3D EKSPERT Graphisoft Community TASUTA objektid BIMx Twinmotion Artlantis SOLIBRI AxisVM ArchiFrame ArchiLogs Videod logi sisse
3D EKSPERT

BIM tarkvara arhitektidele - projekteerijatele

ArchicadSOLIBRIBIMcloudBIMxTwinmotionArtlantisArchiFrameAxisVMKoolitusAbikeskusLisad
vahejoon
proovi ARCHICAD-i proovi SOLIBRI-t proovi AxisVM-i

Uudised

Liitu uudiskirjaga
link to Eellingitud ARCHICAD algfaili võimsus
15.juuni 2015  ArchiCAD   Nipid x 
Eellingitud ARCHICAD algfaili võimsus
Osas 1 vastavates artiklite seerias, ARCHICAD tehnikadirektor Link Ellis, pakub oma teadmisi eellingitud algfailide (templates) eeliste osas. "Eellingitud algfail (template) pakub suurel hulgal eeliseid oma lihtsa kohandatavuse, järjepidevuse ja loomulikult automatiseerituse tõttu. Kord kui see on loodud, siis ta võimaldab samuti paindlikkust ja laiendatavust, mille puhul mõlemat on võimalik saavutada palju kiiremini kui traditsioonilistel viisidel üles ehitades projekti struktuuri oma algsest algfailist."
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kui palju ma peaksin ArchiCAD's mudeldama? (Osa 1)
17.november 2014  ArchiCAD   Nipid x 
Kui palju ma peaksin ArchiCAD's mudeldama? (Osa 1)
Jared Banks kaalutleb oma mõtetega seda, kui palju peaks ArchiCAD's modelleerima. "See ei seisne selles, mida sa tahad, vaid selles mida sa vajad," meenutab Jared meile. Selles postituses, käib ta läbi kolm esimest viisi, mis küsivad "modelleerida või mitte" küsimusi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to GRAPHISOFT BIMcloud: nüüd on meeskonna sõnumite süsteem integreeritud teie iPhone'ga ja iPad'ga
31.oktoober 2014  BIMcloud   Nipid x 
GRAPHISOFT BIMcloud: nüüd on meeskonna sõnumite süsteem integreeritud teie iPhone'ga ja iPad'ga
Ehitusega seonduv kommunikatsioon projekteerija/ehitaja meeskondades võib olla killustatud. BIMx Docs abil saavad arhitektid juba suhelda projekteerimislahenduste osas innovaatilisel viisil, aga seal polnud valikuid, et saata otsest tagasisidet mudeli sisuga seoses. E-kirja või telefoni teel niisuguste kommentaaride tegemine on tülikas ja eraldab teabe sellest mudelist. Seetõttu GRAPHISOFT arendas täiesti uudse lahenduse, et kaasata ehitaja otseselt BIM projekti koostöö meeskonda läbi BIMcloud'i ja BIMx'i.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kuidas lisada ICF omadusi (Properties) suvalisele ArchiCADi elemendile
10.oktoober 2014  IFC   Nipid x 
Kuidas lisada ICF omadusi (Properties) suvalisele ArchiCADi elemendile
Jared Banks tungib läbi IFC teemasid ümbritsevast müsteeriumist ja selle asemel, et teid veenda kuidas ja miks seda kasutada, ta kirjutab selle asemel, et kui lihtne on lisada IFC Properties häälestusi suvalisele ArchiCADi elemendile. Jared on samuti teinud ära märkimisväärse töö, et kokku panna kõige olulisemad videod ja teised vahendid, mis annavad nõu IFC sujuvaks kasutamiseks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD 18: Liituge IFC COBie vooga
29.september 2014  kasutajad   Nipid x 
ArchiCAD 18: Liituge IFC COBie vooga
Rob Jackson, firma Bond Bryan Architects (UK) asedirektor, vaatleb IFC Data Mapping omadusi ArchiCAD 18's versioonis. Rob arvab, et "See on tõeline BIM!". Arvestades Ühendkuningriigi valitsuse eesmärgiga jõuda aastaks 2016 "Level 2 BIM" tasemele, siis see on andmete loomiseks, haldamiseks ja kontrolliks hädavajalik. Selles postituses te ei õpi mitte ainult kuidas andmete kaardistamine töötab, vaid saate ka teada, miks seda on esmajärjekorras vaja.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kas olete hiljuti vaadanud tsooni templeid (Zone Stamps)?
