europe), mis toimus hiljuti Dublinis.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM'i eelised renoveerimisel - LIVE onlain seminar
4.november 2014  BIM   infop?ev   renoveerimine 
BIM'i eelised renoveerimisel - LIVE onlain seminar
Liituge LIVE onalin seminariga 13 novembril, milles uuritakse Calumet Keskkooli renoveerimine projekti ja kuidas firma STR Partners rakendas tõhusalt BIM strateegiat juhtimisel, dokumenteerimisel ja graafilisel esitlusel kooli uuendamisel ning laiendamisel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM BAM BOOM: Le Corbusier Ronchampi kabeli modelleerimine - Mis tegelikult juhtus …
3.november 2014  BIM 
BIM BAM BOOM: Le Corbusier Ronchampi kabeli modelleerimine - Mis tegelikult juhtus …
Eelmise nädala Orlando AIA üritusel BIM BAM BOOM kohalolnud liikmed olid tunnistajaks unikaalsele BIM väljakutsele, milles GRAPHISOFT Põhja-Ameerika partnerile Applied Software, kohalikule Autodesk edasimüüjale ja Nemetschek Vectorworks esinadajatele anti ülesandeks modelleerida Le Corbusier silmapaistvaim töö, Ronchampi Kabel, piiratud ajaga ja ressurssidega. Kahjuks on avalikkuse ette jõudnud üsna moonutatud versioon toimunud sündmuste käigust, mille kohaselt Autodesk'i edasimüüja on nimetatud sündmuse võitjaks juba teist aastat järjest. See väide jääb aga väga kaugele tõest.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT BIMcloud: nüüd on meeskonna sõnumite süsteem integreeritud teie iPhone'ga ja iPad'ga
31.oktoober 2014  BIMcloud   Nipid 
GRAPHISOFT BIMcloud: nüüd on meeskonna sõnumite süsteem integreeritud teie iPhone'ga ja iPad'ga
Ehitusega seonduv kommunikatsioon projekteerija/ehitaja meeskondades võib olla killustatud. BIMx Docs abil saavad arhitektid juba suhelda projekteerimislahenduste osas innovaatilisel viisil, aga seal polnud valikuid, et saata otsest tagasisidet mudeli sisuga seoses. E-kirja või telefoni teel niisuguste kommentaaride tegemine on tülikas ja eraldab teabe sellest mudelist. Seetõttu GRAPHISOFT arendas täiesti uudse lahenduse, et kaasata ehitaja otseselt BIM projekti koostöö meeskonda läbi BIMcloud'i ja BIMx'i.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD juhtumiuuringu raport / Spetsiaalne intervjuu
28.oktoober 2014  BIMcloud   BIMx   kasutajad 
ArchiCAD juhtumiuuringu raport / Spetsiaalne intervjuu
Aprillis 2014 käivitas Obayashi “Smart BIMcloud” töösüsteemi, mis jagab pilves BIM mudeli andmeid tsentraalses GRAPHISOFT BIMcloud keskkonnas ja ArchiCAD BIM mudeli vaaturis BIMx Docs, mis töötab iPad/iPhone seadmetes. Koostöö süsteem, mis baseerub GRAPHISOFT ArchiCAD'l, teeb samuti koostööd mitmete teiste BIM tarkvaradega.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT BIMcloud® laiendab tööprotsessi integreeritust samuti mobiilsetele seadmetele uue tasuta uuendusega
28.oktoober 2014  BIMcloud   meeskonnat??   Teamwork 
GRAPHISOFT BIMcloud® laiendab tööprotsessi integreeritust samuti mobiilsetele seadmetele uue tasuta uuendusega
GRAPHISOFT teatas strateegilisest uuendusest oma hiljuti avaldatud BIMcloud® lahendusele, mis pakub integreeritud meeskondade sõnumivahetust mobiilsetele seadmetele nagu iPhone/iPad.
Tänu sellele BIMcloud viimasele uuendusele saavad samuti välised meeskonna liikmed olla otseselt seotud BIM töövooga läbi integreeritud meeskondade sõnumivahetusega (Team Messaging), mis on võimaldanud kasutusse võtta samuti mobiilsed seadmed. Vajalik on ainult Interneti ühendus, et omada ligipääsu suvaliselt seadmelt, sealhulgas nüüdsest ka mobiilsed seadmed.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mac OS X 10.10 Yosemite ja ArchiCAD
17.oktoober 2014  ArchiCAD   MAC 
Mac OS X 10.10 Yosemite ja ArchiCAD
Palun lugege järgnevat GRAPHISOFT Help Center artiklit enne kui uuendate Mac OS X 10.10 Yosemite! See uuenduste kontrollnimekiri kindlustab, et haldate oma uuendust turvaliselt ja sujuvalt!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMcloud LIVE Onlain Seminar!
16.oktoober 2014  BIMcloud   demo 
BIMcloud LIVE Onlain Seminar!
30 oktoobril leiab aset LIVE onlain seminar, millel esitletakse mobiilsetele seadmetele mõeldud GRAPHISOFT'i murrangulist töövoogude integreerimise lahendust BIMcloud.
GRAPHISOFT tõi BIMcloud lahenduse turule selle aasta märtsis ja on saanud väga positiivset tagasisidet nii tööstusest ja kasutajatelt. BIMcloud sai Silver Stevie Award in the Best New Product or Service of the Year - Software - Cloud Application/Service category auhinnad 11ndal igaaastasel üritusel International Business Awards.
Registreeri siin »
EST tõlge
link to Kuidas lisada ICF omadusi (Properties) suvalisele ArchiCADi elemendile
10.oktoober 2014  IFC   Nipid 
Kuidas lisada ICF omadusi (Properties) suvalisele ArchiCADi elemendile
Jared Banks tungib läbi IFC teemasid ümbritsevast müsteeriumist ja selle asemel, et teid veenda kuidas ja miks seda kasutada, ta kirjutab selle asemel, et kui lihtne on lisada IFC Properties häälestusi suvalisele ArchiCADi elemendile. Jared on samuti teinud ära märkimisväärse töö, et kokku panna kõige olulisemad videod ja teised vahendid, mis annavad nõu IFC sujuvaks kasutamiseks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD 18: Liituge IFC COBie vooga
29.september 2014  kasutajad   Nipid 
ArchiCAD 18: Liituge IFC COBie vooga
Rob Jackson, firma Bond Bryan Architects (UK) asedirektor, vaatleb IFC Data Mapping omadusi ArchiCAD 18's versioonis. Rob arvab, et "See on tõeline BIM!". Arvestades Ühendkuningriigi valitsuse eesmärgiga jõuda aastaks 2016 "Level 2 BIM" tasemele, siis see on andmete loomiseks, haldamiseks ja kontrolliks hädavajalik. Selles postituses te ei õpi mitte ainult kuidas andmete kaardistamine töötab, vaid saate ka teada, miks seda on esmajärjekorras vaja.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kas olete hiljuti vaadanud tsooni templeid (Zone Stamps)?
25.september 2014  ArchiCAD   GDL   Nipid 
Kas olete hiljuti vaadanud tsooni templeid (Zone Stamps)?
Ükskõik kas te olete kasutanud 3nda partei objekte või olete õnnelikult kasutanud Graphisoft'i poolt loodud tsoonide templeid (Zone Stamps), siis nüüd on aeg kaevata sügavamale ja vaadata mida veelgi enam uued tsooni templid suudavad teha.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ajaveebi postitus teemal IFC Mapping
22.september 2014  IFC   Nipid 
Ajaveebi postitus teemal IFC Mapping
Eelmises postituses Nathan Hildebrandt firmast Fulton Trotter Architects järjestas teema "IFC Mapping" kui ühe olulisema ArchiCAD 18 omaduse. IFC Mapping võimaldab kasutajal käsitleda andmeid, mis on ArchiCADs loomupärased ja kasutada neid lõpmatul hulgal erinevates kombinatsioonides nii ArchiCAD sisemiste andmete esitamisel või eksportida kohandatud andmeid OPEN BIM IFC kujul. Selles postituses Nathan demonstreerib selle omaduse suuremat potentsiaali ja olulisust, mida see omab kõigile kasutajatele. Vastavalt Nathan'i mõtetele IFC Mapping aitab oluliselt täiustada teie koordineerimise võimekust mudeli ja märkuste / andmetabelite vahel, mida te soovite nendega omavahel seostada. Vaadake selgitavat videot.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD kinnitab arhitekti rolli
17.september 2014  ArchiCAD   kasutajad 
ArchiCAD kinnitab arhitekti rolli
Xavier Soule, firma Abvent juhataja, olles üks GRAPHISOFT'i vanemaid ja kõige lojaalsemaid partnereid, selgitab miks on ArchiCAD arhitektidele loodud tarkvara. Xavier ütleb, et ArchiCAD annab arhitektile vabaduse ja võimsuse, mida neil on vaja projekteerimisel ja mis on ka ArchiCAD'i eelised Revit'i ees.
Vaata videot »
EST tõlge
link to CineRender häälestusi tutvustav näidisprojekt
16.september 2014  õppejuhend 
CineRender häälestusi tutvustav näidisprojekt
Laadige ArchiCAD 18 INT näidisprojekt, mis tutvustab CineRender materjalipindade, valgustuse ja foto-realistlike piltide loomise häälestusi nii nagu neid on kuvatud nendes videodes!
Laadige projekt »
EST tõlge
link to Kuidas lisada kaamera vaateid BIMx mudelile?
15.september 2014  BIMx   Nipid   õppejuhend 
Kuidas lisada kaamera vaateid BIMx mudelile?
