3D EKSPERT Graphisoft Community TASUTA objektid BIMx Twinmotion Artlantis SOLIBRI AxisVM ArchiFrame ArchiLogs Videod logi sisse
3D EKSPERT

BIM tarkvara arhitektidele - projekteerijatele

ArchicadSOLIBRIBIMcloudBIMxTwinmotionArtlantisArchiFrameAxisVMKoolitusAbikeskusLisad
vahejoon

Abikeskus

AbikeskusOpen BIM põhitõedOpen BIMBIM tööprotsessBIM programmARCHICAD IFC ühilduvus
proovi ARCHICAD-i proovi SOLIBRI-t proovi AxisVM-i

BIM põhitõed - MIS on BIM?

BIM - Virtual Building
BIM selgitatud lihtsas keeles
Milleks on BIM hea?
Miks peaks minema üle CAD kasutamiselt BIM kasutamisele?
Millega peaks arvestama kui valida BIM töövahendit?
Mida on BIM'ga seoses pakkuda GRAPHISOFT'l?
Kuidas alustada BIM kasutamist ja kuidas saab GRAPHISOFT aidata?
Kuskohast leiab koolituse alast informatsiooni?
Mis on oluline BIM seisukohalt, kui rakendada jätkusuutlikku projekteerimist?
Kuidas testida oma BIM teadmisi?
vahejoon