25.september 2014  ArchiCAD   GDL   Nipid x 
Kas olete hiljuti vaadanud tsooni templeid (Zone Stamps)?
Ükskõik kas te olete kasutanud 3nda partei objekte või olete õnnelikult kasutanud Graphisoft'i poolt loodud tsoonide templeid (Zone Stamps), siis nüüd on aeg kaevata sügavamale ja vaadata mida veelgi enam uued tsooni templid suudavad teha.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ajaveebi postitus teemal IFC Mapping
22.september 2014  IFC   Nipid x 
Ajaveebi postitus teemal IFC Mapping
Eelmises postituses Nathan Hildebrandt firmast Fulton Trotter Architects järjestas teema "IFC Mapping" kui ühe olulisema ArchiCAD 18 omaduse. IFC Mapping võimaldab kasutajal käsitleda andmeid, mis on ArchiCADs loomupärased ja kasutada neid lõpmatul hulgal erinevates kombinatsioonides nii ArchiCAD sisemiste andmete esitamisel või eksportida kohandatud andmeid OPEN BIM IFC kujul. Selles postituses Nathan demonstreerib selle omaduse suuremat potentsiaali ja olulisust, mida see omab kõigile kasutajatele. Vastavalt Nathan'i mõtetele IFC Mapping aitab oluliselt täiustada teie koordineerimise võimekust mudeli ja märkuste / andmetabelite vahel, mida te soovite nendega omavahel seostada. Vaadake selgitavat videot.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kuidas lisada kaamera vaateid BIMx mudelile?
15.september 2014  BIMx   Nipid x   õppejuhend 
Kuidas lisada kaamera vaateid BIMx mudelile?
Kas teadsite, et saate määrata erinevaid navigeerimise valikuid oma BIMx mudelile? Kaamera vaadete paigaldamisel ArchiCAD'i projekti võite lisada ka videosid, mis aitavad kliendil lihtsamalt BIMx mudeliga tutvuda. Samuti on võimalik piirata navigeerimist ainult nende videode/kaamerate vaadetega. See artikkel aitab seda protsessi samm-sammult läbi käia.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD 18 — uute omaduste ülevaade: Revision töövahend
5.september 2014  ArchiCAD   Nipid x 
ArchiCAD 18 — uute omaduste ülevaade: Revision töövahend
Nathan Hildebrandt firmast Fulton Trotter Architects on kirjutanud väga kasuliku ülevaate ühest ArchiCAD 18 uuest omadusest, Revision töövahendist. Nagu paljud meie kasutajatest, Nathan'l oli väga hea meel selle uue ArchiCAD 18 omaduse üle ja isegi niipalju, et ta paneb selle oma Top 5 lemmikute hulka. Selles postituses, Nathan selgitab kolme viisi, mida Fulton Trotter kasutab Revision töövahendi abil.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Detailide tegemine ArchiCAD's
4.august 2014  Nipid x 
Detailide tegemine ArchiCAD's
Ken Good firmast Cadimage UK on kokku pannud väga kasuliku videojuhendi erinevatel viisidel detailide tegemiseks ArchiCAD's. Tehke paus ja õppige neid nippe ja trikke ühelt meistrilt.