Kas teadsite, et saate määrata erinevaid navigeerimise valikuid oma BIMx mudelile? Kaamera vaadete paigaldamisel ArchiCAD'i projekti võite lisada ka videosid, mis aitavad kliendil lihtsamalt BIMx mudeliga tutvuda. Samuti on võimalik piirata navigeerimist ainult nende videode/kaamerate vaadetega. See artikkel aitab seda protsessi samm-sammult läbi käia.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to M.A.D. - ArchiCADi lugu
11.september 2014  ArchiCAD   kasutajad 
M.A.D. - ArchiCADi lugu
Me istusime maha Ville Pietila'ga ja Severi Virolainen'ga Soome firmast M.A.D., et arutada ArchiCAD'i rolli Soomes BIM evolutsiooni kohta ning leida, mis on nende kõige põnevam edulugu. Vihje: Kas teadsite, et ArchiCADi kasutatakse tehases valmistavate majade tootmisel?
Vaata videot »
EST tõlge
link to Live Onlain Seminar — Arhitektuurne visualiseerimine saavutab Hollywoodi standardid: ArchiCAD 18 kohtub Cinema 4D
9.september 2014  render   visualiseerimine 
Live Onlain Seminar — Arhitektuurne visualiseerimine saavutab Hollywoodi standardid: ArchiCAD 18 kohtub Cinema 4D
LIVE onlain seminar toimub 23. septembril ja presenteeritakse professionaalse arhitektuurse visualiseerimise ja renderdamise tööprotsessi kasutades tarkvarasid GRAPHISOFT ArchiCAD 18 ja MAXON Cinema 4D Studio
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD 18 — uute omaduste ülevaade: Revision töövahend
5.september 2014  ArchiCAD   Nipid 
ArchiCAD 18 — uute omaduste ülevaade: Revision töövahend
Nathan Hildebrandt firmast Fulton Trotter Architects on kirjutanud väga kasuliku ülevaate ühest ArchiCAD 18 uuest omadusest, Revision töövahendist. Nagu paljud meie kasutajatest, Nathan'l oli väga hea meel selle uue ArchiCAD 18 omaduse üle ja isegi niipalju, et ta paneb selle oma Top 5 lemmikute hulka. Selles postituses, Nathan selgitab kolme viisi, mida Fulton Trotter kasutab Revision töövahendi abil.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIMx ja Walnut Hill Kunstikooli renoveerimisprojekt on projekteeritud firma designLAB poolt
4.september 2014  Arhitektuur 
BIMx ja Walnut Hill Kunstikooli renoveerimisprojekt on projekteeritud firma designLAB poolt
Meeskond firmast designLAB, eesotsas arhitektiga Sam Batchelor on väljastanud kvaliteetseid projekte hetkest kui me nende vastu viimati huvi tundsime. Üks märkimisväärseim nendest töödest on uus Studio 5 Theater projekt Walnut Hill Kunstikoolis.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kaheksa aastat vana mõtisklus ArchiCAD 18 kohta
2.september 2014  ArchiCAD 
Kaheksa aastat vana mõtisklus ArchiCAD 18 kohta
Võtke endale hetk aega, kui olete jõudnud lugemisega selle postituse lõppu ja lugenud Miguel'i mõtteid aastast 2006. Ta maalib vägagi meeldejääva tulevikunägemuse meie töövaldkonnale. Ja kuigi tema unistus ArchiCAD 18 kohta (kirjutatud arvutis, milles oli ainult installeeritud ArchiCAD 10) ilmselt ei jõudnud aastasse 2014, siis siiski see pakub mõningaid vihjeid praeguse oleviku ja tuleviku kohta.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Pilve sees eespool
1.september 2014  BIM   BIMcloud 
Pilve sees eespool
GRAPHISOFT'i BIMcloud saab edumaa BIM koostöö osas pilves töötamisel tänu tema järeleproovitud ja testitud BIM Server lahendusele. David Chadwick annab teada.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Üks maailma suurimaid peatöövõtjaid sõltub ArchiCAD'st
26.august 2014  Arhitektuur   BIM   Produktiivsus 
Üks maailma suurimaid peatöövõtjaid sõltub ArchiCAD'st
Jaapani firma Kajima Corporation on maailmas üks esikümnesse kuuluvatest peatöövõtjatest. Alates 1996 aastast on nad tuginenud ArchiCAD'le, et teostada ülemaailmseid projekte kõrgeimal kvaliteedi ja täpsuse tasemel. Kazumi Yajima, BIM ja produktiivsuse valdkonna direktor, jagas meiega, kuidas nad on täiustanud oma tööprotsesse ArchiCADi ja Teamwork abil, arendades nende enda pilvesüsteemi eelmisel aastal, mida tuntakse Global BIM nime all. Nüüd nad on hakanud kasutama BIMcloud'i selles süsteemis.
Vaata videot »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT'i BIMcloud lahendus võitis üritusel 2014 International Business Awards auhinna Silver Stevie® Award
14.august 2014  BIMcloud 
GRAPHISOFT'i BIMcloud lahendus võitis üritusel 2014 International Business Awards auhinna Silver Stevie® Award
GRAPHISOFT'i BIMcloud nimetati auhinna Silver Stevie® Award võitjaks kategoorias Best New Product or Service of the Year - Tarkvara - Pilverakendus/Teenus 11ndal iga-aastasel üritusel International Business Awards.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ettevõtja on ühendanud projektide võitmiseks kolm jõudu: praktilised kogemused, ArchiCAD ja BIMx
11.august 2014  ArchiCAD   BIMx 
Ettevõtja on ühendanud projektide võitmiseks kolm jõudu: praktilised kogemused, ArchiCAD ja BIMx
Jackson Hole's Wyoming's firmas Design Associates Architects, Chris Lee on kasutanud ArchiCAD'i elamispindade, äri- ja tööstusprojektide projekteerimisel üheksakümnendate lõpust alates. Ettevõtjana ütleb Lee, et ta on otsinud alati võimalusi olla efektiivsem ja mis aitaks tema äril areneda. Lee on eelisena ära kasutanud võimsa kombinatsioonina oma oskused ja ArchiCAD'i, et olla kõige tõhusam ja võistelda isegi suuremate firmadega. Tööde võitmisel lisaks ArchiCAD'le on korduvalt kindlasti kaasa aidanud ka BIMx kasutamine.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT väljastab BIMx Docs Android platvormile
11.august 2014  BIMx 
GRAPHISOFT väljastab BIMx Docs Android platvormile
GRAPHISOFT®, juhitv arhitektuurse mudelprojekteerimise (Building Information Modeling - BIM) tarkvara arendaja, teatas täna, et tema auhinnatud BIM esitlemise rakendus, BIMx Docs, on saadaval Android telefonidele ja tahvlitele Google Play keskkonnas. See väljalase muudab BIMx Docs kättesaadavaks suurimale mobiilsele operatsioonisüsteemi platvormile maailmas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Detailide tegemine ArchiCAD's
4.august 2014  Nipid 
Detailide tegemine ArchiCAD's
Ken Good firmast Cadimage UK on kokku pannud väga kasuliku videojuhendi erinevatel viisidel detailide tegemiseks ArchiCAD's. Tehke paus ja õppige neid nippe ja trikke ühelt meistrilt.
Vaata videot »
EST tõlge
link to ArchiCAD on Powerhouse kütuseks
4.august 2014  ArchiCAD 
ArchiCAD on Powerhouse kütuseks
Nanne de Ru ja Charles Bessard poolt asutatud firma Powerhouse Company teeb palju tööd, et luua hingematvaid hooneid, ruume ja tooteid oma klientidele. Powerhouse Company alustas tööd ArchiCAD'ga neli aastat tagasi. Nende esimene projekt oli Erasmus Pavilion Rotterdami Erasmuse Ülikoolis. Stefan Prins, firma partner, jagas meiega neid projekteerimise väljakutseid, mille puhul ArchiCAD on neid aidanud ja mille tulemuseks kaasaegsed hooned, mis on saanud keskseks Ülikooli kohtumispaigaks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kõik uued omadused pole minu kohta; nad on inimeste kohta kellega ma töötan.
30.juuli 2014  ArchiCAD 
Kõik uued omadused pole minu kohta; nad on inimeste kohta kellega ma töötan.
Paljud teist tunnevad Jared Banks'i kui hindamatut infoallikat teemade kohta, mis puudutavad BIM'i ja ArchiCAD'i. Jared'i ajaveeb, samuti tema postitused BIM Engine Blog ajaveebis pakuvad rikkalikult teavet nii uutele kui ka veteranidest kasutajatele. Me rääkisime Jared'ga juunis võtmeklientide konverentsil, kus ta jagas meiega oma suurt kirge ArchiCAD'ga seoses ja miks ta on nii põnevil 18 versiooni järgselt.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mogavero Notestine Associates, teeb IFC tööd ArchiCAD'ga
29.juuli 2014  ArchiCAD   IFC 
Mogavero Notestine Associates, teeb IFC tööd ArchiCAD'ga
Mogavero Notestine Associates (M.N.A.)  Sacramentos asuv firma on kasutanud ArchiCAD'i jätkusuutlikku lähenemist projekteerimisel ja ehitamisel peaaegu kümme aastat. Firma on spetsialiseerunud linnaarendusse ja tänu BIM juhtimisele ArchiCAD's on nad võitnud ja asunud juhtpositsioonile suuremahulistes projektides nii uusehitustes kui ka renoveerimistel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kuuekordne riikliku AIA Honor Award saaja sõltub ArchiCAD'st
28.juuli 2014  ArchiCAD   arhitektuur 
Kuuekordne riikliku AIA Honor Award saaja sõltub ArchiCAD'st
Jonathan Segal'i peetakse üheks San Diego kesklinnas tegelevamaks edukamaks ja teedrajavamaks arhitektuuri/arenduse ettevõtteks ja nad on tuntud ka kui kõrgetasemeliste eluasemete pakkuja, aga soodsamalt võrrelduna samaväärsete pakkumistega. Viimase 19 aasta jooksul on Jonathan Segal saanud mitmeid tunnustusi kaasaarvatud 24 kohalikku, riigi ja riiklikke AIA auhindu nii elamute ja linnaprojekteerimise kategooriates. Kuulake, mida tal on öelda ArchiCADi rolli kohta arhitektuuri paremaks tegemisel.
