ARCHICAD omadused

Posti töövahend võimaldab arhitektidel mudeldada kiiremini ja veelgi täpsemalt luua konstruktsiooni detaile ja mahtude väljavõtteid raudbetoon, terasprofiil, puit ja komposiitkonstruktsioonide jaoks. Keerulisi poste saab kujundada, et nad vastaksid graafilistele ja kujunduslikele standarditele.

Talad on nüüd hierarhilised elemendid nagu ka uuendatud postid.
Koosnedes ühest või mitmest alamelemendist (segmendist) paigaldatuna ühele teljele võivad talad olla ristküliku, ringi või oma profiili kujuga segmendid nii samakujulised ku väljaulatustega. Talasid ja poste saab kuvad kasutades erinevaid projitseeritud ja sümbol vaateid ja katterastreid.

Uus Ava töövahend on mõeldud projekti disainis tühikute, süvendite ja niššide mudeldamiseks koordineerimiseks - nii horisontaalsed, vertikaalsed või kalde all avad läbi elementide, elementide gruppide või isegi läbi korruste. Niisugused avad on olulised projekti koordineerimises kuna nad on võrdselt olulised arhitektidele, inseneridele ja konsultantidele ning peavad olema dokumenteeritud nii arhitektide kui ka inseneride poolt. Avasid saab mudeldada, kasutada andmetabelites ja dokumenteerida kasutades intuitiivset töövahendit ja olla jagatud kasutades IFC-d.

Uus algkäivitus dialoog kuvab kõige viimased projektid; mitmeid projekte saab avada ühe klikiga. Alustage oma tööd koheselt ilma mingisuguste segavate sõnumiteta. Vahelehtede eelvaated aktiveerivad soovitud projekti vaated ja hoiavad ära juhuslikult kuvatavad vahelehed.
Kogege kiiremaid projektide avamisi, väikseimaid failide suurusi, kiiremat IFC importi-eksporti ja kohest ümberlülitust erinevate vahelehtede vahel ja seda kõike tänu optimeeritud protsessori mitmetuumaliste operatsioonide toele. Mudeli vaadete ümbergenereerimise aeg on samuti vähenenud kuna ARCHICAD genereerib ümber ainult muutunud elemendid mitte kogu vaate sisu.

ARCHICAD 23 võimaldab sujuvat koodi ja ehitatavuse kontrolli mistahes projekteerimise etapis. Uuendatud lisaprogramm leiab ja saadab automaatselt ainult need elemendid mis on muutunud ARCHICAD-i mudelis, mille tulemuseks on kiirem edasi-tagasi koostöö.

ARCHICAD 23 võimaldab arhitektidel võtta ja organiseerida kliendi planeerimise nõudeid ja neid kasutades valideerida ja pakkuda välja disaini alternatiive. dRofus andmebaas võimaldab hõlpsalt projekteerijatel koguda ja käsitleda planeeringu reegleid ja disaini andmeid isegi suurte ja keerukate projektide nagu haiglad, lennujaamad ja ülikoolid korral.

Uus Grasshopper Deconstruct komponenti saab kasutada, et välja tuua ARCHICAD elemendi pinna andmed kui disaini referents. Selle funktsiooni abil muutused algses BIM disaini skeemis uuendab automaatselt kõiki lingitud disaini detaile, mis on genereeritud läbi Grasshopper disaini algoritmide.

ARCHICAD 23 pöörab erilist tähelepanu katematule töövoole alustades tarkvara käivitamisest, projekti andmetele ligipääsust ja navigeerimisest kindlasuunaliselt läbi kogu BIM mudeli. See on saavutatud tänu kombineerides lihtsalt jõudluse optimeerimist, sujuvamat töövoogu ja vähendades faili suurust.

Tänu viimastele arendustele ARCHICAD's täiustatud Curtain Wall
omaduste kogum on täielikult ligipääsetav Grasshopper'st. Projekteerijad võivad alustada Curtain Wall mustrite kokkupanemist kasutades mistahes 2D jooni ja samas ka hallata alamelemente Grasshopper Canvas osas ja luua imelisi fassaade ARCHICAD's kasutades algoritmilise disaini definitsioone.