Vaata videot »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Kuidas defineerida oma eelvaatepilti BIMx Hyper-mudelile
23.juuli 2014  BIMx   Nipid x 
Nipid ja trikid: Kuidas defineerida oma eelvaatepilti BIMx Hyper-mudelile
Kas teadsite, et saate häälestada eelvaate pilti, mida kuvatakse Teie BIMx Hyper-mudelil? Te võite kasutada mistahes pilti oma 3D vaatest või kujundatud joonise (layout) lehest oma projektist või valite muu pildi eelvaate pildi kuvamiseks. See pilt on nähtav BIMx Transfer kodulehel ja BIMx mudelite nimekirjas.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kuidas paigaldada hüperlinke on BIMx mudelisse
24.juuni 2014  BIMx   Nipid x 
Kuidas paigaldada hüperlinke on BIMx mudelisse
Astuge oma BIMx kogemuste osas järgmisele tasemele määrates vabalt valitud veebilinke oma BIMx mudelite sisse. Tänu nendele veebilinkidele saate suunata oma kliente spetsiifilise toote informatsiooni juurde lihtsamal viisil otse oma BIMx mudelist.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipp: Mitmete mudelite esitlemine ühes BIMx Hyper-mudelis
6.juuni 2014  BIMx   Nipid x 
Nipp: Mitmete mudelite esitlemine ühes BIMx Hyper-mudelis
Olete kunagi mõelnud, milline oleks parim viis alternatiivselt esitleda oma projekte klientidele? Või on teil olnud renoveerimise projekte, kus te olete maadelnud erinevate rekonstrueerimise staadiumite esitlusega? Ärge enam otsige, sest BIMx Hyper-mudel annab teile võimaluse seda teha kõige intuitiivsemal viisil. Selles artiklis meil on mitmeid näiteid kolmest erinevast projektist, mida saab esitleda BIMx Docs abil näidates 3D mudelite erinevaid seisusid. Vaataksime neid erinevaid stsenaariume, et anda teile ideesid, milleks BIMx on võimeline 3D mudeli mitmete vaadetega.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to NIPP: Kuidas kustutada BIMx mudeleid oma iOS seadmest
13.mai 2014  BIMx   Nipid x 
NIPP: Kuidas kustutada BIMx mudeleid oma iOS seadmest
Kui Teie iPhone või iPad maht on täis BIMx mudelitest, siis võib Teil olla soov kustutada mõningaid vanu mitte kasutuses olevaid mudeleid. Teil on kaks valikut kustutada mudeleid oma BIMx rakendusest:
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD teadmiste andmebaas
12.mai 2014  ArchiCAD   Nipid x 
ArchiCAD teadmiste andmebaas
Tunnete huvi, kuidas paigaldada uksi või aknaid ArchiCAD 17'ga? Või kuidas luua oma enda joonetüüpe (Line Types)?  Vajate abi tõrgete korral või olete huvitatud tehniliste märkuste lugemisest?
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to BIM dokumentatsiooni I ehk Informatsiooni lisamine
11.märts 2014  BIM   Nipid x 
BIM dokumentatsiooni I ehk Informatsiooni lisamine
Viimase 10 aasta jooksul on paljud arhitektuuribürood hakanud kasutama BIM tarkvarasid (erinevatel tasemetel), et ehitada virtuaalseid mudeleid oma projektidest koordineeritud dokumentatsiooni saamiseks. ArchiCAD on iga uue versiooniga arendanud uusi omadusi, mille tõttu on ta muutunud kiiremaks ja lihtsamaks hoonete suurema detailsuse loomiseks väiksema vaevaga. Üheks suurimaks BIM valdkonna kitsaskohaks on reaalses praktikas "Informatsiooni" vähesus. Kas see on tingitud hirmust tundmatuse ees, "muutustest" või on see tarkvara vähene tundmine või on see ootus, et keegi teine annaks neile vastuseid? Mida varem on Teil olemas “Informatsiooni Strateegia”, seda parem!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCADi mudeli audit kasutades ehitusmaterjale (Building Materials) ja pinnakatteid (Surfaces)
11.märts 2014  ArchiCAD 17   Nipid x 
ArchiCADi mudeli audit kasutades ehitusmaterjale (Building Materials) ja pinnakatteid (Surfaces)
Ehitusmaterjalide kasutuselevõtt ArchiCAD 17 versioonis on oluline nihe edasi muutes veelgi olulisemaks hoone BIM mudelis "Informatsiooni" komponenti. Kui kasutate ehitusmaterjale, siis tänu mitmetele kaasatud atribuutidele saab neid kasutada ka kui lemmikhäälestusi (Favorites).