Vaata intrevjuud... »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Kuidas defineerida oma eelvaatepilti BIMx Hyper-mudelile
23.juuli 2014  BIMx   Nipid 
Nipid ja trikid: Kuidas defineerida oma eelvaatepilti BIMx Hyper-mudelile
Kas teadsite, et saate häälestada eelvaate pilti, mida kuvatakse Teie BIMx Hyper-mudelil? Te võite kasutada mistahes pilti oma 3D vaatest või kujundatud joonise (layout) lehest oma projektist või valite muu pildi eelvaate pildi kuvamiseks. See pilt on nähtav BIMx Transfer kodulehel ja BIMx mudelite nimekirjas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIG — Taani staar arhitektuuribüroo teekond ArchiCAD'ni
14.juuli 2014  ArchiCAD   arhitektuur 
BIG — Taani staar arhitektuuribüroo teekond ArchiCAD'ni
Me rääkisime Jakob Andreassen'ga, BIM halduriga Kopenhaagenis paiknevas firmast BIG meie viimasel võtmeklientide konverentsil. Ta jagas ettevõtte kogemusi liikumisel BIM platvormile umbes aasta tagasi ja miks nad otsustasid kasutada ArchiCAD selleks otstarbeks. BIG on veendunud, et ArchiCAD'i paindlikkus teenib neid nende tööpraktikas hästi ja nad on väga rahul oma tulemustega siiamaani. Vaata videot ja saate teada, missugusel suurprojektil BIG kasutas ArchiCAD'i esmalt Taanis…
Vaata intervjuud... »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT pälvis Architosh AIA National 'BEST of SHOW' autasud
8.juuli 2014  BIM 
GRAPHISOFT pälvis Architosh AIA National 'BEST of SHOW' autasud
Architosh, juhtiv online-väljaanne, mis on suunatud Mac ja iOS CAD ning 3D tarkvarade professionaalidele ja tudengitele, on kuulutanud välja oma 3nda igaaastase "BEST of SHOW" auhinnad üritusel "AIA National Convention and Exhibition" Chicago's juunis 2014. GRAPHISOFT'l on hea meel teatada, et nii ArchiCAD 18 koos BIMcloud (BIM kategoorias) ja BIMx Docs (Mobiilses kategoorias) pälvisid "AIA Nationals" tunnustuse sellel aastal kui "BEST of SHOW" auhindade näol.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to AECbytes vaatleb ArchiCAD 18
7.juuli 2014  ArchiCAD 18 
AECbytes vaatleb ArchiCAD 18
"GRAPHISOFT tuleb tavaliselt välja oma populaarse uue BIM tarkvaraga ArchiCAD igal suvel ja on ka nüüd seda graafikut järginud, lastes välja ArchiCAD 18 selle kuu alguses. See versioon on ka 30s juubeliversioon, mis muudab selle eriliseks mitte ainult Graphisoft'le, vaid ka kogu ArchiCAD kasutajate kogukonnale, arendajatele, edasimüüjatele ja konsultantidele üle kogu maailma. ArchiCAD ei pruugi olla juhtiv BIM rakendus, aga tal on kindlasti omadusi, mida Revit'i asemel pakkuda, võimaldades hädavajalikku alternatiivi arhitektuur-ehitusliku valdkonna spetsialistidele erineva filosoofia ja lähenemisega, mida kinnitab ka programmi pühendunud kasutajatebaas. Ehkki ArchiCAD on jätkuvalt GRAPHISOFT'i sünonüümiks, siis firma on viimastel aastatel laiendanud oma toodete valikut kahe lisa rakendusega: BIMx Docs, mida on vaadeldud AECbytes veebruaris; ja uus BIMcloud, mis väljastati Tokyo's mõned kuud tagasi. Mõlemad rakendused, nagu ka ArchiCAD, kuuluvad BIM kategooriasse, kinnitades GRAPHISOFT'i pühendumust BIM teemadele."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT ja Singapuri Arhitektide Instituut kirjutasid alla vastastikuse mõistmise memorandumile
7.juuli 2014
GRAPHISOFT ja Singapuri Arhitektide Instituut kirjutasid alla vastastikuse mõistmise memorandumile
GRAPHISOFT®, ülemaailmne liider arhitektide BIM-lahenduste arendaja, teatas täna, et on allkirjastatud Singapuri Arhitektide Instituudiga kolme-aastase vastastikuse mõistmise memorandumi. Memorandum sätestab omavahelise koostöö arhitektuuri arendamise osas ja täpsemalt käsitleb valdkondi, mis edendavad BIM teadmisi ja täiustavad professionaalsete BIM oskuste taset Singapuri arhitektide hulgas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kuidas paigaldada hüperlinke on BIMx mudelisse
24.juuni 2014  BIMx   Nipid 
Kuidas paigaldada hüperlinke on BIMx mudelisse
Astuge oma BIMx kogemuste osas järgmisele tasemele määrates vabalt valitud veebilinke oma BIMx mudelite sisse. Tänu nendele veebilinkidele saate suunata oma kliente spetsiifilise toote informatsiooni juurde lihtsamal viisil otse oma BIMx mudelist.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT avaldab ArchiCAD 18, tutvustab BIMcloud
23.juuni 2014  BIMcloud 
GRAPHISOFT avaldab ArchiCAD 18, tutvustab BIMcloud
GRAPHISOFT® teatas täna, et on alustatud ArchiCAD® 18 globaalset levitamise protsessi ja tutvustatakse täiesti uudset BIMcloud® lahendust. BIMcloud võimaldab kasutada BIM töövoogu igasuguse arvutivõrguga, riistvara või tarkvara konfiguratsiooniga, ühendades iga suurusega meeskondi ja projekte 24/7.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT 2014 võtmeklientide maailmakonverents, Budapest, Ungari
18.juuni 2014
GRAPHISOFT 2014 võtmeklientide maailmakonverents, Budapest, Ungari
"Alates 5 juunist kuni 7 juunini 2014 kogunesid umbes 250 ArchiCAD'i kasutajat ja Graphisoft'i töötajat Budapestis, Ungaris GRAPHISOFT'i võtmeklientide maailmakonverentsil." Lugege, mida on öelda nende päevade kohta Jared Banks'l hüüdnimega Shoegnome.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ajaveeb CAD-3D võrdleb Revit 2015 uue ArchiCAD 18 versiooniga
17.juuni 2014  ArchiCAD 18 
Ajaveeb CAD-3D võrdleb Revit 2015 uue ArchiCAD 18 versiooniga
"See on tundlik teema. Iga kord kui inimesed alustavad Mac'i ja PC'i või ArchiCAD'i and Revit'i võrdlemist, siis nad hakkavad vaidlema."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mõtlemine KOOS ArchiCAD'ga ja seda tudengi silmade läbi
13.juuni 2014  tudengiversioon 
Mõtlemine KOOS ArchiCAD'ga ja seda tudengi silmade läbi
Tudengite spetsialiseerumine ja kuidas ArchiCAD toetab nende haridusteed ning ka hilisem tööturule jõudmine pole midagi uut, kui lugeda ArchiCADi ajaveebi BIM Engine. Hiljuti olime kontaktis Drew Bell'ga. Ta toimetab ise oma arhitektuuri alast ajaveebi ja on alustamas tööturule sisenemist arhitektuuri valdkonnas, eelistusega kasutada ArchiCAD'i – hästi, laseme tal endal öelda miks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipp: Mitmete mudelite esitlemine ühes BIMx Hyper-mudelis
6.juuni 2014  BIMx   Nipid 
Nipp: Mitmete mudelite esitlemine ühes BIMx Hyper-mudelis
Olete kunagi mõelnud, milline oleks parim viis alternatiivselt esitleda oma projekte klientidele? Või on teil olnud renoveerimise projekte, kus te olete maadelnud erinevate rekonstrueerimise staadiumite esitlusega? Ärge enam otsige, sest BIMx Hyper-mudel annab teile võimaluse seda teha kõige intuitiivsemal viisil. Selles artiklis meil on mitmeid näiteid kolmest erinevast projektist, mida saab esitleda BIMx Docs abil näidates 3D mudelite erinevaid seisusid. Vaataksime neid erinevaid stsenaariume, et anda teile ideesid, milleks BIMx on võimeline 3D mudeli mitmete vaadetega.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to AEC Magazine : BIM - pilves
3.juuni 2014  BIMcloud 
AEC Magazine : BIM - pilves
"Me kõik teame, et mudelprojekteerimine (Building Information Modelling - BIM) on kuum teema ja nüüdseks on tekkinud palju sellele üleminejaid, mida Suurbritannias toetab ka valitsus ehitusprojektide osas. Kuigi mudelprojekteerimise tehnoloogia kasutuselevõtus on niigi mitmeid eeliseid, siis üks aspekt, mida praegu eriti hinnatakse on projekteerimismeeskondade ja projekti osalejate koostöö eelised, mida rakendatakse ehitustööstuses nii ühendatud või ühendamata meeskondade korral."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to upFront.eZine - Graphisoft visualiseerib ArchiCAD 18'ga
3.juuni 2014  ArchiCAD 18 
upFront.eZine - Graphisoft visualiseerib ArchiCAD 18'ga
ArchiCADi verisooniga 18 on Graphisoft suurimat tähelepanu osutanud uuele visualiseerimise mootorile 30 aasta vanusele CAD süsteemile. "Mis tähendab, et ka BIM saab samuti 30 aastaseks," lisas Graphisoft'i turunduse asepresident Akos Pfemeter.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Live Online Seminar: Tutvustatakse ArchiCAD 18 — Join the Creative Flow!