Model View Options dialoog on ümber disainitud, et sobituda teiste dialoogide kujundusega koos järgnevate muudatustega: MVO kombinatsioonid ja otsinguväli on nüüd vasakul üleval dialoogis; 'Store as' ja 'Rename' funktsioonid on eemaldatud; paneelid paremal küljel dialoogis on reorganiseeritud ja lihtsustatud; migreerimise ajal eelnevad "Custom" kogumeid kasutatuna projekti vaadetes muutuvad automaatselt nimetatuna MVO
kombinatsioonidena.

Attribute Manager dialoog on ümber disainitud, et töötada kiiremini ja veelgi usaldusväärsemalt. Uued omadused sisaldavad: kohene otsing atribuutidest vasakus ja/või paremas pooles ja siis kui lülitutakse erinevate sakkide vahel ringi; kustutamise ja asendamise funktsionaalsus töötab nüüd otse; kihi ja kihtide kombinatsioonid on näidatud ühel sakil, võimaldades kihtide seisu töödelda läbi mitmete selekteeritud kihi kombinatsioonide; tugi töötlemaks mitmeid atribuute üheaegselt.

ARCHICAD toetab impordil topelt kaartega pindasid, keerulise geomeetriaga elemente, NURBS tüüpi pindasid IFC4 failidest. Komponentide omadused ja hulgad (komposiitide kihid, komplekssed profiilid, mitmekehalised objektide osad)
on eksporditavad mahtude väljavõtetesse ja maksumuse hinnangute rakendustesse.

Selekteeri mistahes kombinatsioonis joonise elemente (jooned, kaared, polüjooned),
pluss teksiplokid (kaasaarvatud elementidega seotud Autotext'd), seejärel neid salvestada ja kasutada neid kui silte.

ARCHICAD 22 kasutab Maxon'i viimast (R19) CineRender mootorit ja võimaldab arhitektidel kasutadaprofessionaalses visualiseerimise protsessis ja ilma ARCHICAD'st lahkumata. Nüüd on võimalik toone vastendada, luua stereoskoopilisi ja 360-kraadilisi või sfäärilisi renderdusi.

ARCHICAD 22 tutvustab sujuvat ja tõeliselt koheselt reageerivat ekraanipildi nihutamise ja suumimise navigatsiooni kogemust 2D vaadetele isegi väga suurte projektide korral. ARCHICAD kasutab ultra kõrgeid – 4K ja 5K – monitoride ekraaniresolutsioone samuti Microsoft Windows 10
operatsioonisüsteemil, sarnaselt retina ekraanidega Mac-l. Esitusviis kõige peenemate detailidena ikoonidel, joontel, tekstidel ja teiste graafilistel kasutajaliidestel on samuti esitatud veelgi täpsema väljanägemisega.

Arhitektidel on võimalik defineerida kompleksseid andmetöötluse avaldisi elementidele. Tulemusi saab kasutada ARCHICAD-'s elementide märkimiseks või filtreerimiseks ja esitada mistahes graafilise, tabeli või mudeli väljundina kasutades aritmeetika, loogika ja teksti käsitluse operatsioone - väga sarnane funktsioonidele tabeltöötlus programmides.

Parameetriliste profiilide redaktor kombineerib parameetrilise disaini ja graafilise profiili loomise vabaduse võimsuse. Luua saab veelgi intelligentsemaid profiile
seintele, taladele ja postidele, defineerides parameetrilised servad Profile Editor'ga. See võimaldab nihutada individuaalselt või mitut serva üheselt profiili atribuudiga või osa tasemel - seda nii graafiliselt või läbi elemendi häälestuste.

Taasloodud Fassaadide projekteerimise töövahend võimaldab paindlikku disainimise keskkonda arhitektidele, et luua väliseid või siseseid fassaade. vaateid või pinnakatteid koos modulaarsete konstruktsioonidega ja hierarhiliste, korduvate mustritega. Disainimine ja detailide loomine Curtain Walls töövahendiga pole mitte ainult veelgi täpsem, aga ta on samuti lihtsam, et vastata kohalikele nõuetele dokumentatsiooni ja spetsifikatsioonide osas.