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Ehitusmaterjalid – Kolm näidet mudeli ja jooniste tasakaalust
21.veebruar 2014  ArchiCAD 17   Nipid x 
Ehitusmaterjalid – Kolm näidet mudeli ja jooniste tasakaalust
Selles viimases blogipostituses ehitusmaterjalide teemal jagab Jared Banks kolme näidet mudeli ja jooniste tasakaalu kohta. Need kolm näidet aitavad ArchiCADi kasutajatel kasutada mõningaid nippe, mis on Jared'i nõuannete abil lahendatavad.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to IFC parameetrite loomine: Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 5)
10.veebruar 2014  Nipid x 
IFC parameetrite loomine: Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 5)
Selles videos Timothy Ball firmast JHD Architects käib läbi IFC parameetrite loomise ja nende parameetrite lisamise vajadusel igale elemendile ning seejärel vaatab IFC parameetreid välise IFC vaaturiga. Samuti mainib ta kuidas neid parameetreid saab kasutada andmetabelites ja kuidas lõpuks saada klikitavad hüperlingid PDFi. Jared Banks vaatleb andmetabelite loomise komponente.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCADi detailijoonised
3.veebruar 2014  Nipid x 
ArchiCADi detailijoonised
Vaadake seda videot, mis selgitab BIM mudelis vajatavat detailsuse taset, kasutades elementide lõikumisi, prioriteetide põhiseid ühendusi ja lemmikute kasutamist räästadetailide loomisel. Pange tähele, et siltide (Label) tekstid on salvestatud lemmiktesse (Favorites), mille abil saab neid kiiresti ja lihtsalt leida ning kasutada neid hiljem detailide joonistel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Mõned BIM inimesed ei kiida seda heaks: Nähtamatud uksed
23.jaanuar 2014  Nipid x 
Mõned BIM inimesed ei kiida seda heaks: Nähtamatud uksed
Jared Banks selgitab, mida teha nendel harvadel juhtudel, kui on vaja auku 3D seina, aga ei taha seda näha korruseplaani 2D joonisel. Tuleb välja, et augu näitamiseks 3Ds on mitmeid valikuid, aga mitte 2Ds. Õppige kuidas kasutada ArchiCADi töövahendeid, mis võimaldavad petta nutikal kombel.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCADi must-valged 3D dokumendid (3D documents)
22.jaanuar 2014  Nipid x 
ArchiCADi must-valged 3D dokumendid (3D documents)
Jared Banks jagab oma ArchiCADi nippe must-valgete 3D dokumentide (3D documents) loomisel. Vaadake seda videot ning näete kui lihtsalt ja kiirelt see käib!
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD arhiivifailid: räägime .PLA failidest
9.jaanuar 2014  Nipid x 
ArchiCAD arhiivifailid: räägime .PLA failidest
Jared Banks tutvustab .PLA faili, mis on ArchiCADi arhiivifaili tüüp. Kui loote .PLA faili, siis ArchiCAD salvestab kõik korduselemendid, lingitud pildid ja tekstuurid, mis on seotud Teie projektiga. Veelgi olulisem on, et arhiivifaili tüüp salvestab kriitilise informatsiooni ühte kompaktsesse asukohta.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to ArchiCAD 17 - telgjoone pinna muutmine (Reference Line Plane)
7.jaanuar 2014  Nipid x 
ArchiCAD 17 - telgjoone pinna muutmine (Reference Line Plane)
GRAPHISOFTi arendaja James Badcock vaatleb mõningaid väiksemaid omadusi ja täiustusi, mis teevad ArchiCAD 17 versiooni nii võimsaks arhitektuurseks töövahendiks.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid: ArchiCADi atribuudid (Attributes)
27.november 2013  Nipid x 
Nipid: ArchiCADi atribuudid (Attributes)
Jared Banks käib läbi ArchiCADi atribuudid (Attributes) ja nende kõik olulised omadused, et täielikult mõista BIM protsessi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Parameetrite ja Atribuutide väärtustest aru saamine
9.oktoober 2013  Nipid x 
Parameetrite ja Atribuutide väärtustest aru saamine
Üks suurematest ArchiCAD 17 muutustest on seotud uue atribuudi kasutusele võtuga: Building Materials. Selleks, et aru saada miks ehitusmaterjalid (Building Materials) on vaieldamatult ArchiCADi kõige tähtsam muutus, meenutades lähiaega (jah see on tähtsam kui Morph, Shell, Renoveerimise filtrid, Integreeritud energiaanalüüs või isegi Teamwork 2), oleks vaja täpsemalt mõista Atribuute ja Parameetreid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Grid Display ja Editing Plane
5.september 2013  Nipid x 
Grid Display ja Editing Plane
Kuidas lülitada välja Editing Plane ja kuidas muuta Grid kuvamist? Neid mõlemaid saab väga lihtsalt teha.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kas te joonistate palju korduvaid detaile/sõlmi?