29.mai 2014
Live Online Seminar: Tutvustatakse ArchiCAD 18 — Join the Creative Flow!
Tutvuge ArchiCAD 18 signatuur hoonega koos meiega ja vaadake kuidas on disainitud ja ehitatud Kanadas paiknev Cairns Family Health and Bioscience Research Complex, mille loomisel on kasutatud ArchiCAD's leiduvaid modernseid BIM töövahendeid.

Liitu meiega 17. juunil ArchiCAD 18 uute omadustega tutvumiseks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Obayashi kasutab GRAPHISOFT BIMx for Mobile oma BIM projektides
28.mai 2014
Obayashi kasutab GRAPHISOFT BIMx for Mobile oma BIM projektides
TOKYO/BUDAPEST, 28 mai 2014 — GRAPHISOFT®, juhtiv arhitektuurse mudelprojekteerimise (Building Information Modeling - BIM) tarkvara arendaja kuulutas täna välja suuremahulise ostulepingu, mis sõlmiti GRAPHISOFT'i ja Obayashi Corporation vahel; lepingu kohaselt varustatakse enam kui 4000 Obayashi töötajat tarkvaraga GRAPHISOFT BIMx Docs.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD SADC tähistab 3-päevast üritust
22.mai 2014
ArchiCAD SADC tähistab 3-päevast üritust
GRAPHISOFT demonstreeris uut ArchiCAD 18 versiooni firma SADC üritusel "ArchiCAD Retreat 2014", mis tähistas ArchiCADi 30-aastapäeva. 3-päevane sündmus sisaldas samuti 5 x 12 tunniseid koolitusi, 5 x 2 tunniseid seminare ja 5 x 2 tunniseid lühikoolitusi, nägi ka 5 tudengi võistlustööde ettekandeid, kes olid esimese taseme võitjate hulgas ning 3 kliendivõistluse finaliste. Peakõnelejaks oli GRAPHISOFT tegevjuht Viktor Varkonyi, juhtumiuuringuna tutvustati Durban rahvusvahelise lennuvälja projekti Victor Utria poolt, firmast Osmond Lange Architects and Planners.  Toimus uuete ArchiCAD 18 omaduste presentatsioon GRAPHISOFT SA poolt ja näidati mitmeid lokaliseerimise presetnatsioone Kirstin Kusel ja Shawn Hopkins poolt, mis hõlmasid projekti kirjeldusi, SANS vastavuse kalkulatsioone. Demonstreeriti Swartland'i uste ja akende parameetrilisi ArchiCAD objekte, mida saab kasutada projekteerimisel ja spetsifikatsioonideks loomisel ning loomulikult oli seal ka avalik hääletus ja võistluse võitjad…
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD'ga töö on kui kirss tordil
22.mai 2014
ArchiCAD'ga töö on kui kirss tordil
Black on ArchiCAD'i kasutanud juba versioonist 5 alates. Ta usub, et parim asi mida Autocad kunagi tegi, oli see, et nad loobusid Macintosh platvormist just sellel hetkel kui ta alustas tarkvara valimist. Olles olnud Mac kasutaja ja plaaniga mitte seda muuta, ta oli valmis minema üle käsitsi joonistamiselt ArchiCAD'le. Nii nagu paljud kasutajad, keda ma olen selles blogis küsitlenud, oli tal aega kaks nädalat, et kiirelt luua oma projekte ja presetnatsioone.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Veelgi tootlikumad pärast üleminekut
21.mai 2014  arhitektuur 
Veelgi tootlikumad pärast üleminekut
Uutele tarkvaradele ülemineku lugusid juhtub kogu aeg ja me kas paneme neid tähele või mitte. Arhitektuuribüroo loo tundmaõppimisel üleminekul ühelt tarkvaralt teisele, peaks lugeja täielikult mõistma, MIKS seda tehti. Üks lugu, mis on väärt uurimist, on firma SYLLA INTERNATIONAL lugu.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Küsimused-vastused Nikken Sekkei külastusest
19.mai 2014  ArchiCAD   BIM 
Küsimused-vastused Nikken Sekkei külastusest
"Graphisoft võttis vastu meie CAD ajakirjanikke hommikukülastusel Tokyo's ettevõttes Nikken Sekkei (asutatud 1900), mis on rahvusvaheline kõikehõlmav arhitektuuri firma, kes töötab peamiselt Aasias 1200 arhitektiga. Firma alustas  BIM katsetusi kümme aastat tagasi ja kolm aastat tagasi tegi BIM projekteerimise firma siseseks standardiks. Nende peamine tarkvara on ArchiCAD, mis on keskseks tarkvaraks kogu projekteerimise protsessile, mille kõrval kasutatakse samuti ka teisi tarkvarasid.
Eelmisel aastal alustas Nikken otsepartnerlust Graphisoft'ga, et teha ArchiCAD'i veelgi paremaks ja selle tulemusena on lisandunud mõned uued funktsioonid tänu nendele praktilistele nõuannetele. Kaheksa Nikken Sekkei töötajat on nüüdseks kaasatud Graphisoft'i arendusmeeskonda. Pärast sissejuhatavat juttu firma kohta ja mõningate uute projektide kohta (vaadake Figures 1 ja 2), vastas juhatus CAD ajakirjanike küsimustele."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIG sammud BIM'ni - Ülevaade
16.mai 2014  arhitektuur   disain 
BIG sammud BIM'ni - Ülevaade
BIG on teinud suuri BIM samme ArchiCAD'i rakendamisel oma peamise BIM töövahendina nende Kopenhaageni peakontoris. Jakob Andreassen, firma
BIM haldur, ütleb miks nad valisid edasi liikumisel Revit'i asemel ArchiCAD'i.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to NIPP: Kuidas kustutada BIMx mudeleid oma iOS seadmest
13.mai 2014  BIMx   Nipid 
NIPP: Kuidas kustutada BIMx mudeleid oma iOS seadmest
Kui Teie iPhone või iPad maht on täis BIMx mudelitest, siis võib Teil olla soov kustutada mõningaid vanu mitte kasutuses olevaid mudeleid. Teil on kaks valikut kustutada mudeleid oma BIMx rakendusest:
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to 3-päevane ArchiCADi õpikoda Singapuri ülikoolis National University
13.mai 2014  koolitus 
3-päevane ArchiCADi õpikoda Singapuri ülikoolis National University
Ligi 50 tudengit osales Singapuri ülikoolis "National University" 6-8 mail meie 3-päevasel ArchiCAD'i õpikoja üritusel. Osalejad olid 1-3 aasta arhitektuuriteaduskonna tudengid.

Õpikodade teemad käsitlesid mudelprojekteerimise (BIM - Building Information Modeling) algtaset ja edasijõudnute taset, reaalajas meeskonnatööd (Teamwork) ning koostöö õpikodasid ja modelleerimise võistlust, mis oli tõeliselt lõbus!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD teadmiste andmebaas
12.mai 2014  ArchiCAD   Nipid 
ArchiCAD teadmiste andmebaas
Tunnete huvi, kuidas paigaldada uksi või aknaid ArchiCAD 17'ga? Või kuidas luua oma enda joonetüüpe (Line Types)?  Vajate abi tõrgete korral või olete huvitatud tehniliste märkuste lugemisest?
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Sulgede kogumid (Pen Sets), Osa kuus: 3D aken
12.mai 2014
Sulgede kogumid (Pen Sets), Osa kuus: 3D aken
"Kui sa just liitusid meiega, siis on see kuues postitus minu sulgede kogumid (Pen Sets) seeriatest. Postitused ühest kuni kolmandani on pärit Shoegnome'lt ja viitavad peamiselt ArchiCAD 11 versioonile. Postitus neli ja viis on viimati publitseeritud BIM mootori kohta ja uuendab minu teooriaid ArchiCAD 17 versiooni tasemele (ja leiate ka kõike muud, mida ma olen õppinud alates 2011 aastast)."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD 18 - Kas oled põnevil?
9.mai 2014  ArchiCAD 18 
ArchiCAD 18 - Kas oled põnevil?