Üks suurepärane andmete haldamise omadusi ARCHICAD-s on vastendada projekti omadusi ja andmetabelite andmeid IFC Scheme Setup dialoogis IFC omadustega, et IFC eksport vastaks erinevatele dokumenteerimise standardite vajadustele. ARCHICAD 19 pakub uusi võimalusi, mis võimaldavad luua vastavusi kasutatuna mitmetel GDL objektidel objekti tüüpidel palju kiiremini.

Graafilised lemmikud kiirendavad igapäevast projekteerimise tööprotsessi kasutades visuaalset tagasisidet, mis on salvestatud elemendi häälestuste kohta koos automaatse genereerimisega, värviliste 2D või 3D eelvaate piltidena - saadaval igas töövahendis.

ARCHICAD-i mudelit saab kirjeldada kui keskset andmebaasi, mis salvestab kõik projekti andmed ja teeb selle kättesaadavaks kõikidele projekti kaasosalistele.
ARCHICAD 20 tutvustab ARCHICAD Element Properties omadust: ühtne baastehnoloogia tuleviku BIM andmete haldamiseks ARCHICAD-i keskkonnas.

Selle omaduse baasil saab kuvada elemente igas mudelis vastavalt kohandatud graafilisele definitsioonile, et lihtsalt väljendada vastavakujuliselt soovitud disaini. Kasutage graafilisi omahäälestusi, et luua teema põhisd joonised poolautomaatsel viisil. Teil pole vaja kulutada aega lisaks 2D tööle või presentatsiooni jooniste loomiseks. Selle asemel nautige assotsiatiivse 3D/BIM sisu eeliseid.

NURBS definitsioon on nüüd GDL keeles. Selle tulemuseks on keeruliste mudelite, mis on loodud Rhino-s kui NURBS pinnad ja neid imporditakse ARCHICAD-i kui GDL objektid, mida saab kohandada läbi GDL häälestuste parameetrite. See arendu täiustab imporditud NURBS-põgiste geomeetriate kuvamist ARCHICAD-s, kus mudelid on loomupäraselt segmenteeritud. ARCHICAD-i kasutajatel on parem juhtimine iga individuaalse imporditud objekti esituseks,
sõltuvalt selle mudeli eesmärgist.

ARCHICAD toetab importi ja eksporti mudeli vaate definitsioonidest (Model View Definitions),
mis on arendatud mitme valdkonna põhiseks 3D režiimi andmevahetuse töövooks.
Värskeim IFC4 Model View Definition tutvustab kahte erinevat suunda koordineerimaks erinevaid valdkondi: IFC4 Reference View ja IFC Design Transfer View.

Omaduste väärtuste import on lihtne, poolautomaatne funktsioon, et importida andmeid Excel-i töölehelt vastavatele ARCHICAD omaduste väärtuste väljadele. Selle omadusega ARCHICAD kasutajad ellimineerivad tüütu ja vigade-põhise ülesande sisestamaks konsultantide andmeid käsitsi.

ARCHICAD on võimeline lugema ja kirjutama originalset Rhino (3dm) failiformaati,
võimaldades "referents mudeli" töövoogu kahe tarkvara vahel.

3D perspektiiv vaates saavad kasutajad ümber lülituda kahepunktilisele perspektiivile mistahes kaamera positsioonis, säilitades originaalse asukoha ja vaatamise nurga. Selle tulemusena 3D vertikaalsed servad muutuvad vertikaalseks perspektiivprojektsioonis.

ARCHICAD-i sisseehitatud energiaarvutuste funktsioon on disainitud, et toetada koostööd väliste hoone jõudluse analüüsi tarkvaradega. ARCHICAD 20 uus gbXML ja PHPP ekspordi valikud teevad lihtsamaks BIM andmete ülekande hoone jõudluse hinnangute töövahenditesse.

Treppide disainimine on üks kõige keerukamaid ülesandeid arhitektuuris.
ARCHICAD 21 uus trepi töövahend katsetab tuhandeid disaini valikuid ja pakub kõige optimaalsema trepi disaini valiku lähtuvalt spetsiifilisest hoone kontekstist. Teostades tasutal tõsist sobitustööd, et olla kindel trepi sobivuses globaalsete ja kohalike standardite kohaselt, muudab see selle töövahendi, mis on tavaliselt valuline ülesanne millekski meeldivaks ülesandeks.