2.september 2013  Nipid x 
Kas te joonistate palju korduvaid detaile/sõlmi?
Kui te leiate, et te korduvalt joonistate samasuguseid detaile? OK, nad ei pruugi olla alati täpselt ühesugused, aga ksiiski on küllaltki lähedased. Miks mitte teha mooduli faili sellest detailist, sest nii te saate midagi sellest detailist võtta aluseks oma korduva töö tegemisel. See on tõesti väga lihtne protsess.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Täpse asukoha lisamine
29.august 2013  Nipid x 
Täpse asukoha lisamine
Kui teie projekt vajab päikesevarjude tekitamist (Sun Studies) või on soov teha päikesevarjude analüüsi, siis on vägagi oluline täpse geograafilise asukoha määramine.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Korruse õigeks saamine
26.august 2013  Nipid x 
Korruse õigeks saamine
Küllaltki tihti kasutatakse korruseid selle asemel, et kasutada kihtide kombinatsioone. Kuna see süsteem ei tööta alati kõikidel juhtudel, siis see ei ole ideaalne viis töötamiseks. Kui aga kasutada kihtide kombinatsioone, siis pole vajadus luua lisakorruseid.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Rõhutage olulist
23.august 2013  Nipid x 
Rõhutage olulist
Võib ju mõelda, et kliendile on kõige olulisem esitleda fotorealistlikku pilti, kuid küllaltki tihti leiame endid selgitamas detailseid värve ja mööbli stiile, mis ongi tõesti oluline. Lugege seda blogipostitust, et sellest situatsiooni vältida.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipp: Kuidas kasutada AC17 uusi ehitusmaterjale korrektsete lõigete ja detailsete 3D mudelite loomiseks
21.august 2013  ArchiCAD 17   Nipid x 
Nipp: Kuidas kasutada AC17 uusi ehitusmaterjale korrektsete lõigete ja detailsete 3D mudelite loomiseks
Õppige mõningaid trikke ja olulisi häälestusi, mis võimaldavad moodustada korrektseid ja detailseid mudeli lõikeid uute ArchiCAD 17 ehitusmaterjalide (Building Materials) abil.
Vaata videot »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Joone (Symbol Line) loomine ja joonetüübi kasutamine mitmekihilistes konstruktsioonides
13.august 2013  Nipid x 
Nipid ja trikid: Joone (Symbol Line) loomine ja joonetüübi kasutamine mitmekihilistes konstruktsioonides
See video BIM Engine post selgitab täpsemalt, kuidas luua uut joone (Symbol Line) tüüpi.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Joonetüübid (Symbol Line) kõikides mitmekihilistes konstruktsioonides
7.august 2013  ArchiCAD 17   Nipid x 
Nipid ja trikid: Joonetüübid (Symbol Line) kõikides mitmekihilistes konstruktsioonides
See BIM Engine Blog blogipostitus selgitab: "Nüüd on võimalik mitmekihilstes konstruktsioonides (Composites) ja keerulistes profiilides (Complex Profiles) kasutada kriips-punkt jooni. Olen uurinud seda omadust valgete punktipõhiste joonte triki baasil, et ühendada erinevaid rastreid. Siin on video selle kohta. Viimati leidsin, et saab kasutada sümbol jooni (Symbol Line) ka keerulistes profiilides (Complex Profiles). Nüüd ArchiCAD 17'ga saab kasutada sümbol jooni kõikides mitmekihilistes konstruktsioonides "Composite structure" - seinad, põrandad, katused, koorikud…"
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid – Seina otsade lõpetamine
29.juuli 2013  Nipid x 
Nipid ja trikid – Seina otsade lõpetamine
Cadimage's blogis leiate igapäevaselt nippe ja trikke. Selle abil saate õppida seina otste lõpetamist Wall End töövahendi abil.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Blogosfäärist: Kui te pole avastanud ArchiCADi lemmikuid (Favorites), siis te pole avastanud BIM-i
23.juuli 2013  ArchiCAD   Nipid x 
Blogosfäärist: Kui te pole avastanud ArchiCADi lemmikuid (Favorites), siis te pole avastanud BIM-i
See pealkiri võib tunduda veidi äärmuslik, aga arvatavasti see köitis teie tähelepanu. Olles ise ArchiCADi kasutanud enam kui 12 aastat ja viimase 12 kuu jooksul tegelenud sellega et mõista, mida on vaja BIM kasutamisel välja anda, siis lemmikud (Favorites) ArchiCADs võimaldavad täielikult BIM koostööd. Lemmikute kasutamisel ma näen ka mitmeid teisi efektiivseid jagamise viise, mida saab kasutada BIM jaoks ArchiCADi põhimudeli failis.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: GDL saladuste lahti arutamine