Kas olete elevust täis ArchiCAD 18 tõttu? Ma tõesti olen. Senikaua kuni tuleb oodata ajani juuni 2014, millal on ametlik versiooni saadavuse aeg, siis vahepeal tasub vaadata üldpilti uue versiooni tähenduse kohta. Ärge muretsege, selleks on piisavalt aega, et tutvuda sügavuti uue versiooni kõikide omadustega.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Architosh tutvustab ArchiCAD 18 värskemaid omadusi
7.mai 2014  ArchiCAD 18 
Architosh tutvustab ArchiCAD 18 värskemaid omadusi
"BIM innovatsioon on liikumas edasi uute omaduste lisandumisega, mis tutvustavad uusi innovatiivseid töövooge — see on täpselt see, mida ArchiCAD 18 pakub lõppkasutajatele," ütles Lászlo Vertesi, GRAPHISOFT'i tootearenduse asepresident. "ArchiCAD 18 versioonis oleme arvestanud kasutajate kõige tähtsamate soovidega, mis on seotud töövoogude küsimustega ja meil oli selgepiiriline eesmärk pakkuda oma kasutajatele lahendusi, mis hoiavad neid loomingulises disaini voolus nii väheste häiretega kui võimalik."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kuulutati välja ArchiCAD 18
6.mai 2014  ArchiCAD 18 
Kuulutati välja ArchiCAD 18
GRAPHISOFT kuulutas välja versiooni ArchiCAD 18. Meie 30's juubeliversioon ArchiCAD 18 pakub täiustatud töövoogude lahendusi, mis võimaldab arhitektidel loomevoo seisundis nii vähest häiritust kui võimalik. ArchiCAD 18 töökeskkonda on integreeritud CineRender, mis on MAXON'i maailmaklassis CINEMA 4D visualiseerimismootor, mille abil võimaldatakse kõrgetasemelisete foto-realistlike piltide loomine veelgi laiemale projekteerijate hulgale. Muude täiustuste hulgas on  BIMcloud pilvetehnoloogia, täielik BIM koostööformaadi BCF (BIM Collaboration Format) tugi ja muudatusete haldamisega (Revision Management) seonduvad töövood.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Süvauuring: Architosh vaatleb GRAPHISOFT EcoDesigner STAR'i
5.mai 2014  EcoDesigner 
Süvauuring: Architosh vaatleb GRAPHISOFT EcoDesigner STAR'i
"Pärast mitmeid EcoDesigner STAR materjalide ülevaatmisele kulutatud tunde, kaasaarvatud suurepärased GRAPHISOFT'i videoseeriad ja otserääkimised firma endaga selle toote kohta, ma olen kindel, et arhitektid kes õpivad kasutama EcoDesigner STAR'i, tunnevad ennast veelgi optimistlikumana säästva disaini integreerimisel oma töödesse ja iteratiivne projekteerimisprotsess on samaaegselt nii väärtuslik ning ka lihtsalt saavutatav, mida nad varem kindlasti ei uskunud …"
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Miks Sylla International läks üle ArchiCAD'le
27.aprill 2014
Miks Sylla International läks üle ArchiCAD'le
"Me oleme 18 aastat kasutanud tarkvarasid Bentley MicroStation ja Bentley Architecture oma CAD ja BIM programmidena, aga otsustasime üle minna tarkvarale Graphisoft ArchiCAD. Seda otsust ei tehtud kergekäeliselt, sest see tähendas Bentley programmide 18 aasta kogemuse ja teadmiste aknast väljaviskamist, millega me oleme projekteerinud palju hooneid nii suurtest kuni väikesteni ja et siis seejärel alustada uue programmi õppimist."
Niisiis miks me otsustasime Bentley'lt üle minna Graphisoft'le? »
EST tõlge
link to Architosh: Nikken Sekkei külastamine ja arutelud BIM ning GRAPHISOFT teemadel
18.aprill 2014  BIM   BIMcloud 
Architosh: Nikken Sekkei külastamine ja arutelud BIM ning GRAPHISOFT teemadel
Mõned nädalad tagasi oli Ungari firma GRAPHISOFT osalemas ainult kutsutud külalisena Jaapani pressiüritusel Tokyo's, et tutvustada oma uut BIMcloud tehnoloogiat ja pakutavaid tooteid. BIMcloud® on nüüdsest saadaval ja sellega alustatakse Jaapanis. Märkimisväärne osa sündmusest oli seotud suhtlemisel kohale tulnud ajakirjandusega, kuna Graphisoft oli teinud koostööleppe Jaapani ühe juhtiva AEC firmaga Nikken Sekkei, mida hinnatud maailma 4 suurimaks arhitektuuribürooks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to AECBytes: BIM Cloud
18.aprill 2014  BIMcloud 
AECBytes: BIM Cloud
"Eelmise kuu lõpus ma osalesin Jaapanis Tokyo's Graphisoft'i uue BIMcloud teenuse käivitamise üritusel. Graphisoft valis Tokyo selle ürituse korraldamiseks, kuna paljud juhtivad projekteerimise ja ehituse ettevõtted Jaapanis on standardiseerinud ArchiCAD'i kui nende BIM lahenduse. Nende hulgas on Nikken Sekkei, 2500 inimesega arhitektuuri-, inseneri-, planeerimise ja ehituse juhtimisega tegelev firma, millel on enam kui 20000 projekti 40 riigis; Kajima Corporation, rahvusvaheline ehitusfirma enam kui 9000 töötajat ülemaailmselt; Obayashi Corporation, samuti globaalne ehitusfirma enam kui 9200 töötajat, mis pakub lisaks ehitusega seotud teenustele ka veel taristu ja linnaarenduslike projekte; ja mõnevõrra väiksem Maeda Corporation koos 3700 töötajaga, mis on keskendunud hoonete ehitusele, tsiviilehitusele ja projekteerimise/ehitamise projektidele. Kõigil nendel ettevõtetel on pikk ajalugu AEC tööstuses minnes tagasi enam kui 100 aastat. Kajima Corporation on asutatud juba 1840 aastal; nad on ka juhtiv globaalne AEC firma, mis on eriti tugevalt esindatud Aasia-Vaikse ookeani piirkonnas. See on Graphisoft'le suur tunnustus, et nende tarkvara ArchiCADi on valitud peamiseks BIM rakenduseks nende firmade hulgas. Nagu ka see, et Tokyo tundus olevat ideaalseks kohaks, kus käivitati oma uus BIMcloud teenus, mis võeti soojalt vastu Jaapani AEC firmade poolt, millest paljud olid avaüritusel kohal ka isiklikult."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT BIMx uudised: BIMx Docs võimaldab klientidele mudeli jagamiseks uut litsentsi valikut
8.aprill 2014  BIMx 
GRAPHISOFT BIMx uudised: BIMx Docs võimaldab klientidele mudeli jagamiseks uut litsentsi valikut
BUDAPEST, 8 Aprill 2014 – GRAPHISOFT®, juhtiv ehitise informatsiooni modelleerimise - Building Information Modeling (BIM) - arhitektuurse tarkvara arendaja, kuulutas täna välja auhindu võitnud BIM presentatsiooni rakendusele BIMx Docs uute litsentside valiku, mis võimaldab arhitektidel lihtsalt jagada nende Hyper-mudeleid oma klientidega.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Laadige GRAPHISOFT peakontori BIMx Hyper-mudel
8.aprill 2014  BIMx 
Laadige GRAPHISOFT peakontori BIMx Hyper-mudel
Kas olete kuulnud uuest BIMx Docs mudeli jagamise litsentsi valikust, mis võimaldab jagada teie BIMx mudeleid klientidele ja kolleegidele? Kui ei, siis klikkige alloleval lingil, et näha kuidas see tegevus toimib iPad või iPhone seadmetes. Avage ülevaatlik BIMx hyper-mudel GRAPHISOFT peakontorist täieliku 2D dokumentatsioonina, mis sisaldab nii korruseplaane, lõikeid ja vaateid. Kõndige ringi kõikides ruumides ja vaadake kus arendatakse igapäevaselt ArchiCADi!
Laadimise link »
EST tõlge
link to Miks üks Apple kõige silmapaistvam arendaja on Jaapanis suurelt võitnud
31.märts 2014
Miks üks Apple kõige silmapaistvam arendaja on Jaapanis suurelt võitnud

"...nagu selgub, et see mängib olulist rolli ühele suuremale Jaapani arhitektuuribüroole Nikken Sekkei, miks nad on valinud partneriks Ungari firma GRAPHISOFT, kuna nad on üks Apple'i kõige rohkem saavutanud tarkvara arendaja.

“Inimesed ei osta seda, mida sa teed vaid miks sa seda teed” ütles Simon Sinek, üks TED Talks populaarsetest sõnavõtjatest. ”Eesmärk ei ole teha äri igaühega kes vajab seda, mida sul on pakkuda, vaid eesmärk on teha äri inimestega kes usuvad, millesse sina usud.”

GRAPHISOFT'ga seoses, nad usuvad midagi erinevat, mida on nende suurimad konkurendid. Nad usuvad sellesse, mida on turustatud mõistega Open BIM, mille kohta mõned võivad väita või kritiseerida kui mittejuhtivat ellujäävat strateegiat, mitte kui ärilist filosoofiat..."

Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Graphisoft ArchiCAD tudengite 2013 aastlõpu võistlus - Austraalia
31.märts 2014
Graphisoft ArchiCAD tudengite 2013 aastlõpu võistlus - Austraalia
Me palusime tudengitel üle kogu Austraalia esitada oma ArchiCADs tehtud töid võistlusele 2013 aasta lõpuks.