Uut piirde töövahendit saab kasutada, et luua keerulisi, assotsiatiivseid piirdeid ühenduma treppidega, põrandatega, seintega, katustega või maapindadega. Konfigureeritav piirde mustri töötleja vakub unikaalseid piirde mustreid, mis on spetsiifilised konkreetse projekti disainiga. Piirdeid saab luua ühe klikiga, baseerudes eeldefineeritud reeglitel ja standarditel.

Touch Bar on mitmikpuudutust võimaldav klaasriba, mis on klaviatuurile sisseehitatud võimaldamaks kohest ligipääsu töövahenditele, mida sa parajasti vajad. ARCHICAD tutvustab nüüd uut viisi kuidas kasutada oma MacBook
Pro arvuti Touch Bar'i.

Väline IFC mudeli sisu mis on loodud teiste projekteerijate poolt - nagu konstruktsioon või tehnosüsteemid - on võimalik paigaldada kiirsidemetena (hotlink) ARCHICAD 21
projekti kui kaitstud refereeritav sisu. Neid IFC mooduleid saab lihtsalt uuendada kindlustades sujuva, edasi-tagasi koostöö inseneridega.

ARCHICAD 21 tutvustab paindlikku viisi klassifitseerida elemente ja tsoone, et paremini toetada kohalikke või firma standardeid ja võimaldada erakordset koostalitust erinevate projekti osapoolte vahel.

Kui defineerida IFC mudeli sisu kui Publisher'i element, siis iga salvestatud Publisher'i elementi saab kasutada täpselt nende väljundiks soovitud sisuga. Te võite varieerida elemendi sisu ja nähtavust häälestustega (kihikombinatsioonid, konstruktsiooni näitamine ja graafilised omahäälestused) ja peenhäälestada omaduste skeeme klassifitseerimise süsteemide vastavusi samamoodi kui geomeetrilisi konverteerimise häälestusi.

BIM oma evolutsioonis on muutunud de facto tööprotsessiks ja arhitektid saavad üha enam kaasprojekteerijatelt informatsiooni BIM formaadis. Selleks, et aidata arhitektidel täita nende rolli kui mudeli peakoordineerija, siis vastuolude kontroll võimaldab kahte gruppi elemente võrrelda läbi kasutajate loodud kriteeriumite kogumite baasil.

Ehitusmaterjalide ja profiilide (loodud Profile Manager abil) atribuute saab nüüd kasutada GDL elementides. Nendes korduselementides kus need parameetrid on saadaval, saavad kasutajad määratelda ehitusmaterjale ja/või profiili atribuute selle asemel, et lihtsalt kombineerida pinnakatteid, rastreid ja eeldefineeritud geomeetriat. Samuti saab ehitusmaterjalide mahtusid või kasutatud profiili tüüpe sildistada ja näidata andmetabelites.

New Element Transfer Settings can be saved into sets and are now used,
not just by Favorites, but also by Parameter Transfer (Inject) to allow
modification of only certain element parameters, available on-the-fly
directly during inject or when applying favorites.

New 3D Styles allow you to save 3D window settings and include them in
your views. Change to 3D Styles will automatically be applied to any
view using them.

The Organizer is related to and opened from the Navigator Palette. It
houses essentially the same controls, but has a double-tree structure to
make it easier to move and copy views and layouts from one map to the
other.

All Walls, Beams and Columns can be slanted to any angle. A slanted wall
or column tilts in one direction; its two faces are parallel to each
other.

Complex Profiles are predefined as custom defined walls, columns and
beams that can be edited by hand to take nearly any desired shape. Like
other construction elements, a Profile™s essential structure derives
from its Building Material, although various surface overrides are
available on an element‐level basis for profile elements.

3D Spaces fit to slanted and profiled wall surfaces, but more than this,
walls and columns can be subtracted automatically from the 3D Zones
when you need to calculate volumes.