23.juuli 2013  GDL   Nipid x 
Nipid ja trikid: GDL saladuste lahti arutamine
"Ja siis … kunagi 1990 aastate kandis, tudengid sellelt kursuselt Nottingham Ülikoolist küsisid oma juhendajalt mõned küsimused liiga palju. ArchiCAD oli siis 5.0/5.1 versioon (5.1 tähendas Teamwork'i), ja juhendaja—mitte keegi muu kui David Nicholson Cole—ohverdas ühe oma nädalavahetuse, et õppida GDL ja vastata oma tudengite küsimustele. Neile kes saabusid sellele planeedile sellel ajal ja ei mäleta arvuteid ilma hiireta: trükkides programmi koodi sisse ajakirjast või kirjutades oma koodi või isegi laadides seda kassetilt, on ikkagi veel elav mälestus. Igatahes, käies läbi nädalavahetusega GDL juhendi ning mitte olles matemaatik, programmeerija või isegi ungarlane, aga lihtsalt arhitekt (ja mida veel, ka mina olen üks nendest!), David Nicholson Cole mõistis neid küsimusi: KOGU ÜLESEHITUST!…"
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Kasutage 3D teksti kui templit seinas
28.juuni 2013  ArchiCAD   Nipid x 
Nipid ja trikid: Kasutage 3D teksti kui templit seinas
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas teha ArchiCADs maja seina sisse tänavate nimetusi ja majanumbreid? See nipp näitab seda, kuidas seda samm-sammult teha.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Uus abikeskus -Help Center- on integreeritud ArchiCAD'ga
19.juuni 2013  ArchiCAD   Nipid x 
Uus abikeskus -Help Center- on integreeritud ArchiCAD'ga
Help Center on GRAPHISOFT'i uus ArchiCADga integreeritud teadmiste baas. Abikeskuse eesmärk on koondada laiahaardelisi teadmisi ArchiCADi kohta, mis on saadaval Internetis ühte lihtsalt otsitavaks koduleheks ja ühendada see funktsionaalsus vahetult ArchiCADga.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: ArchiCADi objektide 2D sümbolite loomine
31.mai 2013  ArchiCAD   Nipid x 
Nipid ja trikid: ArchiCADi objektide 2D sümbolite loomine
"Kas teate kuidas luua häid 2D sümboleid ArchiCAD 3D objektidele olukordades kus sümboli suurus erineb 3D objektist? See video näitab seda kuidas."- ArchiCAD blogija – Shoegnome – väidab, et "See on kõige olulisem ArchiCADi objektide video, mida 2013 aastal vaadata".
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Nipid ja trikid: Korstnate modelleerimine ArchiCADs
20.mai 2013  Nipid x   projekteerimine 
Nipid ja trikid: Korstnate modelleerimine ArchiCADs
See video jagab mõningaid nippe selle kohta kuidas teha stiilseid korstnaid ArchiCADs. Loomulikult saab neid modelleerimise nippe ja tehnikaid kasutada ka muudes olukordades. Korstna modelleerimist saab kasutada kui baasi kõikide ebastandardsete kujundite loomiseks ja see on alles algus.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 4)
16.mai 2013  BIM   koost??   Nipid x 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 4)
Need seeriad on juba läbi vaadanud mitmeid ArchiCADi hüperlingi aspekte alates lingitud markeritest PDF kooslustes Publishers osas. Nüüd vaatame kahte viisi, kuidas ühendada dokumente laiema digitaalse maailmaga.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 3)
13.mai 2013  BIM   koost??   Nipid x 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 3)
See on BIMengine blogi seeria kolmas osa ArchiCADi hüperlinkide kohta. Selles postituses räägime sildistamisest (Labeling). Esmapilgul tundub, et see on vähetaähtis, aga nagu me teame: BIM elab detailides (BIM lives in the details). Lugege ka esimest osa siit ja teist osa siit.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Jätkusuutliku disaini LIVE onlain seminar
30.aprill 2013  Artlantis   Nipid x   render   visualiseerimine 
Jätkusuutliku disaini LIVE onlain seminar
Siin saate vaadata live salvestust GRAPHISOFT EcoDesigner Star onlain seminarist, mida esitleti 29 jaanuaril 2013. EcoDesigner Star võimaldab arhitektidel kasutada ArchiCAD'i ehitise infomudelit (building information model - BIM) otseselt kui ehitise energiamudelit (building energy model - BEM). See tagab sujuva koostöö projekteerijate ja energiaaudiitorite vahel. Lisaks pakub EcoDesigner Star standarditele vastavaid energiaanalüüse BEM-mudelist ja genereerib detailseid ehitise energeetilise toimimise aruandeid ArchiCADi projekteerimise keskkonnas.