BIM loengukava

BIM loengukava
GRAPHISOFT pakub õpetajatele ja ülikoolide õppejõududele BIM loengukava, et toetada tudengitele, noortele arhitektidele ja ehituserialade professionaalidele antavat haridust. See unikaalne õppematerjal katab kogu semestri sisaldades 12 seminari loenguid, mida on täiendatud loengu märkmete ja õppejõu märkmetega.
vahejoon
Viimased uudised sildiga 'BIM'
vahejoon
BIM selgitatud lihtsas keeles
BIM on lühend terminist Building Information Modeling (ehitise infomudel). BIM'st räägitakse ehitustööstuses viimasel ajal üha rohkem, aga kui selle kohta küsida, siis võib saada erinevatelt inimestelt erinevaid seletusi.
Mõned ütlevad, et BIM on teatud tüüpi tarkvara. Mõned ütlevad, et BIM on hoonete virtuaalne 3D mudel. Teised ütlevad, et BIM on protsess või BIM pole midagi enamat kui strukturaalse andmebaasina organiseeritud kõikide ehitusandmete kogum, millest on lihtne teha "visuaalseid" ja "arvulisi" päringuid. BIM ongi kõike seda ja enamgi veel... Vaatame, mida tähendab BIM lihtsas keeles. Kõik saab alguse hoone digitaalsest 3D mudelist. See mudel on aga palju enamat kui ainult geomeetria ja visualiseerimiseks peale pandud ilusad materjalid. Tõeline BIM mudel koosneb tegeliku hoone ehitamiseks kasutatud ehitusdetailide virtuaalsetest vastetest. Nendel elementidel on kõik omadused - füüsilised ja loogilised - vastavalt nende päriselt eksisteerivatele versioonidele. Need intelligentsed elemendid on füüsiliste ehituselementide nagu seinad, postid, aknad, uksed, trepid jne digitaalsed prototüübid. Nad võimaldavad meil arvuti keskkonnas hoonet testida ja mõista selle käitumist veel enne kui tegelik ehitamine algab. Koos mobiilsete tehnoloogiate nagu iPhone / iPad saabumisega on BIM muutunud kättesaadavaks ka väljaspool kitsast professionaalide ringi. Kliendid, hoonete omanikud ja kasutajad omavad läbi oma mobiilsete seadmete juurdepääsu üha enamatele BIM mudelitele ilma vajaduseta installeerida selleks spetsiaalseid BIM rakendusi. Sellised muutused tõstavad BIM kasutamise uuele tasemele ning ehituseriala professionaalidel pole enam võimalik BIM kasutamist ignoreerida. Õnneks olete õiges kohas, et BIM kohta kõike teada saada. Vaadake allpool olevat videot ja lugege edasi, et olla täielikult valmis saabuvateks muutusteks.
BIM - Mis on BIM?
Milleks on BIM hea?
3D visualiseerimine -
BIM mudeli loomiseks võib olla mitmeid erinevaid eesmärke nagu ka mudelid ise võivad olla erinevad oma mahult, keerukuselt, detailsuse tasemelt ja mudelile lisatud lisainformatsiooni osas. Kõige triviaalsem põhjus BIM mudeli loomiseks on muidugi ehitatavast hoonest atraktiivsete visualiseerimingute tegemine. See on hea aitamaks valida erinevate projekteerimise alternatiivide vahel aga ka projekti edukaks "müümiseks" kliendile või näiteks kohalikule elanikkonnale, kellel võib olla veto õigus kogu projekti osas.
Muudatuste haldamine -
Kuna BIM mudeli andmeid hoitakse tsentraalselt, siis igasugune muudatus hoone projektis kajastub automaatselt kõikides vaadetes nagu korruseplaanid, lõiked ja vaated. See võimaldab lisaks dokumentatsiooni kiiremale loomisele ka ranget kvaliteedi hoidmist.
Hoone simulatsioon -
BIM mudelid sisaldavad lisaks arhitektuursetele andmetele ka suurel hulgal hoone informatsiooni nagu näiteks andmed inseneri erialadelt - kandvad konstruktsioonid, ventilatsioon ja torud ning isegi energiasäästlikkus. Kõigi nende andmetega on võimalik hoone kõiki osasid simuleerida.
Andmete haldamine -
BIM sisaldab informatsiooni, mis pole üldse visuaalselt nähtav. Näiteks ajakava selgitab vajalikku tööjõudu, koordineerimist ja kõike ülejäänut, mis võiks mõjutada projekti valmimise aega. Ka maksumus on BIM osa, mis võimaldab meil näha eelarvet või hinnatavat maksumust projekti suvalises faasis.
Hoone kasutamine -
Kõik see eelpool loetletud BIM mudelile lisatud informatsioon on kasulik lisaks projekteerimise ja ehitamise faasile ka hoone kogu eluaja jooksul. See aitab vähendada kasutamise ja haldamise kulusid, mis on vähemalt suurusjärgu võrra kõrgemad kogu ehitamise kulust.
Miks peaks minema üle CAD kasutamiselt BIM kasutamisele?