Me saime suurel hulgal tööde esitusi ja täna me sooviksime mõningaid esitleda Vimeo's.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mo I Rana Waterfront võistluse võitja
31.märts 2014  arhitektuur   disain 
Mo I Rana Waterfront võistluse võitja
Norra firma Arkitektgruppen Cubus AS Bergenist võitis veebruaris 2014 Mo i Rana Waterfront võistlusel esimese auhinna. Firma on ArchiCADi kasutanud 16 aastat ja on ära kasutanud ka nii BIM Server kui ka OPEN BIM eeliseid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT'i uhiuus BIMcloud kuulutakse välja eksklusiivsel Tokyo pressiüritusel
25.märts 2014  BIMcloud   BIMserver   j?udlus 
GRAPHISOFT'i uhiuus BIMcloud kuulutakse välja eksklusiivsel Tokyo pressiüritusel
TOKYO, 25. märts, 2014 – GRAPHISOFT® teatas täna peatselt saadavast BIMcloud® lahendusest valitud rahvusvaheliste ajakirjanike ja Jaapani peamiste arhitektuur-ehituslike tippfirmade ees. Eksklusiivne üritus toimus prestiižikas Tokyo klubis Roppongi Hills Club olles samaaegselt "live" ühenduses GRAPHISOFTi Southeast Asia peakontoriga Hong Kong's ja ka ülemaailmse peakontoriga Budapest's.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Arhitektuur-ehitusliku tehnoloogiavaldkonna uuendused, Kevad 2014
19.märts 2014  energiaarvutus 
Arhitektuur-ehitusliku tehnoloogiavaldkonna uuendused, Kevad 2014
Veebiajakirja AECbytes asutaja ja toimetaja Lachmi Khemlani märgib ära oma viimases "AEC Technology Updates for Spring, 2014" postituses energiarvutustarkvara GRAPHISOFT's EcoDesigner STAREcoDesigner STAR töötab ArchiCADi lisaprogrammina ja võimaldab kasutada hoone energiamudelis (Building Energy Models (BEM)) mitmeid erinevaid ruumide kasutusprofiile (thermal zone) ning nad on tuletatud hoone BIM projektist.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCADi armastamiseks on peaaegu 30 põhjust
19.märts 2014  ArchiCAD 
ArchiCADi armastamiseks on peaaegu 30 põhjust
Kui keegi tähistab "ümmargust" sünnipäeva - nagu näiteks 20, 30, 50 jne. ...siis ta kindlasti mõtiskleb mineviku üle - ja muutub isegi natuke filosoofiliseks. Seda oleme ka meie teinud, sest ArchiCAD saab 30 aastaseks ja oleme otsustanud küsida kauaaegsetelt klientidelt: Miks te olete valinud Graphisoft'i?
Vaadake üllatavat ja inspireerivat videot selle kohta.
Vaata videot »
EST tõlge
link to ArchiCAD aitab kaasa meeskonna parimate projektiideede leidmisel
17.märts 2014  ArchiCAD   arhitektuur 
ArchiCAD aitab kaasa meeskonna parimate projektiideede leidmisel
Õppige, kuidas Austinis Teksases paiknev arhitektuuribüroo Dick Clark & Associates suutis teha tööd mitmete samaaegsete suurte projektidega. Varem tehti firmas tööd Vectorworks baasil, aga ArchiCADga alustati tööd kaks aastat tagasi. Sellest ajast alates on kogu projekteerimismeeskond aru saanud, et neil on palju suurem projekteerimise vabadus ja nad ei pea enam kogu aeg muretsema korrektsete jooniste loomise pärast. Kuna ArchiCAD toetab nende loomingulisust korrektsete arhitektuursete andmetega ja hoone informatsiooniga, siis arhitektid saavad katsetada erinevaid arhitektuurseid lahendusi ja luua veelgi paremat disaini ning seda isegi olukorras kui luuakse mitmeid projekte korraga.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT'S ArchiCAD 17 sai 100% hinnangu COBie kategoorias - Design and Construction Documents
12.märts 2014  ArchiCAD 17   IFC 
GRAPHISOFT'S ArchiCAD 17 sai 100% hinnangu COBie kategoorias - Design and Construction Documents
BUDAPEST, 12. märts, 2014 – GRAPHISOFT teatas, et on edukalt läbinud buildingSMART alliance January 2014 Challenge testid kategooriates COBie Design and Construction Documents. ArchiCAD 17 täidab 100% ulatuses COBie nõudeid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM dokumentatsiooni I ehk Informatsiooni lisamine
11.märts 2014  BIM   Nipid 
BIM dokumentatsiooni I ehk Informatsiooni lisamine
Viimase 10 aasta jooksul on paljud arhitektuuribürood hakanud kasutama BIM tarkvarasid (erinevatel tasemetel), et ehitada virtuaalseid mudeleid oma projektidest koordineeritud dokumentatsiooni saamiseks. ArchiCAD on iga uue versiooniga arendanud uusi omadusi, mille tõttu on ta muutunud kiiremaks ja lihtsamaks hoonete suurema detailsuse loomiseks väiksema vaevaga. Üheks suurimaks BIM valdkonna kitsaskohaks on reaalses praktikas "Informatsiooni" vähesus. Kas see on tingitud hirmust tundmatuse ees, "muutustest" või on see tarkvara vähene tundmine või on see ootus, et keegi teine annaks neile vastuseid? Mida varem on Teil olemas “Informatsiooni Strateegia”, seda parem!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCADi mudeli audit kasutades ehitusmaterjale (Building Materials) ja pinnakatteid (Surfaces)
11.märts 2014  ArchiCAD 17   Nipid 
ArchiCADi mudeli audit kasutades ehitusmaterjale (Building Materials) ja pinnakatteid (Surfaces)
Ehitusmaterjalide kasutuselevõtt ArchiCAD 17 versioonis on oluline nihe edasi muutes veelgi olulisemaks hoone BIM mudelis "Informatsiooni" komponenti. Kui kasutate ehitusmaterjale, siis tänu mitmetele kaasatud atribuutidele saab neid kasutada ka kui lemmikhäälestusi (Favorites).
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Firma Custom Timber Log Homes kasutab BIMx
24.veebruar 2014  ArchiCAD 17   BIMx 
Firma Custom Timber Log Homes kasutab BIMx
Pikaaegne ArchiCADi kasutaja Chris Sparks firmast Custom Timber Log Homes on kasutanud BIMx poolteist aastat. "BIMx Docs valmimise järgselt – on võimalik moodustada BIM ja ehituse dokumente – samas me oleme "vau" tasemest hoopis järgmisel tasemel" ütles Chris. Lisaks on parem arusaam sellest, mida ArchiCAD ja BIMx Docs võimaldab ja Chris ütleb, et BIMx Docs väärtuseks on see, et seda saab linkida ka müügiprotsessiga. See pole veel kõik: raha mida Chris paberilt säästab tähendab seda, et saab suhelda oma klientidega iPad abil juba lähitulevikus, mis võimaldab BIMx Docs dokumentidel juurdepääsu juba algusest peale. "Pärast 8 kuni 10 jooniste kompletide väljatrükki on iPad hind juba ära kulutatud, nii et sellel on mõtet." Oleme sellega täiesti nõus.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ehitusmaterjalid – Kolm näidet mudeli ja jooniste tasakaalust
21.veebruar 2014  ArchiCAD 17   Nipid 
Ehitusmaterjalid – Kolm näidet mudeli ja jooniste tasakaalust
Selles viimases blogipostituses ehitusmaterjalide teemal jagab Jared Banks kolme näidet mudeli ja jooniste tasakaalu kohta. Need kolm näidet aitavad ArchiCADi kasutajatel kasutada mõningaid nippe, mis on Jared'i nõuannete abil lahendatavad.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Projekti galerii: ArchiCADi talentidest tudengid: Maciej Jamroży
19.veebruar 2014  arhitektuur   disain 
Projekti galerii: ArchiCADi talentidest tudengid: Maciej Jamroży
Otsitakse andekaid ArchiCADi kasutajaid tudengeid. Kui olete üks nendest, siis tõestage seda postitades oma töö meie seinale....
Loe lähemalt - Facebook... »
EST tõlge
link to COBIM mudelprojekteerimise üldjuhendid
13.veebruar 2014  BIM 
COBIM mudelprojekteerimise üldjuhendid
Riigi Kinnisvara kodulehelt on laetavad
COBIM mudelprojekteerimise üldjuhendid.

Eestikeelsed juhendmaterjalid põhinevad vastavatel Soomes ilmunud COBIM 2012 juhenditel ja need juhendid lähtuvad Soome ehitusvaldkonna spetsiifikast, aga nad on kasutatavad ka Eesti oludes BIM tehnoloogia rakendamisel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Greenman Studios rakendab ArchiCADi rohelisemalt
11.veebruar 2014  roheline energia 
Greenman Studios rakendab ArchiCADi rohelisemalt
Vaadake kuidas Adrian Tate firmast Greenman Studios kasutab ArchiCADi keerulistesse Põhja-Karoliina kliimaoludesse majade projekteerimisel. Endine Reviti kasutaja Adrian ütles, ”...ma tutvusin võimalustega ja leidsin, et ArchiCAD oli palju paindlikum ja võimaldas mul teha oluliselt rohkem asju kui sai seda teha programmiga Revit.”
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to IFC parameetrite loomine: Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 5)
10.veebruar 2014  Nipid 
IFC parameetrite loomine: Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 5)
Selles videos Timothy Ball firmast JHD Architects käib läbi IFC parameetrite loomise ja nende parameetrite lisamise vajadusel igale elemendile ning seejärel vaatab IFC parameetreid välise IFC vaaturiga. Samuti mainib ta kuidas neid parameetreid saab kasutada andmetabelites ja kuidas lõpuks saada klikitavad hüperlingid PDFi. Jared Banks vaatleb andmetabelite loomise komponente.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Live Onlain Seminar: Kõrgetasemeliste arhitektuursete visualiseeringute loomine oma ArchiCADi mudelitest Artlantis 5 abil
5.veebruar 2014  Artlantis 
Live Onlain Seminar: Kõrgetasemeliste arhitektuursete visualiseeringute loomine oma ArchiCADi mudelitest Artlantis 5 abil
Live onlain seminar tutvustab Abvent'i Artlantis 5 kõige uuemat versiooni, mis on kiireim eraldiseisev 3D visualiseerimise tarkvara ning on spetsiaalselt loodud arhitektidele ja disaineritele. Artlantis on ideaalne töövahend kiireks ja lihtsalt loodavate 3D visualiseeringute, iVisit 3D Panoraamide, iVisit 3D Objektide ja animatsioonide genereerimiseks.