The Drawing Manager lists all types of drawings within a Project file,
including Drawings referring to internal and external model views, and,
Drawings inserted from other external sources (for instance PDF, DWG,
DWF and image files)

Adobe PDF format is the most widely used documentation type, which can
be inserted directly into any ARCHICAD project documentation
page-by-page.

The quality of graphics is important for architects: polished drawings
and presentations are key factors to winning a job. The purpose of
Gradient Fills is to enhance architectural graphics; they are available
for 2D fills created with the Fill tool (Drafting fills).

ARCHICAD 10 introduced a modern, “game-like” way when walking around the
building and exploring its interior in perspective projection mode. In
Explore mode, use the mouse and the arrow keys of the keyboard for
navigation (as when playing a video game on a PC.)

GRAPHISOFT ARCHICAD 10 introduced Guide Lines (now called Snap Guides)
to greatly simplify and ease graphic element creation, modifying and
other input methods. Snap Guides are temporary lines and arcs that
appear along existing elements, to assist accurate element placement.

Parametric and associative Drawing Titles can be placed automatically
within Drawings. These smart elements can indicate Drawing information:
including Drawing ID, Drawing Name and Scale.

Providing tighter control, better coordination and better integration of
design teams, this industry first innovative technology enables
simultaneous development of the 3D model and 2D documents with full
coordination and continuous visual feedback.

Dramatically improve the design to production workflow. Using the
Worksheet Tool you can smoothly transform your model views into highly
detailed documents, create 2D documents from scratch or easily merge
consultant data into the Virtual Building environment.

Kiirendage oma produktiivsust ja kindlustage täielik koordineerimine uue vastava ruumide sisevaadete (Interior Elevations) töövahendiga. Tegemist on aktiivsete mudeli vaadetega ja ruumide sisevaated on pidevalt sünkroniseeritud ja värskeimas seisus.

Peamine lahendus arhitektidele efektiivselt juhtida mudelite, vaadete ja dokumentide koordineerimist. Visuaalse võrdlemise abil on kindlus, et kõik projekti dokumendid on sünkroniseeritud ja mistahes erinevused on lihtsalt jälgitavad.

ARCHICAD võimaldab lihtsalt PDF tuge juba tarkvara siseselt! ARCHICAD-ga loodud PDF-d võivad sisaldada standardseid PDF omadusi nagu kihid, pisipildid ja järjehoidjad.

ARCHICAD 11 tutvustas mitekorruselist kiirsideme moodulit, mis tegi võimalikuks jagada mitmekorruselised hooned väiksemateks osadeks.
Kogu mitmekorruselise hoone saab "hotlinkida" asendiplaanile.

ARCHICAD 11 pakkus rohkem mudelleerimisvabadust uute topeltkaldu seintega (pinnad pole paralleelsed), kaarjad komplekssed seinad ja väga täpsed koguste arvutused.

ARCHICAD-i vaated saavad intelligentselt viidata vajadusel üksteisele, nagu lõiked on viidatud korruseplaanidel ja risti paiknevatest ristlõigetel. Need markerid on lingitud kasutaja poolt eksisteeriva vaatepunktiga, vaatega või joonisega, mille informatsioon on kuvatud markeril.

ARCHICAD võimaldab Pens & Colors konfiguratsioone kasutada mudeli vaadetes (Model
views). Sulgede kogumeid saab defineerida ja salvestada oma defineeritud nimedega lihtsamaks identifitseerimiseks. Sulgede kogumeid saab määrata eraldi igale projekti View-Map kandele. Sulgede kogumeid saab samuti defineerida joonistele, mis on paigaldatud kujundatavatele joonistele (layouts).

"Home Story" valik seob konstruktsioonielemendi konkreetse korrusega, olenemata elemendi füüsilisest asukohast. "Show On
Story" valikut saab kasutada, et määrata kus kuvada konstruktsioonielementi.

Rippfassaadide (Curtain Wall) töövahend võimaldab kasutajatel lihtsalt disainida ja dokumenteerida rippfassaadide süsteeme. Põhinedes paindlikul hierarhilisel konstruktsioonil skeemide, füüsiliste liikmete ja lisaelementide baasil, saavad kasutajad lihtsalt juhtida ja muuta nii kogu süsteemi või väiksemat detaili.