BIM ja CAD esindavad projekteerimisel ning dokumenteerimisel kahte fundamentaalselt erinevat lähenemist. CAD (Computer Aided Design) programmid imiteerivad traditsionaalset "paber ja pliiats" protsessi, kus kahe dimensioonilisi elektroonilisi jooniseid luuakse 2D graafika elementidest nagu jooned, rastrid, tekstid jne. CAD joonised nagu ka traditsioonilised paber joonised luuakse üksteisest sõltumatult, mille tõttu projektis tehtavate muudatuste korral peab iga joonist eraldi täiendama. BIM (Building Information Modeling) programmid imiteerivad tegelikku ehitusprotsessi. 2D joontest jooniste loomise asemel modelleeritakse need virtuaalselt reaalsetest ehituselementidest nagu seinad, aknad, põrandad, katused jne. See võimaldab arhitektidel projekteerida hooneid sarnaselt sellele nagu neid ehitatakse. Kuna kõik andmed salvestatakse kesksesse virtuaalse hoone mudelisse kajastuvad muudatused automaatselt mudelist genereeritud individuaalsetel joonistel. Läbi sellise integreeritud mudeli põhise lähenemise pakub BIM märkimisväärset tootlikkuse kasvu, võimaldab luua paremini koordineeritud projekte ning saavutada edukamat arvuti mudelil põhinevat ehituse protsessi. Kui üleminek CAD kasutamiselt BIM kasutamisele on õigustatud juba projekteerimise faasis saavutatud kasuga, siis BIM pakub lisavõimalusi ka veel hoone ehitamise ja kasutamise etappides. Lisainformatsiooni samal teemal võib leida Ralph Grabowski artiklis "CAD & BIM - Is there a Free Pass?".
BIM - tootlikuse tõus
Millega peaks arvestama kui valida BIM töövahendit?
Kuigi täna on saadaval mitmeid mudelil baseeruvaid projekteerimise lahendusi, siis kõik lahendused ei täida võrdselt BIM töövahendi nõudeid. Järgmine küsimustik aitab teil otsustada kas üks või teine programm omab kõiki olulisemaid BIM lahenduse omadusi:
Mida on BIM'ga seoses pakkuda GRAPHISOFT'l?
GRAPHISOFT® vallandas BIM revolutsiooni oma tootega ArchiCAD® - oma ala esimese arhitektidele mõeldud BIM tarkvarapaketiga. GRAPHISOFT jätkab oma ala lipulaevana pakkudes innovaatilisi lahendusi nagu revolutsiooniline GRAPHISOFT BIM Server™ - maailma esimene reaalajas BIM koostöö keskkond, GRAPHISOFT EcoDesigner™ - maailma esimene täielikult integreeritud hoone energiamärgise arvutamise aplikatsioon ja GRAPHISOFT BIMx™ - juhtiv interaktiivne BIM presentatsiooni keskkond, mis on samuti saadaval iPad/iPhone platvormidele. Oma tõeliste BIM töövahendite kõrval pakub GRAPHISOFT ka laias valikus lisasid.
Kuidas alustada BIM kasutamist ja kuidas saab GRAPHISOFT aidata?
GRAPHISOFT pakub tervet paketti töövahendeid, mis aitavad teil BIM'i oma kontoris kasutusele võtta. Registreerige ennast portaalis MyArchiCAD.com, et saada juurdepääsu "BIM Learning Studio" onlain materjalidele või kontakteeruge oma lähima ArchiCAD edasimüüjaga, et saada need materjalid CD kujul.
Kuskohast leiab koolituse alast informatsiooni?
Tuhandetes koolides üle maailma õpetatakse kasutama programmi GRAPHISOFT ArchiCAD. GRAPHISOFT pakub oma programmist täiesti funktsionaalset õppeversiooni koos interaktiivsete õppematerjalidega. Õppejõud ja akadeemilised institutsioonid võivad lisada GRAPHISOFT'i BIM õppekava oma akadeemilistesse programmidesse.
Mis on oluline BIM seisukohalt, kui rakendada jätkusuutlikku projekteerimist?
Energiasäästlikusest ehk "rohelisest" projekteerimisest on saamas peamine jõud BIM'i kasutamisel ehituse protsessis. GRAPHISOFT pakub AEC tööstuses esimest omalaadset täielikult integreeritud "rohelist" BIM lahendust.
Kuidas testida oma BIM teadmisi?
GRAPHISOFT võimaldab ArchiCAD'i kasutavatel projekteerimise professionaalidel kasutada detailselt välja arendatud sertifitseerimise programmi. Kui te olete huvitatud oma hetke BIM teadmiste tasemest, siis palun läbige GRAPHISOFT'i onlain BIM test.
vahejoon
3D Ekspert OÜ
Vana-Lõuna 27
10134 Tallinn, EESTI (Estonia)
tel (+372) 50 37 624
info@3dekspert.ee
Abivahendid
Download ARCHICAD
BIM koolitus
õppeVIDEOD
õppeJUHENDID
onlain SEMINARID
Kogukonnad
Community
Twitter
Facebook
Youtube
LinkedIn
Info
hinnapäring / tellimine
uudised
sildipilv
nõuded süsteemile