Tulge ja vaadake, miks kasutatakse Artlantis'e visualiseerimise tarkvara arhitektide, disainerite ja linnaplaneerijate poolt enam kui 80 riigis, kaasaarvatud tuhanded ArchiCAD kasutajad nagu Curt Cline firmast Modern House Architects Kalifornia osariigis. Curt tutvustab oma firma viimast põnevat elamu projekti Pangan Residence.

Vaata online seminari videosalvestust
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCADi detailijoonised
3.veebruar 2014  Nipid 
ArchiCADi detailijoonised
Vaadake seda videot, mis selgitab BIM mudelis vajatavat detailsuse taset, kasutades elementide lõikumisi, prioriteetide põhiseid ühendusi ja lemmikute kasutamist räästadetailide loomisel. Pange tähele, et siltide (Label) tekstid on salvestatud lemmiktesse (Favorites), mille abil saab neid kiiresti ja lihtsalt leida ning kasutada neid hiljem detailide joonistel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mõned BIM inimesed ei kiida seda heaks: Nähtamatud uksed
23.jaanuar 2014  Nipid 
Mõned BIM inimesed ei kiida seda heaks: Nähtamatud uksed
Jared Banks selgitab, mida teha nendel harvadel juhtudel, kui on vaja auku 3D seina, aga ei taha seda näha korruseplaani 2D joonisel. Tuleb välja, et augu näitamiseks 3Ds on mitmeid valikuid, aga mitte 2Ds. Õppige kuidas kasutada ArchiCADi töövahendeid, mis võimaldavad petta nutikal kombel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCADi must-valged 3D dokumendid (3D documents)
22.jaanuar 2014  Nipid 
ArchiCADi must-valged 3D dokumendid (3D documents)
Jared Banks jagab oma ArchiCADi nippe must-valgete 3D dokumentide (3D documents) loomisel. Vaadake seda videot ning näete kui lihtsalt ja kiirelt see käib!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD arhiivifailid: räägime .PLA failidest
9.jaanuar 2014  Nipid 
ArchiCAD arhiivifailid: räägime .PLA failidest
Jared Banks tutvustab .PLA faili, mis on ArchiCADi arhiivifaili tüüp. Kui loote .PLA faili, siis ArchiCAD salvestab kõik korduselemendid, lingitud pildid ja tekstuurid, mis on seotud Teie projektiga. Veelgi olulisem on, et arhiivifaili tüüp salvestab kriitilise informatsiooni ühte kompaktsesse asukohta.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD 17 - telgjoone pinna muutmine (Reference Line Plane)
7.jaanuar 2014  Nipid 
ArchiCAD 17 - telgjoone pinna muutmine (Reference Line Plane)
GRAPHISOFTi arendaja James Badcock vaatleb mõningaid väiksemaid omadusi ja täiustusi, mis teevad ArchiCAD 17 versiooni nii võimsaks arhitektuurseks töövahendiks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid: ArchiCADi atribuudid (Attributes)
27.november 2013  Nipid 
Nipid: ArchiCADi atribuudid (Attributes)
Jared Banks käib läbi ArchiCADi atribuudid (Attributes) ja nende kõik olulised omadused, et täielikult mõista BIM protsessi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM rakendamine Portugali ehitusfirmas
29.oktoober 2013  BIM 
BIM rakendamine Portugali ehitusfirmas
Me oleme tihti näinud ehitajaid rakendamas BIM'i, aga reaalsuses enamus juhtudel on see olnud "Hollywoodi BIM", kui BIM tema tõelises võtmes. Mida on saavutatud ehitusfirmas Mota-Engil's, mille peakontor on Portugalis, on enam kui täiuslik BIM protsessi integreeritus. See artikkel kirjeldab kuidas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kommentaar: Miks uus Mac Pro rokib ArchiCAD'ga, aga mitte Revit'ga
25.oktoober 2013  MAC 
Kommentaar: Miks uus Mac Pro rokib ArchiCAD'ga, aga mitte Revit'ga
“Multitöötluse tugi on kriitilise tähtsusega BIM andmebaaside suuremahulisel töötlemisel, mis on seotud mudeli loomisega,” ütleb Pfemeter. “Ja Mac Pro 12 tuuma on ArchiCAD's kasutuses täiesti uudses taustatöö (background processing) toes nii andmete vahemälu osas ja vähendades mudeli viivitusaegasid üle kogu BIM'i.”
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to LIVE Onlain Seminar: Tutvustakse BIMx Docs koos Hyper-mudeli võimalustega
24.oktoober 2013  BIMx 
GRAPHISOFT™ järgmine LIVE, onlain seminar toimub teisipäeval 29. oktoobril ja tutvustab BIMx Hyper-mudeleid. BIMx Docs koos tema Hyper-mudeli võimalusega omab potentsiaali, mis muudab fundamentaalselt viise, kuidas inimesed olles kaugel oma kontori keskkonnast ja/või ilma BIM koolitust läbimata, saavad uurida BIM projekte oma puuketundlikel seadmetel. BIMx Docs pakub silmapaistvat jõudlust ja sujuvat liikumist isegi täismahulistele suuremastaapsetele BIM projektidele, mis võivad sisaldada sadu kujundatud jooniseid.
Vaata videot »
EST tõlge
link to BIMx Docs toob täielikult integreeritud BIM projektid iPhone/iPad keskkonda
15.oktoober 2013  BIMx 
BIMx Docs toob täielikult integreeritud BIM projektid iPhone/iPad keskkonda
GRAPHISOFT® kuulutas välja Põhja-Ameerika BIM konverentsil uue põlvkonna BIMx® rakenduse saadavuse Apple App Store keskkonnas. Uude versiooni on lisatud täiesti uudne “BIMx Docs” funktsioonide pakett, mis võimaldab ligipääsu täielikule BIM projektile, sisaldades nii 2D dokumentatsiooni/jooniseid kui ka 3D mudelit. Täiustatud “Hyper-mudeli” tehnoloogia võimaldab täielikku 2D ja 3D integreeritust, mis teeb navigeerimise veelgi intuitiivsemaks, sujuvamaks ja kiiremaks kui enamus teisi konstruktsioonidega seotud mudeleid või dokumentatsioone näitavaid mobiilsed rakendused.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Parameetrite ja Atribuutide väärtustest aru saamine
9.oktoober 2013  Nipid 
Parameetrite ja Atribuutide väärtustest aru saamine
Üks suurematest ArchiCAD 17 muutustest on seotud uue atribuudi kasutusele võtuga: Building Materials. Selleks, et aru saada miks ehitusmaterjalid (Building Materials) on vaieldamatult ArchiCADi kõige tähtsam muutus, meenutades lähiaega (jah see on tähtsam kui Morph, Shell, Renoveerimise filtrid, Integreeritud energiaanalüüs või isegi Teamwork 2), oleks vaja täpsemalt mõista Atribuute ja Parameetreid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Grid Display ja Editing Plane
5.september 2013  Nipid 
Grid Display ja Editing Plane
Kuidas lülitada välja Editing Plane ja kuidas muuta Grid kuvamist? Neid mõlemaid saab väga lihtsalt teha.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kas te joonistate palju korduvaid detaile/sõlmi?
2.september 2013  Nipid 
Kas te joonistate palju korduvaid detaile/sõlmi?
Kui te leiate, et te korduvalt joonistate samasuguseid detaile? OK, nad ei pruugi olla alati täpselt ühesugused, aga ksiiski on küllaltki lähedased. Miks mitte teha mooduli faili sellest detailist, sest nii te saate midagi sellest detailist võtta aluseks oma korduva töö tegemisel. See on tõesti väga lihtne protsess.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Täpse asukoha lisamine
29.august 2013  Nipid 
Täpse asukoha lisamine
Kui teie projekt vajab päikesevarjude tekitamist (Sun Studies) või on soov teha päikesevarjude analüüsi, siis on vägagi oluline täpse geograafilise asukoha määramine.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Korruse õigeks saamine
26.august 2013  Nipid 
Korruse õigeks saamine
Küllaltki tihti kasutatakse korruseid selle asemel, et kasutada kihtide kombinatsioone. Kuna see süsteem ei tööta alati kõikidel juhtudel, siis see ei ole ideaalne viis töötamiseks. Kui aga kasutada kihtide kombinatsioone, siis pole vajadus luua lisakorruseid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Rõhutage olulist
23.august 2013  Nipid 
Rõhutage olulist
Võib ju mõelda, et kliendile on kõige olulisem esitleda fotorealistlikku pilti, kuid küllaltki tihti leiame endid selgitamas detailseid värve ja mööbli stiile, mis ongi tõesti oluline. Lugege seda blogipostitust, et sellest situatsiooni vältida.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipp: Kuidas kasutada AC17 uusi ehitusmaterjale korrektsete lõigete ja detailsete 3D mudelite loomiseks
21.august 2013  ArchiCAD 17   Nipid 
Nipp: Kuidas kasutada AC17 uusi ehitusmaterjale korrektsete lõigete ja detailsete 3D mudelite loomiseks
Õppige mõningaid trikke ja olulisi häälestusi, mis võimaldavad moodustada korrektseid ja detailseid mudeli lõikeid uute ArchiCAD 17 ehitusmaterjalide (Building Materials) abil.