Vaata videot »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 2)
30.aprill 2013  BIM   koost??   Nipid x 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 2)
Kujutage ette, et esmalt jagate välja oma tööjoonised selleks, et neid digitaalselt töödelda ja teiseks neid printida. Selle asemel, et panna kujundatud joonisele nii palju erinevaid joonise osasid kui võimalik, on põhjuseid, mis kasvatavad funktsionaalsust ja kasutatavust ning ei piirdu ainult ühe lõikega või vaatega ühe kujundatava joonise kohta. Niimoodi tehes tehakse hüperlingitud marker korruseplaanist (või misiganes joonisest, millele marker on paigaldatud), et avada lehte ainult ühest joonise osast. On täiesti loomulik, et marker viitab millelegi ja tagasiviited on sellele algsele sisule, et saada samale korruseplaanile tagasi sama lihtsalt. Varasem viis ei olnud halb, aga praegune toimib veelgi paremini.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Animatsiooni tegemise põhitõed ArchiCAD's
30.aprill 2013  ArchiCAD   Nipid x   ?ppejuhend 
Animatsiooni tegemise põhitõed ArchiCAD's
ArchiCAD's tehtud animatsioonid on kiire viis avaldada muljet oma klientidele lähenevate läbirääkimiste eelselt, näidates neile esmalt BIMx mudelit. Nad on ka   lihtsalt paigaldatavad teie kodulehele, et neid presenteerida ka kõigile teistele. Vaadake seda õppejuhendit, kuidas teha "filme" ArchiCAD'ga. Tehke oma video ja postitage see oma ArchiCAD lehele Facebook's.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 1)
25.aprill 2013  BIM   koost??   Nipid x 
Hüperlingid ja ArchiCAD (Osa 1)
Kas teadsite, et PDF kooslused, mida te olete aastaid trükkinud, saavad toimida veelgi võimsamalt, kui te seda teadsite? Tegelikult kui loete läbi kõik järgnevad hüperlinkide postitused, siis võite üldse "jooniste" väljatrükkimise lõpetada. Algselt võib see tunduda veidi äärmuslik, aga te kindlasti TAHATE lõpetada "jooniste" printimise — ja seda ainult selle tõttu, et te võiksite igaühele osta iPad'd selle asemel, et trükkida kuhjade viisi "jooniseid" paberile.
Loe lähemalt »
EST tõlge
link to Kõik mida iganes olete teada tahtnud seina töövahendi kohta
1.aprill 2013  Nipid x 
Kõik mida iganes olete teada tahtnud seina töövahendi kohta
See videokogumik ArchiCAD Video seeriatest tutvustab algseid kontseptsioone, töövahendeid ja tehnikaid GRAPHISOFT ArchiCAD kohta. Järgnevates videodes demonstreeritakse Seina töövahendi peamisi omadusi ja olulisi eeliseid.
Vaata videot »
EST tõlge
vahejoon
3D Ekspert OÜ
Vana-Lõuna 27
10134 Tallinn, EESTI (Estonia)
tel (+372) 50 37 624
info@3dekspert.ee
Abivahendid
Download ARCHICAD
BIM koolitus
õppeVIDEOD
õppeJUHENDID
onlain SEMINARID
Kogukonnad
Community
Twitter
Facebook
Youtube
LinkedIn
Info
hinnapäring / tellimine
pakkumised
uudised
sildipilv
nõuded süsteemile