Vaata videot »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Joone (Symbol Line) loomine ja joonetüübi kasutamine mitmekihilistes konstruktsioonides
13.august 2013  Nipid 
Nipid ja trikid: Joone (Symbol Line) loomine ja joonetüübi kasutamine mitmekihilistes konstruktsioonides
See video BIM Engine post selgitab täpsemalt, kuidas luua uut joone (Symbol Line) tüüpi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Joonetüübid (Symbol Line) kõikides mitmekihilistes konstruktsioonides
7.august 2013  ArchiCAD 17   Nipid 
Nipid ja trikid: Joonetüübid (Symbol Line) kõikides mitmekihilistes konstruktsioonides
See BIM Engine Blog blogipostitus selgitab: "Nüüd on võimalik mitmekihilstes konstruktsioonides (Composites) ja keerulistes profiilides (Complex Profiles) kasutada kriips-punkt jooni. Olen uurinud seda omadust valgete punktipõhiste joonte triki baasil, et ühendada erinevaid rastreid. Siin on video selle kohta. Viimati leidsin, et saab kasutada sümbol jooni (Symbol Line) ka keerulistes profiilides (Complex Profiles). Nüüd ArchiCAD 17'ga saab kasutada sümbol jooni kõikides mitmekihilistes konstruktsioonides "Composite structure" - seinad, põrandad, katused, koorikud…"
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid – Seina otsade lõpetamine
29.juuli 2013  Nipid 
Nipid ja trikid – Seina otsade lõpetamine
Cadimage's blogis leiate igapäevaselt nippe ja trikke. Selle abil saate õppida seina otste lõpetamist Wall End töövahendi abil.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Blogosfäärist: Kui te pole avastanud ArchiCADi lemmikuid (Favorites), siis te pole avastanud BIM-i
23.juuli 2013  ArchiCAD   Nipid 
Blogosfäärist: Kui te pole avastanud ArchiCADi lemmikuid (Favorites), siis te pole avastanud BIM-i
See pealkiri võib tunduda veidi äärmuslik, aga arvatavasti see köitis teie tähelepanu. Olles ise ArchiCADi kasutanud enam kui 12 aastat ja viimase 12 kuu jooksul tegelenud sellega et mõista, mida on vaja BIM kasutamisel välja anda, siis lemmikud (Favorites) ArchiCADs võimaldavad täielikult BIM koostööd. Lemmikute kasutamisel ma näen ka mitmeid teisi efektiivseid jagamise viise, mida saab kasutada BIM jaoks ArchiCADi põhimudeli failis.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: GDL saladuste lahti arutamine
23.juuli 2013  GDL   Nipid 
Nipid ja trikid: GDL saladuste lahti arutamine
"Ja siis … kunagi 1990 aastate kandis, tudengid sellelt kursuselt Nottingham Ülikoolist küsisid oma juhendajalt mõned küsimused liiga palju. ArchiCAD oli siis 5.0/5.1 versioon (5.1 tähendas Teamwork'i), ja juhendaja—mitte keegi muu kui David Nicholson Cole—ohverdas ühe oma nädalavahetuse, et õppida GDL ja vastata oma tudengite küsimustele. Neile kes saabusid sellele planeedile sellel ajal ja ei mäleta arvuteid ilma hiireta: trükkides programmi koodi sisse ajakirjast või kirjutades oma koodi või isegi laadides seda kassetilt, on ikkagi veel elav mälestus. Igatahes, käies läbi nädalavahetusega GDL juhendi ning mitte olles matemaatik, programmeerija või isegi ungarlane, aga lihtsalt arhitekt (ja mida veel, ka mina olen üks nendest!), David Nicholson Cole mõistis neid küsimusi: KOGU ÜLESEHITUST!…"
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Kasutage 3D teksti kui templit seinas
28.juuni 2013  ArchiCAD   Nipid 
Nipid ja trikid: Kasutage 3D teksti kui templit seinas
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas teha ArchiCADs maja seina sisse tänavate nimetusi ja majanumbreid? See nipp näitab seda, kuidas seda samm-sammult teha.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Uus abikeskus -Help Center- on integreeritud ArchiCAD'ga
19.juuni 2013  ArchiCAD   Nipid 
Uus abikeskus -Help Center- on integreeritud ArchiCAD'ga
Help Center on GRAPHISOFT'i uus ArchiCADga integreeritud teadmiste baas. Abikeskuse eesmärk on koondada laiahaardelisi teadmisi ArchiCADi kohta, mis on saadaval Internetis ühte lihtsalt otsitavaks koduleheks ja ühendada see funktsionaalsus vahetult ArchiCADga.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: ArchiCADi objektide 2D sümbolite loomine
31.mai 2013  ArchiCAD   Nipid 
Nipid ja trikid: ArchiCADi objektide 2D sümbolite loomine
"Kas teate kuidas luua häid 2D sümboleid ArchiCAD 3D objektidele olukordades kus sümboli suurus erineb 3D objektist? See video näitab seda kuidas."- ArchiCAD blogija – Shoegnome – väidab, et "See on kõige olulisem ArchiCADi objektide video, mida 2013 aastal vaadata".
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Korstnate modelleerimine ArchiCADs
20.mai 2013  Nipid   projekteerimine 
Nipid ja trikid: Korstnate modelleerimine ArchiCADs
See video jagab mõningaid nippe selle kohta kuidas teha stiilseid korstnaid ArchiCADs. Loomulikult saab neid modelleerimise nippe ja tehnikaid kasutada ka muudes olukordades. Korstna modelleerimist saab kasutada kui baasi kõikide ebastandardsete kujundite loomiseks ja see on alles algus.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 4)
16.mai 2013  BIM   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 4)
Need seeriad on juba läbi vaadanud mitmeid ArchiCADi hüperlingi aspekte alates lingitud markeritest PDF kooslustes Publishers osas. Nüüd vaatame kahte viisi, kuidas ühendada dokumente laiema digitaalse maailmaga.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 3)
13.mai 2013  BIM   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 3)
See on BIMengine blogi seeria kolmas osa ArchiCADi hüperlinkide kohta. Selles postituses räägime sildistamisest (Labeling). Esmapilgul tundub, et see on vähetaähtis, aga nagu me teame: BIM elab detailides (BIM lives in the details). Lugege ka esimest osa siit ja teist osa siit.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Jätkusuutliku disaini LIVE onlain seminar
30.aprill 2013  Artlantis   Nipid   render   visualiseerimine 
Jätkusuutliku disaini LIVE onlain seminar
Siin saate vaadata live salvestust GRAPHISOFT EcoDesigner Star onlain seminarist, mida esitleti 29 jaanuaril 2013. EcoDesigner Star võimaldab arhitektidel kasutada ArchiCAD'i ehitise infomudelit (building information model - BIM) otseselt kui ehitise energiamudelit (building energy model - BEM). See tagab sujuva koostöö projekteerijate ja energiaaudiitorite vahel. Lisaks pakub EcoDesigner Star standarditele vastavaid energiaanalüüse BEM-mudelist ja genereerib detailseid ehitise energeetilise toimimise aruandeid ArchiCADi projekteerimise keskkonnas.
Vaata videot »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 2)
30.aprill 2013  BIM   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 2)
Kujutage ette, et esmalt jagate välja oma tööjoonised selleks, et neid digitaalselt töödelda ja teiseks neid printida. Selle asemel, et panna kujundatud joonisele nii palju erinevaid joonise osasid kui võimalik, on põhjuseid, mis kasvatavad funktsionaalsust ja kasutatavust ning ei piirdu ainult ühe lõikega või vaatega ühe kujundatava joonise kohta. Niimoodi tehes tehakse hüperlingitud marker korruseplaanist (või misiganes joonisest, millele marker on paigaldatud), et avada lehte ainult ühest joonise osast. On täiesti loomulik, et marker viitab millelegi ja tagasiviited on sellele algsele sisule, et saada samale korruseplaanile tagasi sama lihtsalt. Varasem viis ei olnud halb, aga praegune toimib veelgi paremini.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Animatsiooni tegemise põhitõed ArchiCAD's
30.aprill 2013  ArchiCAD   Nipid   ?ppejuhend 
Animatsiooni tegemise põhitõed ArchiCAD's
ArchiCAD's tehtud animatsioonid on kiire viis avaldada muljet oma klientidele lähenevate läbirääkimiste eelselt, näidates neile esmalt BIMx mudelit. Nad on ka   lihtsalt paigaldatavad teie kodulehele, et neid presenteerida ka kõigile teistele. Vaadake seda õppejuhendit, kuidas teha "filme" ArchiCAD'ga. Tehke oma video ja postitage see oma ArchiCAD lehele Facebook's.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 1)
25.aprill 2013  BIM   koost??   Nipid 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 1)
Kas teadsite, et PDF kooslused, mida te olete aastaid trükkinud, saavad toimida veelgi võimsamalt, kui te seda teadsite? Tegelikult kui loete läbi kõik järgnevad hüperlinkide postitused, siis võite üldse "jooniste" väljatrükkimise lõpetada. Algselt võib see tunduda veidi äärmuslik, aga te kindlasti TAHATE lõpetada "jooniste" printimise — ja seda ainult selle tõttu, et te võiksite igaühele osta iPad'd selle asemel, et trükkida kuhjade viisi "jooniseid" paberile.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kõik mida iganes olete teada tahtnud seina töövahendi kohta
1.aprill 2013  Nipid 
Kõik mida iganes olete teada tahtnud seina töövahendi kohta
See videokogumik ArchiCAD Video seeriatest tutvustab algseid kontseptsioone, töövahendeid ja tehnikaid GRAPHISOFT ArchiCAD kohta. Järgnevates videodes demonstreeritakse Seina töövahendi peamisi omadusi ja olulisi eeliseid.
Vaata videot »
EST tõlge
vahejoon
3D Ekspert OÜ
Vana-Lõuna 27
10134 Tallinn, EESTI (Estonia)
tel (+372) 50 37 624
info@3dekspert.ee
Abivahendid
Download ARCHICAD
BIM koolitus
õppeVIDEOD
õppeJUHENDID
onlain SEMINARID
Kogukonnad
Community
Twitter
Facebook
Youtube
LinkedIn
Info
hinnapäring / tellimine
uudised
sildipilv
nõuded süsteemile